Plácání o seriálech, filmech a Youtube

14. ledna 2012 v 13:53 | Lirael |  ) Regál plný filmů (
Poslední dobou jsem neměla moc čas číst co bych chtěla a většinou tak ve volném čase koukám na seriály a filmy. Plus jako blázen projíždím Youtube.
Tudíž jsem se rozhodla udělat článek s plácáním o pár seriálech, daleko víc o filmech (a sem tam jejich předlohách) a nakonec o různých zajímavých videoblogerech z Youtube. A těch znám fakt hodně.
Včera v noci jsem se sekla u spoustou trailerů, takže článek je hotový až teď a já se teď půjdu vážně (chvíli) (možná) učit. A to uvnitř článku jsem neřadila podle preferncí, spíš podle toho, jak mi to přišlo pod ruku a jak mě to postupně napadalo a pak mi přišlo zbytečný to přehazovat.

oOo

Seriály

Once Upon a Time
Dlouho jsem to vůbec neznala. Dlouho = první tři díly. Ale je to vážně skvělý nápad a navíc se fakt povedl i přenést do natočeného materiálu, což se nestává tak často.
Jde o geniální přesmyčky pohádek, celé se to odehrává v městečku, kde jsou všichni pohádkovými postavami a zakletí do tohohle světa. A nikdy jsem neměla intelekt/náladu na popisování děje, tudíž jen trailer a doporučení. Prozatím má seriál odvysílaných 8 dílů.
-

Switched at Birth
Narazila jsem na tenhle seriál ještě než se začal natáčet jako na tip na letní TV, protože většina seriálů má na léto pauzu a tenhle měl místo toho začít. Moje prvotní reakce byla nadšená, ale čekat na jeden díl za druhým se mi nechtělo, takže jsem na to hned zapomněla a začala se dívat až když bylo dílů asi pět, když jsem na to náhodou narazila. Smějící se
Jde o dvě dívky, které byly omylem prohozeny v porodnici a přijde se na to až když je jim oběma 16 let. Jedna z nich je hluchoněmá a celý ten seriál je vážně napsaný ohromně dobře a zaobírá se i problematikou hluchoněmých a jejich vztahů se slyšícími. Sem tam už jsem pochytila pár znaků (rozumím, neumím je reprodukovat), ale četla jsem, že tohle je americká znaková řeč, tedy ne mezinárodní, tak jsem z toho mírně jelen. Ale to nemění nic na faktu, jak skvěle je tohle vymyšlené a natočené. Jednu z dívek hraje Vanessa Marano, kterou dost možná znáte z Gilmorových děvčat, kde hrála dceru Luka. Mimochodem - Gilmorova děvčata taky zbožňuju. Tenhle seriál má odvysílaných 12 dílů a každý je nazvaný podle nějakého slavného obrazu. Seriál je vážně geniální, proto mě překvapilo, že zatím nevyhrál žádnou cenu a teď není ani nominovaný. Prozatím. Třeba je to tím, že se začal vysílat v létě a nevysílal se celý rok 2011.
Trailer není v lepší kvalitě a taky jsou v něm záběry jen z několika prvních dílů, než se to celé rozjelo.
Existuje skvělý český fanouškovský web.
-
Sherlock
Kdo nezná a neviděl, je vážně pozadu. Nedávno odvysílali konečně první díl druhé série a ten byl naprosto dokonalý. Myslím, že první série (3 díly) běžela i na ČT. Originálu bez dabingu se ale nic nevyrovná. I když Sherlock se blbě stíhá.

