Zmatky volných dní a rozčarování nad závěrem milované kouzelnické série

27. července 2011 v 3:06 | Lirael |  ) My Diary (
Ztrácím se ve všem, co se kolem mě děje... Volno ubíhá a já si ho sice užívám jak můžu, ale utíká to rychle. Blíží se vysoká. Asi bych měla trénovat vzezření mentálně stabilního člověka. Bude to asi celkem zabíračka.
Teď jsem byla týden v Tatrách (a přežila jsem!), příští týden budu na několik dní v Londýně. A užívám si, ne že ne... Jen mi nějak jde hlava kolem z pitomostí. Relativně pitomostí. Někdy to jsou závažnější pitomosti a připadám si kvůli nim jako naprostej debil. To je jedno.
Hrozně špatně se mi cokoli dělá. Nikdy nedopíšu článek, nedaří se mi dodělat překlad několika kapitol nové knihy Meg Cabot a co hůř - nejsem schopná pokračovat v psaní jakýchkoli povídek. Můžu si namlouvat, že to je chvilkový zásek, ale vypadá to spíš na prázdninový stav. Během posledního půl roku jsem nenapsala skoro nic a věřte mi, že slovo skoro je způsobené bohužel hlavně maturitními písemkami. Odvykla jsem psaní. Přesedlala jsem spíš na filmy, čtu celkem málo. Nejdřív mi to přišlo jako následek několikaměsíčního stresu a jako způsob odreagování, ale teď už se z toho spíš stává rutina.
Štve mě i fakt, že o tom teď píšu tenhle pitomej článek.
Vyděsily mě hlášení návštěvnosti v podobě mailů z TopListu, a taky to, že bych nechala uplynout měsíc bez jediného článku, i když k tomu celkem spěju, protože tohle vypadá nepublikovatelně.
Asi mám záchvat pseudo-upřímnosti.
Vlastně se tomu ani nedivím. Doma jde všechno do kytek, protože jakýkoli projev vlastního názoru vyvolává salvu odsuzování všeho počínaje mým prvním nádechem nutným pro vyřčení těch slov a konče nevhodným nejnepatrnějším pohybem mimického svalu. Rodinu si člověk nevybírá a každej to má doma nějaký, ale tenhle nás blázinec mi vážně dává zabrat i ve chvílích, kdy do toho zrovna nepočítám svýho debilního otce. Kde jinde se pak má člověk z takových věcí vypovídat, když nikdo neposlouchá. A že je sem stejně nebudu psát obsáhleji.
Měla bych se asi dát na něco jako kick box, abych ze sebe všechny tyhle hnusy nějak dostala a nikoho k tomu nepotřebovala. Protože teď potřebuju, i když dlouho si pečlivě vsugerovávám pohádky o vlastní samostatnosti. No jo no.
Nesnáším vedro. Teď není, ale já chci aby pršelo, protože se tím na chvíli vždycky pročistí vzduch. A chápu, že se mnou většinou nikdo nebudete souhlasit, protože vám tady pršelo minulej tejden, ale já chci prostě prozměnu vidět bouřku za oknem a neslyšet jí všude kolem sebe a nechci moknout i přes pláštěnku, chci si užít hrnek horkýho čaje a koukat se na to všechno hezky zevnitř.
Viděli jste už v kině zbytek HP7? Já jo, zatím jen jednou a před víc jak týdnem, ale pořád z toho mám stejně agresivní pocity. Co s tím sakra udělali? Měla jsem podobný podpásovky čekat a připravit se na totální zklamání, ale úplně jsem to nezvládla a naštvání je tak daleko větší.
Předem vás upozorňuju, že nejlíp se mi píše a mluví v afektu, že všechno následující je totální výlev choré mysli, a že většinou ve své radikalitě počtem zhlédnutí jednoho daného filmu dost polevuju. Neodsuzujte mě za následující slova a nestyďte se napsat vlastní názor na film.


