Květen 2011

Mezimaturitní čas (29. května 2011)

29. května 2011 v 23:20 | Lirael |  ) My Diary (
Mám za sebou ústní část maturit, zítra celostátně začíná týden písemných testů. A protože jsem byla v listopadu cvok, nepíšu nižší úroveň češtiny, ale patřím mezi 4% maturantů, kteří si vybrali těžší verzi. Tím pádem nepíšu nic zítra, což mi dneska ještě přijde fajn. Zítra, až bude facebook zaplavený radostnými statusy a tématy slohových prací, budu mít dost možná pesimističtější pojetí. :)
Hrozně jsem hrotila tu ústní část (hrozně znamená, že týden před pro mě nejdůležitějším zkoušením jsem se začala vážně učit), zatímco písemky jsem brala a nejpíš pořád beru jako nutné zlo.
Dá se na ně vůbec učit něco jinýho než přesný formy slohovejch útvarů a opakovat si gramatický jevy, se kterejma má člověk problém? A uděláním si testů, které CERMAT během školního roku vypustil? Myslím si, že moc jinak to nejde. Jedině míň. :D
Ústní část jsem měla minulý týden, takže teď jsem víc jak sedm dní relaxovala. Čistě preventivně. Viděla jsem spoustu filmů, četla nepovinnou četbu, dělala hromadu dalších skvěle divnejch věcí a asi tři dny jsem spala do půl desátý. Zítra zase vstávám, abych se mohla teda učit tu gramatiku a podívat se na testy. Fakticky už dva měsíce ale vstávám brzo, protože vím, že stejně budu během dne dělat i kraviny, takže je lepší mít víc času, abych nezvládla promrhat všechen.
Trochu jsem během týdne psala, což bylo po tolika měsících moc fajn. Sem tam něco dopsat, pak zase pustit uzdu fantazii... Ale nic není publikovatelné a myslím, že do sedmnáctého června nebude. Do sedmnáctého protože to bude den daleko za maturitou a po naprosto všech přijímačkách, plus i po velké pařbě celého ročníku. Den, kdy před sebou budu mít nadlouho jen perfektní prázdniny a předávání maturitního vysvědčení.
Moje škola mi bude chybět, učitelé, lidi tam, přesně danej rozvrh... Spousta dalších drobností. Nikdy jsem neměla větší radost ze svého rozhodnutí jít právě na tu školu, kde teď ještě jsem. Možná to je i tím, že ta radost byla vždycky tak nezměrná. Už od chvíle, kdy jsem radostí poskakovala po bytě, protože jsem zjistila, že mě tam přijali. Chci takhle poskakovat i patnáctýho června odpoledne, držte mi palce, protože to bude naprosto nejdůležitější zkouška v mém životě.
Vím, že mi tenhle blog poměrně skomírá... A nevím, jestli se to na konci června markantně změní. Dobré znamení ale je, že mi chybí, a že jsem sem nepřestala chodit.
Doteď tady svítilo v posledním článku video filmu Romeo a Julie (tu hru jsem si během maturity mimochodem nevytáhla) a teď tady chci nechat svítit písničku, která mi dneska hrála celej den v hlavě. A je z Glee, které mě vážně pořád baví. A nejen proto, že tam je úžasný Darren Criss z Very Potter Musical. ;)