Mezimaturitní čas (29. května 2011)

29. května 2011 v 23:20 | Lirael |  ) My Diary (
Mám za sebou ústní část maturit, zítra celostátně začíná týden písemných testů. A protože jsem byla v listopadu cvok, nepíšu nižší úroveň češtiny, ale patřím mezi 4% maturantů, kteří si vybrali těžší verzi. Tím pádem nepíšu nic zítra, což mi dneska ještě přijde fajn. Zítra, až bude facebook zaplavený radostnými statusy a tématy slohových prací, budu mít dost možná pesimističtější pojetí. :)
Hrozně jsem hrotila tu ústní část (hrozně znamená, že týden před pro mě nejdůležitějším zkoušením jsem se začala vážně učit), zatímco písemky jsem brala a nejpíš pořád beru jako nutné zlo.
Dá se na ně vůbec učit něco jinýho než přesný formy slohovejch útvarů a opakovat si gramatický jevy, se kterejma má člověk problém? A uděláním si testů, které CERMAT během školního roku vypustil? Myslím si, že moc jinak to nejde. Jedině míň. :D
Ústní část jsem měla minulý týden, takže teď jsem víc jak sedm dní relaxovala. Čistě preventivně. Viděla jsem spoustu filmů, četla nepovinnou četbu, dělala hromadu dalších skvěle divnejch věcí a asi tři dny jsem spala do půl desátý. Zítra zase vstávám, abych se mohla teda učit tu gramatiku a podívat se na testy. Fakticky už dva měsíce ale vstávám brzo, protože vím, že stejně budu během dne dělat i kraviny, takže je lepší mít víc času, abych nezvládla promrhat všechen.
Trochu jsem během týdne psala, což bylo po tolika měsících moc fajn. Sem tam něco dopsat, pak zase pustit uzdu fantazii... Ale nic není publikovatelné a myslím, že do sedmnáctého června nebude. Do sedmnáctého protože to bude den daleko za maturitou a po naprosto všech přijímačkách, plus i po velké pařbě celého ročníku. Den, kdy před sebou budu mít nadlouho jen perfektní prázdniny a předávání maturitního vysvědčení.
Moje škola mi bude chybět, učitelé, lidi tam, přesně danej rozvrh... Spousta dalších drobností. Nikdy jsem neměla větší radost ze svého rozhodnutí jít právě na tu školu, kde teď ještě jsem. Možná to je i tím, že ta radost byla vždycky tak nezměrná. Už od chvíle, kdy jsem radostí poskakovala po bytě, protože jsem zjistila, že mě tam přijali. Chci takhle poskakovat i patnáctýho června odpoledne, držte mi palce, protože to bude naprosto nejdůležitější zkouška v mém životě.
Vím, že mi tenhle blog poměrně skomírá... A nevím, jestli se to na konci června markantně změní. Dobré znamení ale je, že mi chybí, a že jsem sem nepřestala chodit.
Doteď tady svítilo v posledním článku video filmu Romeo a Julie (tu hru jsem si během maturity mimochodem nevytáhla) a teď tady chci nechat svítit písničku, která mi dneska hrála celej den v hlavě. A je z Glee, které mě vážně pořád baví. A nejen proto, že tam je úžasný Darren Criss z Very Potter Musical. ;)
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 29. května 2011 v 23:49 | Reagovat

gratuluju k ústní části maturity a věřím, že zvládneš i tu písemnou ;o) moje ségra zítra maturuje, tak jí budu i přes to všechno držet palce, i když se budu sama potit u zkoušky =o)
tuhle písničku z Glee mám ráda =o) a pak taky Total Eclipse, tu si zpívám furt =o)

2 Simulína =o* Simulína =o* | 30. května 2011 v 12:36 | Reagovat

Ahoj, tak jsem se tu zase na chvilku objevila a doufám, že to tak ještě nějakou dobu zůstane, protože jsem se zařekla, že už se na psaní jen tak nevykašlu. Jinak gratuluju k ústní části maturity a myslím, že máš naprostou pravdu, že na tu písemnou část se prostě nejde připravit. Ale hrozně tě obdivuju, žes šla do té těžší verze, když vysoké školy vůbec neberou ohled na to, jestli jí máš, nebo ne. Já bych už jen ze své vlastní lenosti do vyšší verze nešla, kdyby mi to nepřineslo pozdější výhody. Jinak myslím, že státní maturita naprosto degraduje maturitu jako takovou. Byla jsem se podívat na letošní maturanty, abych si to trochu oťukala, protože mě to příští rok čeká taky a přišlo mi to až vtipný, jak to bylo lehký. Prostě u té nižší verze stačí vědět, o čem knížka je, minimum o autorovi a spisovná mluva a maturita z čj je v kapse.

3 Kolda Kolda | E-mail | Web | 25. června 2011 v 17:31 | Reagovat

Tak povídej, povídej, slečno maturantko. x) Jaký to bylo? Moc ti gratuluji k maturitě!!!=) Předpokládám, že i když sis vybrala těžší úroveň, zvládla jsi to perfektně! O čem jsi psala slohovku?
Byla jsem hloupá a úplně na to zapomněla a tedy nešla se podívat na maturity - a příští rok to už uvidím až moc na ostro -, takže pořádně vlastně ani nevím, do čeho to jdu. Užívej si krásně volna, máš ho teď hromadu, co? A plánuješ jet třeba někam do zahraničí nebo něco zajímavého? =) A na jakou školu jsi dělala příjmačky? =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.