Únorové ultimátum (19. února 2011)

19. února 2011 v 16:07 | Lirael |  ) My Diary (
impressionenmeer.deviantart.com - Heart of Ice, upraveno
Nikdy jsem neměla v diáři a v hlavě zakódovaný tak důležitý termín, kterým je 28. 2. 2011.
Do té doby se posílají přihlášky na vysoké školy. A pak je tu samozřejmě pár dalších povinností, které s sebou přivál ledový únor.
Když jsem si podávala přihlášku na čtyřletej gympl z osmiletýho, odkud jsem chtěla odejít, neměla jsem pocit, že by o něco šlo. Navíc si přesně vybavuju, že jsem tenkrát v daný den do svojí školy nepřinesla k potvrzení tu přihlášku. Jakoby o nic nešlo jsem na to zapomněla. Ironií bylo spíš to, že šlo o tak moc. Ale v pohodě, všechno se stihlo (šlo o potvrzení školou, ne uzávěrku přihlášek) a teď mám před maturitou právě na té škole, kam jsem tak chtěla.
Proč ty čtyři roky utekly tak rychle? Nevíte někdo?
Když jsem byla menší, měla jsem pocit, že čas běží tak splašeně právě proto, že jsem tak malá a o nic nejde, jenže když fakt o něco jde, tak je ten zmetek ještě rychlejší!
Čtu povinnou četbu, co nejvíc ji přizpůsobuju přijímačkám na vysněnou vysokou a do toho se vždycky něco přimotá. Třeba táta, se kterým se fakticky nedá komunikovat. Nepamatuju si, kdy jsem ho naposled slyšela ráda. Navíc si musím pravidelně měnit vyzvánění, protože po nějaké době ho mám natolik spojené právě s tátou, že mi začne vadit.
A mamka je nemocná, takže místo plánovaného studijního víkendu si připadám jako na Jednotce intenzivní péče. Ale to nevadí, jsem hlavně ráda, že nepracuje (jako každou jinou sobotu a samozřejmě i neděli) a pak doufám, že to nechytnu, protože letos se mi zimní rýmička vážně nehodí.
Taky teď prakticky nic nepíšu, protože když už se neučím, tak se flákám tak neskutečně, že psaní by bylo moc náročné. Až se k tomu ale dostanu, tak to bude stát za to. Snad vydržíte čekat.
Mám v hlavě třetí světovou. Přijímačky, maturita...
Cokoli, co proletí kolem.
Nepamatuju si, že by mi někdy tak nevadilo povídání si o budoucnosti - teď se o tom ve škole baví snad všichni. Pořád odněkud slyším slova přihlášky a vysoká. Z jiné strany zase maturita.
Blbý je, že někteří profesoři si vesele hrajou na tikající hodiny. Konkrétně jeden zeměpisář nám prakticky neustále a pravidelně aktualizuje přehled, jak málo času nám zbývá. Minule se nás maturanty snažil "povzbudit" svými vzpomínkami na maturitu - prý si nepamatuje, že by byl v životě tak vystresovaný. Jestli byl vystresovanej ten známej pohodář, tak mně pak asi stresem exploduje hlava. 
Navíc vím i týden, kdy maturuje ústně naše třída. Písemně maturuju přesně mezi ústním a přijímačkami.
Pořád si opakuju, že to stihnu. Ale tenhle týden se mi zdál sen o maturitě a já nemohla spát, jak mě nervozitou neustále bolelo břicho. Ze sna! Takže se nechci vidět za dva měsíce.
Plácám. To jen abych se zase ozvala do ticha na tomhle blogu.
Musím se jít pokusit napsat slohovku, co máme do úterý a já jen do pondělí, protože v úterý nebudu ve škole. Jedno téma je debilnější než druhé, takže se nejspíš pustím do čísla jedna, u jehož zadávání profesorkou jsem si jen říkala, jak bych tohle psát úplně nemusela. Další dvě možnosti jsou ještě horší, a tak volím menší zlo pro vyšší dobro. 
Držte mi palce, ať zas nezačnu dělat cokoli jiného.  
 


Komentáře

1 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 19. února 2011 v 16:27 | Reagovat

Myslím, že ne jen mě byl jasný důvod tvé virtuální neaktivity:) Doufám, vlastně v to spíš, než doufám, tak věřím, protože kdybych doufala, znamená to, že si nemyslím, že bys ten stres z maturit, přijímaček, zvládla. Ale jsem si naprosto jistá, že všechno zvládneš a pak si budeš jen pískat:) ale i tak samozřejmě držím pěsti :)

2 Hope Hope | Web | 19. února 2011 v 18:53 | Reagovat

myslím, že budu radši držet pěsti pro štěstí ;o) dovedu si představit, jak ti je...pořád mám v živé paměti svou maturitu...do maturáku to bylo v pohodě, ale pak jsem začala jančit, navíc jsem se neměla, kde učit...na intru se vždycky našlo něco lepšího a taky jsem se učila na testy, zkoušení a tak, abych zase měla vyznamenání...mno, a doma, tam nebyl čas a většinou ani nálada...ale když jsem maturitu zvládla já, tak ty ji zvládneš taky, neboj ;o)
a přijímačky? škoda mluvit, dopadly katastrofálně a i když jsem se vážně snažila, popůjčovala si knížky, denně četla noviny, zajímala se o politiku, bylo to k ničemu, ale ty to zvládneš, jen si věř =o) všechno dobře dopadne =o)

3 Lirael Lirael | Web | 20. února 2011 v 21:59 | Reagovat

*Dragonfly: Díky moc. :-)
Hope: Díky. Mám prostě hlavu neustále tři vteřiny od exploze a tak jednou za den jsem v ráži stresem. Aspoň mám klid, když ho potřebuju, stačí se zavřít v pokoji a pak zamknout, když někdo moc otravuje. Hope, tys dělala přijímačky na žurnalistiku? Nebo kam?

4 Hope Hope | Web | 21. února 2011 v 18:18 | Reagovat

Lir, jo, to chápu...stres je potvora a ještě k tomu kvůli škole...dělala jsem přijímačky na UK na žurnalistiku a na PedF na češtinu angličtinu...

5 Drom Drom | Web | 21. února 2011 v 22:10 | Reagovat

Asi nemá smysl říkat, ať nestresuješ, protože si tím musíš projít stejně jako každý z nás, ale nebo, slibuju ti, že hned jak to skončí, budeš se tlouct atlasem do hlavy, proč jenom si tak stresovala, že to vlastně vůbec nic není ;) rozhodně chápu, proč to tu tak spinká a taky rozhodně slibuju, že počkám, dokud nebude další kapitola..:D jen aby si měla čas na povídky :P mno asi nemá smysl nic dodávat, uvidíš, že to všecko zvládneš s přehledem ;) ;)

6 Ondra Ondra | Web | 25. února 2011 v 14:14 | Reagovat

http://edna.cz/glee/novinky/dve-originalni-pisne-k-poslechu.asp :)

7 Lirael Lirael | Web | 26. února 2011 v 21:52 | Reagovat

Ondra: Já vim! A Darren Criss je potvrzenej pro třetí sérii! Very Potter Musical získal nový diváky a já jsem naprosto mimo nadšenííím!!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.