Give me some light!

22. října 2011 v 1:35 | Lirael |  ) My Diary (
Nadpis je silně inside joke jednoho volitelnýho předmětu co mám ve škole. Ale mimo jiný je to taky citát z Hamleta, konkrétně z druhé scény třetího aktu a říká to Claudius.
Špatně se mi píše, tak to zní zvláštně, plus je to naprosto mimo mísu! Nebudu psát článek, jak mě něco osvítilo. Z přednášky filozofie mám skoro noční můry, takže to u mě fakt nehrozí.
Po nejdelších a úžasnejch prázdninách mi už začala škola, tak toho mám celkem hodně. Ale věřte, že nic se nevyrovná pocitu, že jsem se dostala právě na tenhle úžasnej obor a budu dělat co můžu, abych to zvládla. Třeba na úterý jsem se učila přečíst fonetickou transkripci. Jakože transcription je træn'skrɪpʃən. Tohle byl vážně výkon napsat. Úžasný Měli jsme vyloženě texty, který jsme pak četli nahlas a já byla vyvolaná na celkem normální úsek, takže jsem z toho vyšla z větší ctí než minule, kdy jsem byla totálně mimo, ale odborník fakt nejsem a psát to pořádně neumim. A budu muset! Smějící se
Musím se přiznat, že poslední dobou ve volných chvílích vlastně koukám na True Blood a úkoly hůř stíhám právě proto. Už celkem dávno jsem viděla první sérii a pak jsem se nějak nekoukala dál, takže teď jsem to celý dohnala (všechny čtyři série za 7 dní, já cvok). A jsem samozřejmě Team Eric. Mrkající Před chvílí jsem se dokoukala. A fakt nevim jak vydržim čekat do července.
A škola je super. Pár určitých učitelů mě mírně děsí, i když větší strach mám ze špatného oslovení titulem, takže upřímně doufám, že ještě dlouho se na nic nebudu potřebovat ptát. Jedný super děsivý učitelce jsme daly se spolužačkou přezdívku Dolores, ale už je trochu příjemnější. Nevinný Třeba nás chtěla jen preventivně vyděsit. Celkově ale úžasný. Měli jsme i rádoby seznamovák v jedný hospodě a věřte mi, že čtyřka střelená do Shakespeara a Hilskýho se nás našla celkem rychle. Nehledě na to, že s jednou moc sympatickou spolužačkou (ještě dlouho nebudu používat kolegyně jinak než ve srandě, zní mi to divně) jsem se tímhle způsobem seznámila hned první den.
Pak tady byl ještě zvláštnější způsob, kdy jsem se pár hodin s jednou holkou bavila a když jsme byly v knihkupectví, tak ona koukla na knížky od Meg Cabot a řekla, že začala číst anglicky díky ní. Takže když jsem se vzpamatovala, tak jsem řekla, že o ní mám blog, načež jsme zjistily, že se už pár let známe! Naprosto neuvěřitelný, tohle. Svět je už asi miniaturní.
I když přeskakuju z jednoho téma na druhý (ačkoli mi už tři týdny nejrůznější lidé vtloukají do hlavy, že to se při psaní nikdy nemá), tak chci ještě říct jak nadšená jsem z týhle školy. Každej den tam jdu a jsem v naprostým šoku, že tam vážně jsem. Jsem v tomhle prdlá, že mi některý věci prostě dýl nejdou do hlavy. Někdy mám nutkání jít ráno místo na vysokou na střední...
Doma to neni ideální a táta mě pořád děsí úplně stejně, ale povinnosti mě přes tohle všechno nějak přehupujou, protože už od toho druhýho kola přijímaček mám při myšlence na SVOJÍ školu neustále ten debilní úsměv a vzpomínám si na svoje prdlý oslavování.
Ještě poslední věc - nechala jsem si ve škole okopírovat svojí maturitní písemku. Je to fejeton a dostala jsem hodnocení 100% (a jsem z toho pořád v šoku, překvapivě) a celkem se mi i líbí! Tak mě napadalo, že bych to sem přepsala. Teda já to asi stejně udělám, jen se ptám jestli by vás to třeba zajímalo, protože kdyby ne, tak to bude jen podivný archívování.
Doufám, že si zase najdu čas psát i nějaký jinž blbosti, než jen tyhle články, chybí mi to. Teda, mně chybělo psaní i blbostí jako je tenhle článek. Je na prachy Navíc už jsou to čtyři roky, co jsem s tím začala a končit se mi fakt nechce.
Mimochodem mi ze všech starejch článků zmizeli smajlíci. Jako já beru, že to většina lidí nepoužívá, ale už mě fakt nebaví neustále něco opravovat, když se to v administraci předělá. Upravovat to neplánuju, ale moje články místama nemaj smysl, když tam ty ksichtíky nejsou. Debilita, tohle, fakt.
 


Komentáře

1 Rabe Rabe | Web | 22. října 2011 v 9:28 | Reagovat

tak ať se ti na škole dobře daří :D

2 Elaine Elaine | 22. října 2011 v 19:34 | Reagovat

Čtení tvých článků na bluewriting mi vážně chybělo. :) Je super, že se ti na vejšce líbí, mám radost! :) Co máš všechno za předměty?
Tvůj maturitní fejeton bych si přečetla moc ráda, takže jestli si uděláš čas... ;)

3 Hope Hope | Web | 22. října 2011 v 22:57 | Reagovat

já osobně jsem ráda za každý tvůj článek ;o) a nemyslím si, že jsou to blbosti ;o)
fejeton bych si určitě přečetla, jen nevím kdy, bohužel, ale určitě by se na něj dostalo, to se neboj ;o) takže přepsání by jistě nebylo zbytečné =o)
mně jednu dobu smajlíci nešly, tak jsem je přestala používat, ale vadilo mi to...ok, používala jsem jenom jednoho, ale i tak! =oD

4 Andy Andy | 22. října 2011 v 22:59 | Reagovat

Nakul fejeton :D A u inside joku mám pořád noční můry... jak to přeložit - to je oč tu běží :D Jinak článek super, beru s rezervou chválení mé osoby :D A jako kolegyně... v akademické obci jsme se přivítaly, takže jaké ostýchání s tituly :D *irony* - taky si nemůžu zvyknout. Kor už se chci vidět, jak je všechny budu oslovovat (pane doktore, teda profesore, doprčic magistře... no, určitě to tam někdy dotáhnete, Dolores, nebojte :D).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.