Vyprávěj
Nedám na tenhle český seriál dopustit. Vysílá se už třetí řada, všechny odvysílané díly najdete tady. Sice už je toho hodně, ale dohnat se to určitě dá a za poslední roky je to první český seriál, na který má i smysl se dívat, a který nikdy nezabředl do patosu a klišé tolik jako ostatní. A cokoli řeknu to nepopíše líp než tohle starší video:
-
Potom se ještě koukám na The Simpsons, sem tam znovu koukám na Gilmore Girls, Friends, Smallville, Veronicu Mars a stále jsem zcela ujetá na Glee. Daleko víc jsem ujetá na Darrena Crisse, ale to už je kapitola sama o sobě. Smějící se
oOo

Filmy

Something Borrowed
Kdykoli jsem o tomhle filmu slyšela, tak mě nezajímal. Pak jsem se ale jednou měla učit, a tak jsem to riskla. Mám ráda romantické komedie!
A tohle není naprostá komedie, ale to nevadí. Film je daleko lepší než trailer a už jsem si ho pouštěla asi pětkrát (znám to ani ne dva týdny) a je to podle knižní předlohy, která už spolu s druhým dílem putuje poštou hezky za mnou. Smějící se V tom filmu hraje Ginnifer Goodwin (stejně jako v Once Upon a Time a He's Not Just That Into You) a je jednoduše skvělá, s ní je tam herečka Kate Hudson, kterou mám jinak hrozně ráda a pro změnu hraje relativně negativní postavu a vážně dobře. Celý ten film není o něčem ohraném, což se mi na tom vážně líbilo. Jde prakticky o dvě kamarádky a jedna začne druhé zahýbat s jejím snoubencem, kterého ovšem ona měla ráda první. A je tam víc postav, natočené je to vážně koukatelně a jednoduše mě to nadchlo. Prostě ten typ filmu, který chci nutně mít doma na DVD.
Chystají dokonce zfilmovat i tu druhou knihu! Asi neznám jinou romantickou komedii se dvěma díly (i když tohle na sebe nenavazuje přímo), takže jsem hrozně zvědavá.
-
One Day
Geniální kniha, ne tak geniální film. Nicméně mám moc ráda Anne Hathaway, takže jsem se na to koukla ráda. Ta kniha je ale bohužel tisíckrát lepší. Jde o průběh vztahu dvou postav, kde vždycky sledujete jen jeden den v roce za spoustu let za sebou, takže s nimi vlastně prožijete ohromně dlouhou dobu. Film je ale dost naplácaný jedna dějová linka na druhou, protože je tam prostě míň prostoru, jenže tím to je dost odfláklé. Škoda. Ale koukat se na to dalo, ne že ne. Knížka je lepší. Ačkoli depresivní a stresující čtení. Ani film není komedie, ale někomu to asi i sedne. Lidi hodně kritizují britský přízvuk Anne. Já ho tak moc nevnímala, abych řekla pravdu. Teď si nejsem jistá, jestli to celý spíš nezní jako varování před tímhle filmem. Rozhodněte se sami.
-