Nejvíc jsem nadšená z toho, že jsem neviděla nadabovanou verzi.
Minulá část mě dost nepotěšila... Úpravy knih nesu špatně a po zhlédnutí té druhé poloviny můžu prohlásit, že špatně nesu i jakýkoli mně známý výtvor Davida Yatese. Kéž by mi neposral pátý díl depresivními barvami a emo Harrym, kéž by nezařadil do šestky srdcervoucí scénu s tkaničkou, kdyby tak neudělal z Ronánka blba, vynechal potrhlý tanec Harryho s Hermionou ve stanu, kdyby se vyvaroval scén s nelogicky hlubokými monology a kdyby radši nikdy nevzal práci u produkce Harryho Pottera. Proč je tak všeobecně oslavovanej za takovýhle podpásovky?
Začátek druhého filmu byl vcelku slibný. Rychle navázal a jelo se dál. Skoro mi ani nevadilo seškrtání návaznosti v Shell cottage, protože jsem naivně věřila, že usekání jedné věci se pak projeví na prodloužení něčeho daleko důležitějšího. A prdlajs!
Mírně jsem nafrňovala nos u toho, že na výlet ke Gringottovým nikdo neupravil Ronovi obličej (hledaný kouzelník a Bellatrix nemluvící vlastním hlasem, protože kromě Pošuka Moodyho ve čtyřce Mnoholičný lektvar nefunguje na hlasivky?), a že se Harry rovnou nepřemístil pod neviditelným pláštěm. Ale proč taky? Vždyť je to jenom Undesirable Nr. 1, proč by se nemohl přemístit na místo, kam nevidí a nemůže tušit, jestli tam zrovna kdosi nestojí, že jo?
Ok, já se uklidnim.
Lépe řečeno se o to pokusím.
Gringottovi působili skvěle. Draka udělali úžasně, množení věcí uvnitř sejfu (až na detail, že si házeli pohárkem, aniž by se kopíroval, a že je to všechno mělo pálit) taky, odhalení vodopádem působilo dobře. Překousla bych i změny s výjimkou Harryho šestého smyslu na viteály. Líbilo se mi, že drak před odletem pobořil blízké londýnské střechy. Muhehehehehé.
Jenže pak přišel okamžik seskoku do vody a na mě šly mdloby. Voldemort cítí ukradení pohárku? Voldemort něco cítil i ve chvíli, kdy Harry zničil jeho deník? Nádherných pár vteřin měnících nejen předchozí filmy, ale i podstatu Voldemorta. On sakra nemá nic cítit! Nemá mít nejmenší tušení, že viteály pochcípaly, dokud to neuvidí/neuslyší, protože si svým kouzlením fakticky odoperoval city. Ale né, David Yates si to nemyslí! On totiž "rozumí" nejen citům teenagerů, on je najde i u jediné postavy z vesmíru Harryho Pottera, která je pouze záporná. A dobře on!
A jedeme dál - Harry a Ron se v několikanásobném otočení kamery kolem dokola svlíknou a vezmou si suchá trička. Hermiona ne, ona je vesele v mokrém. Zvláštní, že v Prasinkách je pak převlečená. Ale tak naše trio asi nemá hůlky, že se nemůžou usušit kouzlem... To jako vážně?
Do Prasinek zásadně bez neviditelného pláště, stejně jako po skoro celý zbytek filmu. Kdo by potřeboval nejužitečnější Relikvii smrti? Ono by se asi Yatesovi nelíbilo, kdyby Harry před odchodem do Zapovězeného lesa neměl scénu hlubokého loučení a asi by vypadalo moc logicky, kdyby na sobě trio mělo plášť, když jen pár metrů od nich in the BOATHOUSE!!! (WTF?) stojí napůl hysterický Voldemort. Spíš by Dan, Emma a Rupert dost nebyli vidět, já vim. Ale logiku to nepoužívání pláště jinak nemá.
Ale zpátky do Prasinek. Vřískot po přemístění, utíkání uličkami, schovávání mezi stoly (?!) a zaběhnutí do prvních otevřených dveří. Vypadá jako Brumbál! To je Aberforth! Proč nevyškrtnout nadále pokračující pátrání Smrtijedů? Já vim, já vim! Bylo by to až příliš logický. A na nic nebyl čas, pak by se Voldemort a Harry nemohli ve zpomaleném záběru plazit pro hůlky, jasně, naprosto čirá genialita režiséra. To byl totiž ten pravý nervydrásající okamžik, koho by zajímaly reakce okolí, když můžeme napůl zopakovat scénu ze čtyřky bez lidí okolo?
Fakt nechci přeskakovat, ale všechno se to dere ven.
