This Friday Night!

28. října 2011 v 19:27 | Lirael |  ) My Diary (
Tak koukám, že minulý článek měl vyloženě úspěch. Smějící se
Ale to neva, já stejně nečekala nějakou masu reakcí.
Normálně, já se mám nějak fajn. Teda je toho hrozně moc a tak vůbec všechny kraviny mimo školu nejsou stoprocentně ok, ale vážně mi pomáhá vědomí, že dělám to, co jsem dělat chtěla. Nepamatuju si, kdy mě naposled ve škole něco tolik bavilo. Já vim, že je to tím, že jsem si vybrala obor, co se mi líbí... Ale mám radost, že mě to nepřechází. Dokonce jsem zjistila, že mi zpětně přijdou dobrý i hodiny, kde jsem ze sebe udělala blbce. Navíc jsem už stihla u jednoho předmětu najet na dráhu šprta, protože mám A- a A- od vyučující, která je hrozně přísná, tak mě to moc těší. Nebojte, neprošla jsem změnou osobnosti, i tak mám v jinym předmětu hned C+. Ale nevadí mi to, protože i z toho se dá něco naučit.
Zním jako člen sekty, ne? Teda mám pocit, že píšu jako kdyby mi hrabalo. Ne, že bych už nebyla dost hrábnutá, ale spíš jako kdyby mi šplouchalo na maják ještě víc. Nevinný
Navíc jsem KONEČNĚ sama doma. Po několika týdnech, kdy tady byl permanentně sestřin (divnej) přítel, sestra i rodiče, tak teď pobíhám po bytě se sluchátkama, krákám jak ukázkovej šílenec a zcela svobodně dělám cokoli, aniž by mi kdokoli zavazel nebo zakazoval větrat, protože má rýmičku nebo alergii na čistej vzduch. Akorát mě mírně nervuje, že všude kolem domu permanetně pobíhaj přivožralý mladiství. Fakt si nepamatuju, kdy jsem naposled během volna po setmění neslyšela ožralecký hulákání. Aspoň jim bude blbě! Teda, teď to spíš vypadá, že se za domem děje něco jinýho, abych řekla pravdu. Sice jsou vožralí, ale ještě jsou při vědomí a vydávaj takový, eh, specifický zvuky. Smějící se Že maj fakt hodně soukromí a venku je akorát teplo.
Jé, už vim, co bych sem ještě mohla plácnout!
Na přípravnym kurzu na přijímačky jsme jednou měli téma poezie a dělali jsme mimo jiné Roberta Frosta a strašně se mi zalíbila jedna jeho báseň.
Fire and Ice
Some say the world will end in fire;
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favor fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great.
And would suffice.

Už ho umím zpaměti. Mírným odrazením bylo, když jsem náhodou zjistila, kde se báseň ještě objevila... A to video si sem dávat nebudu, protože s mojí závratnou rychlostí psaní nových článků by to tady na mě čučelo dost dlouho.
To tohle video, to je něco naprosto jinýho. Nadšení mě za těch pár let prostě přešlo. Ačkoli je možný, že si ty knížky ještě někdy přečtu.
Upřímně mě docela štve, že státní svátek vyšel na pátek a ne na čtvrtek, protože mám v pátek volno každej týden. Smějící se Jsem sobecká potvora, jo!
Někdy.
Někdy víc.
Jdu dělat něco jinýho, než vám dám další důvod mě nesnášet. Mrkající
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 28. října 2011 v 22:19 | Reagovat

nadšení přešlo i mě, to se neboj...a po přečtení čtvrtého dílu nesnáším Edwarda, Jacoba i Bellu =oD
ale tohle video nemá chybu =oD ta protéza byla nejlepší =oD
a báseň je krásná ;o)

2 Elíša Elíša | Web | 29. října 2011 v 23:16 | Reagovat

Páni, to ti závidím, že tě ta výška tak baví. Taky bych si ráda vybrala něco, co by mě bavilo, jen bych musela vědět, co to je :D Ale to naštěstí u mě ještě chvíli počká :) A tvůj fejeton jsem četla už včera, ale jsem líná psát komentáře :)Takže dodatečně - je fakt povedenej, i když já bych možná ještě uvažovala o líčení nebo té reportáži, zní to dost zajímavě. V mojem podání by z těch mimozemšťanů ale byla nejspíš parodie, takže to raději ne :) Jinak máš krásný blog :D

3 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 30. října 2011 v 10:41 | Reagovat

Jsem ráda, že tě baví, to co děláš :) Už hodně dlouhou dobu zastávám názor, že člověk prostě musí dělat, co ho baví, jinak je v životě pěkně v háji.
Nadšení pro Stmívání už mě taky přešlo, ale i tak nemůžu uniknout mamčinému očekávání posledního dílu a pokaždé, když sedí u HBO a kouká na některý ze tří dílu si stejně na chvíli sednu za ní a koukám taky.
Jinak ti strašně moc děkuju za nabídku k té povinné četbě, myslím, že toho ráda využiju :) A držím ti pěsti, ať se ti daří dál a dál. Já, jak doufám, dopadnu podobně, protože jsem samozřejmě nezůstala u svého přesvědčení nejít na výšku a už měsíc si vybírám výšku :)

4 Orion Orion | Web | 3. listopadu 2011 v 9:35 | Reagovat

A co vlastně děláš za vysokou? :) Mám strach, že si jednou vyberu něco, co mě bavot vůbec nebude.

5 Lirael Lirael | Web | 3. listopadu 2011 v 17:16 | Reagovat

Hope: :-)
Elíša: Díky! Mně se právě taky líbila reportáž, ale já se bála, že bych mohla mít problém dodržet správně útvar. Jak dlouho u tebe ještě vysoká počká? Mně to uteklo hrozně rychle. :-D
*Dragonfly: Vybíráš vysokou? To je super! Koukáš i na nějakou do Prahy? Hm? Hm? Hm?! :-D Praha je nejlepší a ne, vůbec nejsem pragocentrická. Až budeš ty knížky chtít, prostě napiš. Možná dřív než pozdějc, aby ses v tom stihla vyznat. ;-) A na jaký VŠ koukáš? Nejsem odborník, jen jsem zvědavá. :) A díky! Taky myslím, že člověk má prostě dělat co ho baví. Lidi, který si vyberou něco špatnýho si pak nadávaj celej život, když je to nebaví a nezajímá.
Orion: Noo... Pozor, mám speciální styl kódování, protože tady nechci žádný potenciální kolegy a ani ty současný. Chodím na _F i l o z o f i c k o u_ f a k u l t u_ U K na obor _A n g l i s t i k a - A m e r i k a n i s t i k a_ a miluju to. Musím říct, že mě po celkem dlouhý době vážně baví škola. :-) Měla jsem ji ráda i dřív, ale nikdy v tomhle rozsahu. Jsem naprosto spokojená a kdyby tě to teoreticky zajímalo, tak moc doporučuju. ;-) Je to záběr, ale je to úžasný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.