The Ugly Truth
U některých filmu jdu po hercích a zrovna Gerard Butler je dobrý terč. Smějící se Tím je velká část skotských herců. Tenhle film je vážně vtipnej a dobře vymyšlenej. Už jsem ho taky viděla víckrát. Prostě geniální na zábavné zabíjení času. Trailer se genialitě filmu nevyrovná nikdy, tenhle není výjimkou.
-
Down With Love
A když už jsem u těch skotských herců. Ewan McGregor je úžasný herec a zrovna tenhle film je vrchol všeho, co jsem s ním viděla. A to počítám i Star Wars! Navíc jsem toho s ním zas tak moc neviděla. Smějící se Tenhle film má dobře promyšlenou pointu, že ať čekáte cokoli, tohle vás pravděpodobně nenapadne. Poprvý se mi to nelíbilo, viděla jsem to celkem dávno, ale pak jsem to zkusila znovu a teď mi to přijde jako jeden z nejgeniálnějších filmů co znám. Plus je to celé v retro stylu a naschvál všechno přehrávají. Ale čirá genialita. Je to z roku 2003, takže podle toho taky vypadá trailer. Jinak má ten film vážně skvělou hudbu, netuším proč vybrali tuhle pomalejší, když je film jinak vyloženě nabitý energií.
-
X-men First Class
Ne že by předchozí díly nebyly super, ale tenhle, který byl v létě v kině, tomu nasadil jasnou korunu. Prequel už vydaných filmů, vše inspirované komiksovou předlohou. Takže se poměrně hodí znát starší díly. S kamarádkou jsme celý film svorně doufaly, že to bude tak úžasné až dokonce a odcházely jsme obě naprosto šokované nadšením. Jinak se to popsat nedá.
-
Beastly
Film jsem viděla dřív, než jsem zjistila, že existuje knížka, ale knížka je naprosto úžasná a film není špatný.Kdybych si bývala mohla vybrat, přečtu si první knihu. Nicméně: film sám o sobě vážně stojí za to, ačkoli trailer působí líp než jak celý film vypadá. Jde o přesmyčku klasického příběhu o Krásce a zvířeti/netvorovi. Znám i onu starou českou verzi, která je hezká a i disneyovku, kterou mám moc ráda, ale tahle verze je svým způsobem nejzajímavější právě svým posunutím do současného světa. Hraje tam i Vanessa Hudgens a ta to podle mě herecky moc nezvládá, protože se pořád tváří stejně, nicméně i tak je to dobrý film. Malou, ale o to zajímavější roli má i Mary-Kate Olsen. Kniha je geniálnější a netvor tam netvorovitější. Film má sice s knihou místy společného pramálo, ale zase má známého herce jménem Neil Patrick Harris.
-
The Invention of Lying
Film, který si vymyslel Ricky Gervais. Některé to možná odradí, mě to naopak přilákalo. Film překypuje ironií, humorem a totální absurdností situace lidí ve světě, kde nikdo neumí lhát a jeden člověk začne. A jako krásný bonus - kolikrát ona ironie paroduje náboženství.
-
Ricky Gervais je geniální stand-up comedy chlapík, který si získal pozornost spousty lidí svým kontroverzním modeorváním Golden Globe Awards v minulých dvou letech, dnes moderuje další večer a já se nemůžu dočkat, co zase provede. Však se sami podívejte na jeho největší vtípky.
--
Phantom of the Opera
Nemůžu tenhle film nezmínit. Je natočený podle světoznámého broadwayského muzikálu a hudbu napsal vyloženě legendární Andrew Lloyd Webber, autor například muzikálů Evita, Jesus Christ Superstar a Cats. Navíc v téhle filmové verzi (je i jiná starší) hraje Gerard Butler. Jde o vůbec první film, který jsem s ním viděla a díky tomu jsem viděla i hodně jeho dalších filmů. Jeho ztvárnění Fantoma je prostě geniální. Vím, že podobných slov je v tomhle článku už i tak dost, ale na druhou stranu píšu jen o filmech, které mám ráda. Třeba udělám i článek opačný. To by mohlo být vážně fajn psát, vzhledem k tomu kolik mám v sobě sarkasmu. Smějící se
Kromě muzikálu existuje i spousta knižních verzí a já sama jsem narazila na jednu, která přiznává, že je napsaná dle inspirace muzikálem, ale jeho děj chytře rozvíjí a dodává věci, které tam skvěle zapadají, a na které člověk při muzikálu ani nepomyslel. A já musím uznat, že ačkoli mám muzikál ráda, postupně mi ona kniha, tedy Fantom od Susan Kay, začala připadat jako předobraz, ačkoli to tak vůbec nebylo.
V užívání si filmu samozřejmě napomáhají i kulisy a konkrétně opera je kompletně postavená kulisa inspirovaná pařížskou národní operou, která je jednou z mých oblíbených vzpomínek na Paříž. Nejenže je to úžasná stavba, ale je také plná nejrůznějších zákoutí a je opravdu velkolepá. Na obrázky se můžete podívat tady. Mrkající
Tip u tohohle filmu: zvuk na plný pecky, abyste si hudbu pořádně užili.
-
A abych uzavřela filmy, kterých bych mohla doporučit daleko víc. Zkuste třeba Life as We Know It, Get Smart, Crazy Stupid Love, Easy A. Poslední dva prostě boží. Pak The Notebook, Penelope a spousta disneyovek.