Hluboký okamžik zmínění Arianny. Žádný nirmání se v její smrti. Nic o Grindelwaldovi. Proč taky? Režisér si nejspíš rozmyslel vlastní záměr, když ho v první části tak zdůrazňoval. V druhý není čas, strašně moc děje! Něco málo přes 200 stran z víc než 600! (Hlavně, že Fénixův řád o 800 stranách bez problému Yates sešmikal do vůbec nejkratšího HP filmu. "Ono by se to teď všechno nevešlo do jednoho filmu, ono se tam toho děje hodně." Jo, v knize jo, ve filmu je hoodně slow motion záběrů. Jinak by to možná ani ty dvě hodiny nemělo.)
Cesta do Bradavic s Nevillem. Dneska po něm chtěli, aby na prváky/druháky (neslouží mi paměť a celkem chci spát) použil kletbu Cruciatus. Jo, Neville normálně chodí na hodiny. Komnata nejvyšší potřeby se fakticky vyšvihla na smíšenou kolej, protože jinak normálně všichni chodí ven. Další okamžik, kdy by například normální schovávání se z pudu sebezáchovy bylo až příliš logické!
Najednou se tam objeví Ginny, která měla jaksi být doma, aby ji stejně jako Lenku neunesli Smrtijedi. Lenka tam je taky. Jak? Zálěží na tom? Nestíháme. Hluboký pohled mezi Ginny a Harrym, Yates totiž rozumí mladým!
Tralalá, zmínka diadému, tralalá, sešlost studentů ve Velké síni na pokyn Snapea.
Harry vesele vystupuje z šiku studentů v něčím školním plášti a řve na ředitele. Řve hezky, ne, že ne, ale trochu něco chybí, nebo spíš přebývá v celém tom okamžiku. Načež se otevřou dveře a Armagedon chůzí vstupuje Fénixův řád formovaný do úhledného lomeného oblouku.
Pěkný okamžik boje mezi McGonagallovou a Snapem. Chybí vtipné hlášky z knihy a křečovitě na místa stylem tady-by-měl-bejt-vtip zapadají jiné. Děj ale jede dál. Zmijozel chce po proslovu Voldemorta vydat Harryho. Škoda, že ho stejně jako v knížce nebrání otočením se na zmijozelské celá škola, jen si před něj stoupne pár hlavnějších herců.
Ty Voldemortovy proslovy mi nějak vadily. Ten hlas se měl hradem rozlíhat tak, jako kdyby byl všude, měl jít ze stěn, být hlasitý. Teoreticky chápu, že řekli Ralphu Fiennesovi ať to mírně syčí, aby to jako bylo děsivější, ale pro mě to tím teda veškerý efekt ztratilo. Mluvil tak i v předchozích dílech, ale tam to nějak zapadalo víc. Možná je to tím, že tady měl víc textu, tak to nahuštěně nepůsobilo tak efektně... Kdykoli takhle ve filmu promlouval, tak jsem doufala, že ta dynamika hlasu se trochu posune. Marně. Ale tohle je věc názoru a taky to je dost pravděpodobně daný tím, že jsem to prostě zatím viděla jen jednou. A ani náhodou nepopírám fakt, že Ralph je nejlepším možným Voldemortem. V okamžiku ve Velké síni se ale najednou ozval jekot jakési dívky a víc holek se drželo za hlavu. Skoro to působilo, jako kdyby byly v transu a Ó Nejúžasnější mluvil přes ně. Radši nechci vědět, jestli to právě tak můj milovaný Yates zprasil.
Líbí se mi Harryho rozhovor s Helenou z Havraspáru, protože je pěkně nepředvídatelná a je hezký, jak tam Harryho dovede Lenka. Jedna z mála scén, kde mi nevadí nic a ani se nemusím mlátit do hlavy, abych přestala myslet na knížku, protože takhle má správně vypadat nenásilně změněný materiál daný předlohou.
Nadchází ovšem scéna v Tajemné komnatě. Bohužel jsem část do vodního výbuchu viděla předem v nějakém klipu... Pár Rona a Hermiony jsem měla vždycky nejradši a v knize je jejich polibek jednoduše úžasný. Romantický okamžik, který velmi vtipně přeruší Harry. ("Is this the moment?" a Ron odvětí - "It's now or never, mate." <- jo, až takhle závažně na tom jsem.) Ve filmu ne. Tam Hermiona zabodne viteál, chudáček Voldemort to opět cítí, najednou se objeví černý oblak (u viteálů před tímhle filmem nic podobného nebylo) a voda kolem záhadně zformuje vlnu tsunami, která Rona a Hermionu ohodí. A pak teprve nastane zdaleka největší WTF okamžik filmu. Ti dva se na sebe vážně skoro bezdůvodně (Proč zrovna tam a v tu chvíli? V knize to byla nádhera, tohle je parodie, nebo spíš behind the scenes záběry.) vrhnou a když se přestanou líbat, tak se na sebe začnou neskutečně falešně culit. Navíc jsem do té chvíle byla schopná vnímat jenom pěšinku ve vlasech Ruperta, protože se tam tvoří mírná lysinka. A od toho okamžiku v Tajemné komnatě se Ron s Hermionou snad do samotného konce filmu drží za ruku. Tedy kdykoli jsou od sebe na vhodnou vzdálenost.
