Srpen 2011

Kalendář tvrdí, že už je čtvrtek

11. srpna 2011 v 1:27 | Lirael |  ) My Diary (
Londýn mě nadchl! Já vím, nejspíš žádné překvapení. No, ale mě to překvapilo, protože se bojím těšit a vždycky se snažím připravit na horší vyústění. Měla jsem to tak i u maturit a přijímaček. Ne, že by přípravy na vlastní blbost v kritickém bodu zeměpisu na něco byly, že... ale to je jedno. O:-)
Jsem zpátky od noci z neděle na pondělí a tamní nepokoje se mě nijak nedotkly. Měla bych z toho mít větší radost, protože se mi nic nestalo, ale ta situace mě tak děsí, že nad sebou jsem ani neuvažovala. Zato mamka se mě v ponělí večer s širokým úsměvem zeptala, jestli jsem viděla, co se tam děje. Taky jsem ráda, že jsem v pořádku a doma, ale smát se tomu štěstím nebudu. Je skoro morbidní denně sledovat zpravodajství a na fotkách hledat místa, se kterými jsem se za ty čtyři dny v Londýně seznámila a když vidím fotky jakkoli do toho zapletených lidí, uvažuju, jestli jsem je nepotkala. Třeba v Camden Town jsem byla v neděli odpoledne a pár desítek hodin na to tamtudy procházeli obrnění policisté. Je hrozný na to koukat, protože ta místa mi připadají reálnější... Asi si říkáte, že to přehánim. Možná. Sama bych nečekala, že to budu takhle řešit, ale nedá mi to.
Mimochodem jsem chtěla tenhle článek napsat úplně jinak. Ha ha ha, tak jsem zpátky - stylem. Neměla jsem si předtím číst tolik článků na BBC a podobných stránkách... Představte si, že se kvůli těm nepokojům zaseklo i natáčení nových dílů BBC Sherlocka! (Je mi jedno, jestli vám někomu vadí můj humor. Nemusíte sem chodit! *Významný pohled několika směry.*)
Tak o něčem jiném! Taky vás tak štvou ty nepřeskočitelné reklamy ve všech videích na Youtube? Objevily se sotva před dvěma měsíci a už jsem na ně tak zvyklá, že mě rozčiluje, že mi přestávají vadit, i když jsou tak otravné. Časem člověk asi vůči těmhle věcem jednoduše otupí, nebo se s nimi smíří, ale já nechci. Roky mě štvou reklamy ve všech videích u článků na iDNES (i když už začínám koukat i na jiné weby, protože mám pocit, že úroveň "dnesek" jde dolů) a na Novinkách, ale teď se objeví i na Youtube? Fuj, fuj fuj fuj.
A ještě něco mě štve - proč má tolik blogerek z blog.cz potřebu psát každej nadpis v angličtině (často s chybama)? Beru, když je to jednou za čas, taky tu potřebu někdy mívám, tak to prostě udělám, ale hrozně mi vadí, jak se najednou všude objevují "hiatusy" a každej článek u fanouškovských-blog/webů má nadpis stylu "Vanessa went shop in LA yesterday". Co to má ksakru bejt? Lidi už nechtěj psát česky, nebo to je jen posedlost věkové kategorie pod... eh, ani ten věk neodhadnu a nechci se dotknout lidí toho věku, kteří to nedělají (= jsou normální). Ale je to neskutečně pitomý a hlavně by to neměli dělat lidi, kteří sakra neumí ten jazyk použít. Went shop jsem si vymyslela, ale takový hovadiny tam prostě bejvaj. Pak jsou i dvojjazyčné blogy, kde je každý článek jak česky, tak anglicky a jsou lidé, kteří mají perfektní angličtinu a dělají to protože si to čtou jejich známí cizinci. To se mi naopak hrozně líbí... Ale proč to dělaj blbky, který ani neumí ten jazyk použít a nasekaj tam horu chyb? Nemám potřebu je vyjmenovávat a psát jim u nich sáhodlouhé rýpavé komentáře, ale někde se z toho trochu vyřvat chci. Je to naprosto DEBILNÍ! Nemá to vzdělávací účely, kritizující reakce většina slečen vymaže a navíc to dělají jen proto, aby jako měly dvojjazyčný blog. Tak v některých případech, kdy to je dvojjazyčně i česky (kvůli gramatickým kravinám), by se to mělo snad zakázat. Obrazně řečeno, nechci na blog.cz žádnou krutovládu. Jenže některý lidi tak nemaj mozek! Vždycky tady kolem někdo začne dělat jednu kravinu a objeví se to jako epidemie u spousty dalších. Takhle byly články s okopírovanými fotkami, pak objevilo automatický překládání blogů Google překladačem (styl "přepněte si to do angličtiny, i když píšu česky nespisovně a budou z toho sračky"), teď nikdy nikdo nevkládá fotky přímo na blog, ale snad všichni to dělají prostředníctvím otravného imagebamu a podobných, menu zásadně jen v angličtině a ikonkoidní a označení "rubrics" nahoře - totální HOVADINA... Originalita spláchnutá do záchodu. Bum, třísk.
Ne, že by neexistovaly úžasné blogy. Jako je Abyss-mystery, Pure-imagination a spousta dalších.
Jo a nesnáším lidskou nadřazenost, pokrytectví a opovrhování cizím názorem, což nesouvisí s blogem, ale souvisí s určitými nevítanými návštěvníky.
Chyběly mi moje výlevy.
Přivezla jsem si z Anglie pár věcí včetně několika knížek a dneska jsem si přečetla Beastly od Alex Flinn. Je to moderní verze Krásky a Zvířete/Netvora a letos se podle toho natočil film. Podívala jsem se na něj hned jak to šlo a až náhodou v něčí recenzi jsem narazila na to, že je podle knížky, takže jsem si zvědavě ji přečetla a dneska se na to podívala znovu. Jasně, víc se mi líbí knížka, ale film není špatný. Původní příběh od A. Flinn se vážně povedl a narozdíl od filmu má k pohádce o krásce a zvířeti daleko blíž... Kdyby jste měli šanci si to přečíst, vážně je to krásná knížka. ;) Od stejné autorky existuje ještě přepis Šípkové Růženky, tak uvidím, jestli se do toho ještě pustím... :)
A nebojte, pro dnešek je tenhle výlev už kompletní.