oOo

Youtube

GregoryGORGEOUS
Doufám, že nejste xenofobní. Smějící se Pakliže máte něco proti gayům raději poskočte o kus dál, protože Gregory je čtyřprocentní se vším všudy. Ale je neskutečně zábavnej a i když je zvláštní, tak si to strašně užívá a mě to na něm hrozně baví. Taky je poměrně inteligentní, kolikrát si ze sebe utahuje vážně vtipným způsobem. Když jsem ho uviděla poprvé, málem jsem spadla ze židle, ale teď jsem na něj už zvyklá a každé jeho video si užívám. Je těžké vybrat oblíbené, protože nic není naprosto geniální, ale celek Gregoryho je nezaměnitelný.
-
Charlieissocoollike aka Charlie McDonnell
Charlie je neskutečnej. Každý video je vtipný, navíc často i zpívá a dobře. Mimochodem jde o nejúspěšnějšího anglického Youtubera. Tak debilní to slovo skloňovat, no nic.
Takže od něj vám ukážu těch videí víc.
Číslo jedna je trochu starší video, kde se sestříhal, aby sám se sebou zpíval duet. -
Další z věcí, co na Youtube provádí je jeho Challenge Charlie, kde dělá nejrůznější kraviny, které mu lidi navrhnou. A většina je ohromně zábavná.
-
Jestli vám tohle přijde divný, tak to jste neviděli video, kde se pokouší pít kečup, odpovědět na co nejvíc otázek během tří minut a kde si nabarví hlavu na červeno. Mrkající
A tohle video je něco, co je minimálně nadpisem aplikovatelný na spoustu dní v roce.
-
Jako zakončení je nutné tohle video, Charlie vše vysvětlí sám. Nicméně hodně lidí už ho tímhle způsobem našlo a ten jeho přístup k tomu je vážně promyšlenej.

-
Nermion aka Alex Day
Alex žije v Londýně, oblíká se převážně jako cvok a je vážně vtipnej. Nejznámější z jeho videí jsou nejspíš ty, kde čte Twilight kapitolu po kapitole. Jinak Alex je fajn, ale víc videí se mi líbí od Charlieho, u Alexe často přetáčim, ale je zábavnej a baví mě se na jeho skopičiny koukat.
-
Tyhle Vánoce se mu podařilo dostat se s jednou svou písničkou na čtvrté místo v UK hitparádě a to díky jeho fanouškům z Youtube. Ta písnička se mi líbila tak moc, že jsem si ji taky přes iTunes koupila. Nevinný Hrozně se mi líbí a fakt se mi chtělo celou tu věc podpořit, i když jsem mu samozřejmě nijak nepomohla v jejich hitparádě. Úžasný Alex měl sérii videí pár dní, než se to začalo počítat a kdy šly všechny peníze na charitu a všechna ta videa mě k tomu prostě přesvědčila taky. Ve videu je i Charlie, se kterým Alex bydlí. Nedávno si pořídili dům za peníze z točení videí na Youtube. Smějící se Charlie to celé sestříhal a vymyslel, ale hudba je jen Alexe, i když mají ještě s pár lidmi hudební skupinu.
Jedno z přesvědčovacích videí:
-
Paint
Vážně vtipnej zpívající kluk, kterej se už podruhý snaží například dostat přes Youtube a Glee Project do seriálu Glee, a který má sice videí míň, ale zato úžasnejch.
Nejznámější, s Harry Potter tématikou.
-
Další duet video jednoho člověka!
-
A tady jeho video, kterým se snaží letos dostat do Glee Projectu, jeho vymyšlená role v Glee je člen audio-klubu a totální geek. To jak zpívá The Edge of Glory zamíchané v jiných písničkách je super, ale zrovna ta část se mi líbí nejvíc a asi víc než originál, kterej se mi ale líbí taky. Smějící se
-
JennaMarbles
Abyste neřekli, že jsem stalker kluků z Youtube. Smějící se Holky dělají víc videa s make-upem a míň vtipných, takže zrovna Jenna je výjimka. Ale vážně dobrá a hlavně vtipná.
-
HISHEdotcom = How it Should Have Ended
Nejznámější jejich video je asi Lord of the Rings, který jsem sem už celkem dávno někam dávala. Nicméně nedávno udělali Harryho Pottera a to je teprve totally hilarious! Smějící se
-
Těch videí mají ale spoustu - Star Wars, Avatar, X-men, Superman, Spiderman, Batman, několik Twilight. A převážně dokonalost sama.
-
StarKid
Vždycky je musím zařadit, vždycky. Very Potter Musical, Very Potter Sequel, Starship.
Tohle video od 2:49.
A stejně, cokoli natočili je úžasný.
-
ooOooOooOoo
Tohle je už fakt moc dlouhý. Představte si teprve jak dlouhý bylo to psát. Smějící se A tohle je pro dnes všechno. Kapitola stoprocentně dnes nebude a pochybuju, že bude zítra. Holt zkouškové a jiný program.
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 14. ledna 2012 v 20:28 | Reagovat

