Dnes večer v televizi

12. dubna 2011 v 18:14 | Lirael |  ) Regál plný filmů (
Vím, že většinou články tohohle typu u mě nenajdete, ALE: dnes večer od 20:00 je na ČT2 přenádherná verze Romea a Julie z roku 1968 a nedávali ji už pět let, takže pokud máte možnost se večer koukat na televizi, naprosto bych vám to doporučila, protože tenhle film za ty dvě hodiny zírání do televize neskutečně stojí.
Nepamatuju si kvalitu dabingu, protože jsem to česky viděla jen dvakrát a ještě jsem nebyla posedlá, ale snad to je v mezích OK. Já si asi budu rvát vlasy, načež to vzdám a půjdu se podívat na anglický orginál (nebo spíš radši dělat maturitní otázku ze zemáku), ale jinak to tak krizové není.
Takže: Dneska večer. ČT2. 20:00. "Romeo a Julie" z roku 1968 od režiséra Franca Zeffirelliho.
A pro jistotu, abych vás úplně přesvědčila - trailer (nezapomeňte, že v televizi bude zvuk a obraz daleko kvalitnější)!

A tenhle film miluju, takže nemá 5 z 5, ale rovnou 25 z 5. ;)
Pokud se podíváte, nebo film znáte i tak, moc ráda si přečtu jak se vám líbí. Já jsem posedlá Romeem a Julií! For there was never a story of more woe than this of Juliet and her Romeo!
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 12. dubna 2011 v 19:21 | Reagovat

já tenhle film viděla v devítce, kdy nám ho poučtěl učitel na videu =o) on sám je toho názoru, že je to nejlepší zpracování Romea a Julie, z velké části i díky obsazení, kdy Julii hraje hodně mladá herečka...vím, že pak ho nějak dávali v televizi a já ho měla puštěný, ale shlédla jsem snad jenom půlku, už ani nevím proč...ovšem souhlasím s tvým hodnocením, je skvělý =o) a neříkám to jenom proto, že jsem viděla asi předd měsícem kus s DiCapriem a nestačila zírat, jak takové skvělé dílo zmrvili

2 Lirael Lirael | Web | 12. dubna 2011 v 19:29 | Reagovat

Postupem času jsem si celkem zvykla i na verzi 1996 od Luhrmana s DiCapriem, protože chápu proč ty věci udělali tím způsobem, ale místy to šlo do extrémů... U Zeffirrelliho je nádherný to přirozený prostředí, skvěle vybraný herci. Olivii Hussey bylo dokonce 14, nebo 15, když se to točilo, což je úžasný. Místy mi to připadá zahraný hodně afektovaně, ale to bude asi to správný zobrazení věku těch postav... Já 68 taky viděla poprvý ve škole. Pak jsem si to ještě půjčila od svojí profesorky a jeden víkend jsem strávila snahou přehrát si tu kazetu na DVD, jenže vždycky byl buď obraz bez zvuku, nebo naopak. Jestli můžeš, podívej se na celý film, protože to je vážně super. Je spousta verzí Romea a Julie - jedna je ještě z roku 1978, kde hraje Tybalta Alan Rickman a to je jediná verze, kde nenávidím Romea a čekám na příchod Tybalta, ačkoli 68 Tybalt je taky fajn. =)

3 Hope Hope | Web | 13. dubna 2011 v 2:16 | Reagovat

Tybalt v podání Alana musí být určitě skvělý =o) ty jo, to já si seženu obě verze a na obě kouknu =o)
já verzi z 96 prostě nemám ráda, nemůžu si pomoct...přijde mi to až moc, já nevím, moderní? jako nevadí mi filmy, kde je hlavní zápletka stejná jako RaJ, ale jako aby se tam stříleli? to už je na mě moc, možná kdybych se na to koukla ještě jenou a pořádně, tak by se mi to líbilo víc, ale teď na tu verzi zrovna nemám nervy =o)

4 Lirael Lirael | Web | 16. dubna 2011 v 21:03 | Reagovat

Jasně, mně se taky víc líbí Romeo a Julie v klasický podobě než s revolverama, jen jsem změnila názor, který býval daleko radikálnější. Některý věci, který do 96 dali, maj vážně smysl a zdůrazňujou hodně momentů hry. A i když koukání na Leonarda DiCapria přežiju, pořád mi hlavou běželo "Tak už zmrzni, Jacku." Zvlášť když se balkónová scéna odehrává v bazénu a on tam vypadá úplně stejně jako mokrej Jack v Titanicu. Roky jsem ten film nenáviděla, tak pochopení záměru a celkový pozitiva chápu jako úžasnej pokrok ve svý radikalitě. O:) Ale nikomu názory neberu. Já si to potřebovala všechno nechat odležet a koukat se na film s naprosto otevřenou myslí, jinak bych se možná zase nakrkla.

5 gigi gigi | Web | 17. dubna 2011 v 16:19 | Reagovat

Ta verze z 68 byla úžasná. Výběr herců, celkově to prostředí, kostýmy - na jedničku. Pravda, souhlasím s tím, že afektovanost tam občas byla, ale to mi nijak nezkazilo zážitek z téhle verze, to spíš ten český dabing! :D Juliinu dabérku bych vykuchala, kdybych mohla... nebo spíš toho, kdo ji jako dabérku angažoval. No, jinak mi tam chyběly některé scény - třeba balkónová scéna se mi moc nelíbila. Myslím, že tam nebyly všechny verše, které tam být měly a celkově to bylo takové až moc hektické a občas i lehce hysterické. Nicméně, jinak jsem byla opravdu velmi spokojená. Prostě Zeffirelli - mistr svého oboru.

Co se týká verze z 96...upřímně už si to moc nepamatuju, protože to jsou nějaké 3 roky, co jsem ten film viděla. Ale když někdo v R&J řekne "taste kordy" a chlapci na sebe vytáhnou bouchačky s nápisem "kord", když je Merkucio černoch(samozřejmě to nemyslím rasisticky, jen se to do R&J trochu nehodí),když při balkónové scéně Romeo visí na nějakých popínavých rostlinách, následně sletí do bazénu a Julie řekne takovou tu větu,že ji přijde, jako by byl v hrobě a na závěr - Julie se ZASTŘELÍ a závěrečné verše říká televizní hlasatelka, tak mi to opravdu přijde jako parodie a myslím, že William se musel obracet v hrobě. Uvidím, možná to zkouknu ještě jednou,abych objevila i ty světlé stránky...toť můj názor na tyto dvě verze :)

6 Yulliette Yulliette | Web | 26. dubna 2011 v 11:26 | Reagovat

Konečně někdo! :)
Já si ten film můžu pouštět pořád a pořád dokola a neomrzí mě. Hrozně obdivuju herce, Olivii Hussey bylo v té době 14.
Jinak první dabérka, která Julii dabovala byla Sabina Laurinová a tu si každý vychvaluje, tak nevím. Já jsem taky film viděla jen s tou, která kvílí jako siréna. ;)

7 HuQu HuQu | Web | 5. května 2011 v 9:38 | Reagovat

Pěkný blog, hlásni mi prosím tady    http://shes-diary.blog.cz/1105/scitani-sonb    , pro HuQu, díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.