Prince's Tale byla působivá, ale digitálně vyhlazený obličej Alana Rickmana zářil natolik podivně, že jsem nebyla schopná si celou tuhle scénu užít.
A co má SAKRA znamenat ten velmi americký moment, kdy Neville zařve, že jde sehnat Lunu/Lenku, aby jí řekl, že ji miluje? Nebo Harryho moment ála Popelka, kdy na něj ze zlatonky vyleze kámen vzkříšení bez prstenu? A proč byl Brumbál oblečenej jako Mrazík a během všech vzpomínek Snapea má na sobě jedny hadry? A konečně - mini Voldemort máčený v kečupu nás měl zděsit?
Daleko víc mě teda vyděsil moment, kdy Harry vesele zlomí Bezovou hůlku, aniž by si spravil vlastní a odhodí ji efektně v dál. Ronovo namítání, jak neporazitelní by s tou hůlkou mohli být, bych radši opomenula, ale nemůžu, protože to byla poslední kapka - proč udělali z RONA VOLA POSEDLÝHO MOCÍ?!
Nebo finální bitva, na kterou všichni čekali - Voldemort bouchne na kousíčky a kolem nikdo není - neukazuje to náhodou na možnost, že za pár let bude Harry zase za lháře, a že mu někdo smrt jeho lordstva prostě nebude věřit? A proč bouchla i Bellatrix? Co se stalo s normálníma mrtvolama? Je zvláštní, že když tihle dva takhle bum, tak že Harry byl jako "mrtvola" v jednom kuse. A cokoli s Nevillem bylo úplně debilně předělaný. Co byl ten výsměch Smrtijedů? Okamžik, kdy měl Neville přeseknout hada a všechny umlčet a on je odplachtěn pryč? A co Voldemortova honička Harryho a jeho škrtící oblečení? A kde je ksakru neviditelný plášť? Chladnokrevné záběry na mrtvá těla důležitých postav mi vadily... Proč všichni zemřeli mimo záběr? Nebyli snad dost důležití?
Epilog po devatenácti letech by mi nijak nevadil. Ne kdyby se Yates a Steve Kloves obtěžovali přidat trochu víc textu a předejít naprosto směšnému okamžiku odhalení make-upu Toma Feltona. Kde je Ronova odpověď jeho synovi, že všichni zírají na něj, protože on je slavný a kde je vtipná historka z jeho řidičské zkoušky? S víc textem by to nepůsobilo tak směšně, jak to naprosté většině diváků po světě připadá.
Když film končil záběrem na trio, nedokázala jsem uvěřit, že je konec a jak moc ten závěr filmové série dupe po všech knihách. Pozitiva nejspíš uvidím až při dalším pokusu. Pro teď ale potřebuju pauzu, abych v tom Londýně neměla potřebu páchat trestné činy na režisérovi.
Chci to vidět znovu a co nejdřív, protože momentálně jsem jenom naštvaná a dotčená a absolutně nechápu, jak můžou skoro všude být jen pozitivní recenze. Lidi, co knihu nečetli, mi jsou převážně úplně ukradení, ale nemám pocit, že by měli šanci tenhle film pobrat. Skoro nic se tam neděje, epičnost závěru je zatracena horou hnoje a film balancuje na velmi tenkém ledu totálního propadáku, protože postrádá logiku. Na co jsou nákladné efekty, když je příběh osekaný sbíječkou?
Napadá mě pozitivum - KONEČNĚ se ve filmu objevily i dva úryvky původních sklateb Johna Williamse. Uniká mi "genialita" současného skladatele, protože film je většinou bez doprovodu hudby i v místech, kde by se sakra hodila. Ale na druhé zhlédnutí si na to budu dávat pozor ještě víc.
Upřímně říkám, že jsem v kině málem čekala na okamžik, kdy buď na Bradavice najedou tanky anebo kdy jeden z dua Harry/Voldemort vytáhne samopal, protože by to přesně ladilo k překroucení a amputaci krásy závěru tak úžasné série, jakou Harry Potter je. Je, protože knížky jsou nesmrtelné a protože Hogwarts will always be there to welcome us home.
 