ach, já tě zbožňuju =oD Once upon a time a Switched at birth sleduju ;o) a hodně z filmů jsem viděla, na další jsi mě navnadila ;o)

2 luciprci-denicek luciprci-denicek | 6. února 2013 v 18:30 | Reagovat

Charlie ♥ je nejlepší ♥♥♥♥♥

3 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 17:07 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://stratteracheap.us.com/>Strattera</a>

4 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 16:43 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>amoxil 500 mg</a>

5 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 14:35 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://cephalexin500.us.org/>cephalexin 500</a>

6 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 5:44 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://albuterolcheapdelivery.us.com/>Albuterol</a>

7 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 17:48 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>ORDER VIAGRA</a>

8 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 20:49 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://buylevaquin.us.org/>levaquin online</a>

9 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 23:50 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://buywellbutrin.us.org/>buy wellbutrin</a>

10 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 6:00 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://lisinoprilmedicaid.us.com/>lisinopril tabs</a>

11 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 18:04 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://cialischeapdelivery.us.com/>cheapest cialis 20mg</a>

12 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 18:12 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>Viagra Without Prescription</a>

13 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 3:15 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>canadian viagra</a>

14 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 15:19 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://retinamedicaid.us.org/>retin a cream 1 % for wrinkles no prescription</a>

15 Kennethmuh Kennethmuh | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 19:02 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://amoxicillinbestprices.us.com/>500 Mg Amoxicillin</a>

16 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 3:23 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://buyatenolol.us.org/>Buy Atenolol</a>

17 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 21:29 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://bupropion.us.org/>buy bupropion online</a>

18 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 3:32 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://buyatenolol.us.org/>Atenolol By Mail</a>

19 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 21:38 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>amoxil 500 mg</a>

20 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 3:40 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>buy erythromycin</a>

21 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 0:55 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://ampicillincheap.us.com/>ampicillin</a>

22 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 19:00 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>Amoxil</a>

23 Aaronheese Aaronheese | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 1:11 | Reagovat

wh0cd1877098 <a href=http://cialis20.us.com/>best cialis online</a>

24 GeremoAnype GeremoAnype | E-mail | Web | 19. září 2018 v 22:49 | Reagovat

cialis 5 mg scheda tecnica
<a href=http://cialisle.com>cialisle.com</a> viagra versus cialis
does cialis work every time

25 Best Payday Loan Best Payday Loan | E-mail | Web | 21. října 2018 v 0:47 | Reagovat

easy payday loan <a href="https://easypayday.us.com/">easy loans no credit check</a> easy payday <a href=https://easypayday.us.com/>24 hour loan</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.