London, Baby!

3. srpna 2011 v 13:30 | Lirael |  ) My Diary (
Zítra budu touhle dobou buď nadávat na to, že meteorologové měli pravdu a v Londýně prší, nebo budu nadšeně ťapat a foťit. =)
Protože a jelikož je čas na London, Baby!
Mám celkem našprtanýho průvodce, koupený libry, zjištěný vstupný a otevírací doby, prostudovanej plánek metra... Zabaleno samozřejmě ještě nemám. Stejně si to jen naházím na postel a dobalím to až večer, nemělo by toho být moc, když jedu "jen" na čtyři dny. Důležitý je, že mám letenky!
A přestože nejedeme na dlouho, máme nabušenej program a rozsáhlé seznamy na nákupy. Konečně se dostanu do obřího pětipatrového Waterstone's! Už roky tam chci a i kdybych si nakonec žádnou knížku nekoupila, tak se tam asi zcvoknu blahem. :))))))
Abych vaší představou své sliny u huby nad horou knih úplně nezabila intelektuálnost tohohle článku, dodám ještě, že zítra večer uvidím v divadle Midsummer Night's Dream od Williama Shakespeara. Jsem vážně zvědavá, jaký ty čtyři dny budou. Trošku se bojím neznáma, to bych to nebyla ani já, kdyby ne. Navíc jsem naposledy letěla letadlem před nějakými šesti lety.
Né, to bude ok.
A basta!
London, Baby!
Upřímně doufám, že nebudu působit jako Joey. Nebo aspoň ne moc. Nejspíš se prostě budu chovat jako kombinace Joeyho a Chandlera - budu se chovat jako blázen a budu si z toho dělat srandu. :)