Komentáře

1 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 27. července 2011 v 15:11 | Reagovat

Musela jsem dát F5, abych se přesvědčila, že ještě nikdo nereagoval.
Musím se přiznat, že já jsem z filmu nebyla natolik zklamaná jako ty. Možná to bylo tím, že jsem žádné zázraky nečekala, při vzpomínce jak jsem byla zklamaná, když jsem kdykoliv nějaké očekávala. Ale musím naprosto souhlasit se všemi výtkami, které jsi tady popsala, což zní trošku jako, kdybych si protiřečila, ale ne, já jsem nad tím jen tak hluboce nedumala a akorát při filmu jsem si řekla, "Páni, to je hloupost." Co mě nejvíce rozčílilo, byl konec bitvy, kdy Harry jaksi taksi podivně vyskočil Hagridovi z náruče, začal před VOldemortem utíkat a pak si dali společnou šipku na nádvoří. Mrzelo mě také, že byla vynechána moje oblíbená kapitola v Brumbálově pracovně, kde je Brumbál doopravdy dojat Harryho statečností. Navíc, stejně jako ty, nechápu, z jakého důvodu si Harry neopravil svou hůlku, přičemž tu bezovou si jen tak s úsměvem na rtech hodil stylem "Kdo umí víc." A po devatenácti letech? Rozesmálo mě všechno, co šlo. Hlavně oblečení Ginny a Hermiony. Proboha, to je jak o devatenáct let dřív, než zpátky. A jakákoliv snaha maskérů, aby postavy vypadaly starší, přišla vniveč. Vážně.
No ale jinak mě tvůj článek opravdu pobavil, protože směs vtipu a vzteku v takovéhle podobě umíš podat jen ty. Během psaní těchto vět ještě rychle přemýšlím, k čemu bych se vyjádřila a  zrovna mě napadl Brumbálův bratr. Nevypadal jako Brumbál, ani kdyby chtěl! Já jsem ho pořád studovala, nevnímajíc rozhovor, který postavy vedou a prostě jsem tam neviděla nic! Ani jeden stejně bílý vlas. Ne!
Takže to je asi tak všechno, co jsem ti chtěla napsat a taky ještě to, že jsem ráda, že ses nám sem ozvala, protože už jsem ti chtěla psát esemesku (zrovna včera jsem si na to myslela) a zeptat se, co říkáš na druhé Relikvie :) Když nad tím tak přemýšlím, je dobře, žes to napsala sem, můj telefon by takovou slohovku neunesl :)

2 W. W. | Web | 28. července 2011 v 19:55 | Reagovat

No, já jsem ten film ještě neviděla, jelikož se mnou nikdo nebyl ochoten jít do kina :(   ale jak jsem teď dočetla tvojí recenzi (a z tolika textu mě zase pořádně rozbolela hlava) už to snad ani nechci vidět... ach jo, já jsem tak snadno ovlivnitelná :(

3 Hope Hope | Web | 29. července 2011 v 12:27 | Reagovat

stydím se, že jsem si článek přečetla až teď, ale nějak nebyl čas...
já musela v kině úplě přestat myslet na knížku, protože jinak bych hned na začátku utekla...jediné, co mi ve filmu opravdu nevadilo, byla hudba...ano, určitě není nejlepší, ale mně to ke spokojenosti stačilo, neboť mně vždycky stačíá strašně málo..
ovšem film ve srovnání s knihou...mno, škoda mluvit, k tomu jsem se dostatečně vyjádřila v článku sepsaném po tom, co jsem přišla z kina...taky jsem si říkala, co tam dělá Ginny, co dělá v KNP Cho, když je o rok starší a má přijít až s Fénixovým řádem, pokud se nepletu...ten jekot ve VS jsem nepobrala, to mi prostě vůbec nedávalo smysl...přelomení bezové hůlky, aniž by Harry spravil vlastní...mno, skřípala jsem zubama, protože jsem doufala, že alespoň to tam nechají! byla jsem naivní, uznávám...vzpomínky SS mě taky zklamaly =o( netvrdím, že nebyly zpracované dobře, ale bylo jich málo...a jako fakt jsem si nemyslela, že dokážou zkrátil i pětistránkový epilog! tím mě teda dostali, dvakrát během těch tří minut, které filmový epilog má, se začalo celé kino smát - jednou, když byl záběr na Draca a podruhé, když Harry oslovuje Ala...
teď jsem si ještě tak vzpomněla (do svého článku jsem to zapomněla napsat, ale to nevadí)...pokud se nepletu, tak myslánka má být kamenná nádoba s vyrytými runami po obvodu, ne? já vím, je to jenom detail, ale myslánka ve filmu vypadala, jak čočka vzatá z nějakého obrovského dalekohledu...ne, prostě tenhle film mě hodně zklamal, ale jen ve srovnání s knihou, ovšem kdybych knihu nečetla, tak těžko ten film pochopím...

4 ceeteejay ceeteejay | Web | 29. července 2011 v 12:54 | Reagovat

Páni, jo, jo, jo, jo! Můžu jen a jen souhlasit... To Harryho "vyciťování" viteálů a jejich nalézání bez jakékoli logiky, kterou do toho vnesla Mrs. Rowling, byla pouhopouhá a směšná ubohost. Efekty měli filmaři moc hezké, ale tím ten celý film končil...

Připadáš mi jako holka s rozumným úsudkem :-) Jen jsem tady u tebe náhodou narazila na jiný článek, který mě zklamal... O víře a nevíře... Byla bych ráda, kdyby sis přečetla můj komentář, protože tam bude asi nejdelší, a dal mi fakt práci. Ráda bych tvoji reakci. Dík. http://bluewriting.blog.cz/1004/vira-nevira-a-ateismus-zcela-subjektivne

5 Lirael Lirael | Web | 30. července 2011 v 2:02 | Reagovat

Dragonfly: Tak já film viděla včera podruhý, mírně jsem upustila ze zaujetí hudbou a taky mi už nepřišel špatný hlas Voldemorta. Myslím, že jinak jsem se ale jenom utvrdila v tomhle všem. Třeba to za pár let uvidím jinak, bůhví, ale teď si to nedokážu představit. Ten film má plošně tolik nesmyslností a mě to tak strašně žere. HP série si nezasloužila tenhle konec, nedopilovaný epilog měl podle mě vážně radši skončit jen jako bonus na DVD, protože i když mně v kině nevadil, tak reakce zbytku sálu to kazí. Šipka z hradeb je mimo, mimo je celá ultra bitva té dvojice. Vždycky se musí předělat kniha, jasně, ale proč to hodil Yates až to takový úrovně debility? Asi to chtěl udělat až tak jinak. Hrozně nechápu, proč je všude tolik nadšených recenzí, když ten film ani nedává smysl, protože vynechali důležité informace, okamžiky. Pohřbili epičnost. Já už si chci jen znova přečíst všech sedm knížek za sebou a zapomenout na to, že existuje nějakej David Yates... A jsem moc ráda, že jsem ti nemusela odepisovat smskou, protože bych nemohla být tak expresivní. :-D
W.: To mě mrzí, to, že sis tohle všechno přečetla předem a tak tě to ovlivnilo. Zkus se na to podívat, já nejsem neomylná, třeba uvidíš krásy, které mně prostě unikly. A podle oficiálních recenzí kdekoli je vysoce pravděpodobné, že tobě se to narozdíl ode mě bude líbit... ;)
Hope: Mně se třeba docela líbilo, jak se Harry ptá Draca v Komnatě nejvyšší potřeby na důvod, proč ho Draco předtím u něj doma nepráskl. To tam být nemá  a přišlo mi to dobrý. Taky mi vadí odlišnosti od knihy, ale tady je prostě problém v tom, že v tý filmový verzi ztratila úpravami spousta věcí smysl.  Myslánka mi připomínala umyvadlo, když už jsi to zmínila. :-D Mně se ten epilog líbí i ve filmový verzi, i když je o tolik ochuzený, ale zabíjí to přesně ty dva momenty, protože se kolem začně smát tolik lidí, že to člověka ovlivní, i když nechce. Ráda bych řekla, že jsem čekala od filmu tolik, a proto se mi tak nelíbí, ale mám pocit, že jsem byla dost předpojatá a doufala jsem v příjemné překvapení, které se až do začátku titulek skoro neobjevilo. Knížky. Knížky. Knížky.
ceeteejay: Díky! :-) Fakt nechápu, jak můžou bejt všude pozitivní recenze, když má tolik lidí tenhle názor. Četla jsem si tvojí recenzi a v knize je taky po 19 letech, mimochodem (teď jsem kontrolovala i překlad, i originál). Jinak moc vtipný názory a komentáře debilit. :D Prej Harry cítí vibrace, jedeme do Bradavic. A na Fleur jsem ani nemyslela a je fakt, že tam jen stojí... Komentář u tamtoho článku jsem si přečetla a dokonce jsem i zaregovala, trochu jsem to jen přepískla s délkou, jak je u mě celkem běžné... O:)

6 ceeteejay ceeteejay | Web | 30. července 2011 v 16:17 | Reagovat

[5]: A jo, máš recht, je tam po devatenácti :D Běžím to opravit.

A jinak... Já to s reakcí na komentář opět přepískla... Tak se taky omlouvám. Moje myšlenky jsou zmatené a neumím nic zkrátit. :D Jestli to dostatečně nevyzní z něj, tak to dopíšu ještě sem: je to jen reakce, možná moje špatná vlastnost, že na všechno reaguju, dost často sáhodlouze a moc subjektivně. Je to jen vyjádření názoru, a já ti ten tvůj nijak neberu a neodsuzuju.  :-)

7 Ella Ella | 3. srpna 2011 v 1:08 | Reagovat

Věř mi, s příšernou rodinou mám to dočinění a neni to nic pěknýho, takže chápu... všichni si myslí že to říkám jen tak ale kdyby to zažili... byli by ticho. Londýn závidim ;-) VŠ moc ne :D no i když z gymplu chci už vypadnout, je to šílený naprosto ty profesoři, ale nevim co budu dělat pak. HP... no škoda mluvit myslim že co sme četl akomentáře předemnou všechno už řekly... :D

8 Pixie da Utara Pixie da Utara | Web | 3. září 2011 v 16:03 | Reagovat

páni, tady byl někdo fakt naštvanej! takovej dlouhej článek! :-D
ale jinak nemůžu, než s většinou z toho souhlasit. podle mě mohli například zkrátit to závěrečnou bitvu harry versus voldy. proč se prali tak dlouho? a nebo to jak zabili freda. ne že ho nesnáším, nebo tak něco, ne že umírám touhou ho vidět umírat, ale podle mě to tam měli dát. nebo ta šedá dáma! vypadala úplně jinak, než ostatní duchové v předchozích dílech, byla naprosto odlišná a jak to, že se pořád měnila ve světílko? a když už jsme u duchů, kam se všichni poděli? a z rona vážně nemuseli dělat takovýho pitomce, chudáček! a zrovna na tu harryho hlášku při tom, jak si daj ron s hermionou pusu jsem se těšila a ono nic!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.