Přiznávám, jsem lednice (1. ledna 2011)

1. ledna 2011 v 20:03 | Lirael |  ) My Diary (
blatera.deviantart.com, upraveno
Abych vysvětlila nadpis... Mám narozeniny v lednu a jednou, dávno pradávno ještě na základce, jsme ve třídě zjistili, že nejvíc se nás narodilo právě v prvním měsíci roku. A pak se nějak ujalo říkat ledňáci a lednice (nezapírám svou účast na nějak ujalo). A já jsem hrdá lednice!  S kuchyňským elektrickým spotřebičem bílé barvy mám společnou jedině zálibu v chladu. Nějak jsem se stala závislou na konzumaci ledu, miluju sníh, roky jsem se pravidelně a naprosto dobrovolně sprchovala ve skoro ledové vodě a mám ráda zimní sporty - snad kromě běžkování, alespoň prozatím. V zimě se mi taky líp spí, logicky ale stejně jako všichni ostatní nerada vstávám za tmy. Lednice spotřebič se vstáváním problémy nemá, mrcha.

Původně jsem měla na včerejšek připravenou silvestrovskou povídku, ale než jsem ji dokončila, začala jsem mít problémy s notebookem a před chvílí se mi odporoučel už asi po minutě. Momentálně sedím u jiné hromádky šrotu, kde neskutečně nejsem zvyklá na klávesnici, a kde nemám ani úsek rozepsané a tolikrát během exnutí počítače neuložené povídky. Až bude všechno v pohodě a já budu mít čas psát, dočkáte se nejen "díla" Silvestr naruby (pracovní název), ale snad i další kapitoly Nikdy neříkej nikdy, i když na tu evidentně čeká jen Drom a Kolda, kterým za to moc děkuju, protože mi dodávají chuť psát ji pro ně. Ostatní skrytou výčitku nehledejte, rezignovala jsem.

Vánoční prázdniny jsou zatraceně krátké, ne?

Příliš brzo po juchavém odchodu ze školy se člověk vrací na místo činu, aby otráveně poslouchal opilecké historky svých ujetých spolužáků. Člověk, tedy já. Nikomu jeho druh slavení neberu, ale sama mám svůj naprosto oblíbený silvestrovský styl.  Úžasná kamarádka, prázdný byt, spousta společenských her, dobrého jídla, HUDBY, filmů a nealkoholického pití. Někteří totiž alkohol pro zábavu nejen nepotřebují, ale ještě dokáží působit připitě, aniž by k ohnivé vodě (kdo nechápe, holt nezná indiánskou mluvu) během večera byť jen přičichli. Protože někteří jsou skvěle divní

Letošní přelom roku byl zvláštní... Udělala jsem něco, co jsem roky udělat chtěla, jednou se o to pokusila a po nabytí plnoletosti nad tím začala znovu uvažovat. A pak jsem to udělala. Nechci to sem psát, protože to nechci lidem, co sem chodí (i těm, o kterých nevím) a znají mě, říkat takhle. Nechci taky riskovat, že se to nějak dozví osoba, kterou o té skutečnosti zpravím co nejpozději to bude možné. Navíc není důležité, co jsem udělala... Ne pro tenhle blog. A je to čistě moje věc a měla jsem pro ni své důvody a už toho nechám, slibuju, protože chápu, že vás vykecáváním o věci X, k jejíž slavnostnímu odhalení se tu nechystám, zbytečně rozčiluju. Sebe bych rozčílila už ve fázi nechci to sem psát. No, tak se omlouvám, ale alespoň tolik jsem sem napsat chtěla...

Vánoční dárky... Dostala jsem snad všechno, co jsem chtěla a ani jsem netušila, že to vážně dostanu. A vůbec mi nevadí, že jsem nedostala žádnou dražší elektroniku, nebo tak, protože pro mě vážně nejsou Vánoce a dárky o kalkulování cen.

Neaktivní jsem na blogu proto, že dělám jiné věci. Třeba ujíždím na seriálech (Glee, Sherlock, ...), filmech, knihách, nebo prostě válím šunky.

Našla jsem si další spřátelený blog. Díky geniálnímu článku na téma co si přeji k Vánocům, který slečna autorka napsala. Simulína má v názvu svého blogu také slovo dream, stejně jako já, což je mi moc sympatické. A navíc mě baví její články.

Pořád také probíhá literární soutěž na blogu Sussanah, kde funguju jako čtvrtina poroty. Od čtvrtečního večera je venku i naše hodnocení druhého kola (charakteristiky), ve kterém se podle mě objevily daleko lepší texty než v kole prvním (pohádky). Tenhle projekt mě vážně baví a zvu vás, abyste si aspoň něco z děl účastníků (12 slečen, 1 gentleman) přečetli.

Předsevzetí pro rok 2011 nemám, protože svoje naivní představy o mnoha dalších letech během průběhu roku extra neměním a když už, tak netrpím nutkavou potřebou opakovat si je zrovna jednatřicátého prosince.

A jak už to tak bývá, i tenhle zápis se chýlí ke konci. Ve zvýrazněných prvních písmenech odstavců smysl nehledejte, reálně hrozí, že nic objevného nevypátráte. Pokud něco přece jenom najdete, a to nepočítám skutečnost, že se mi to líbí, ozvěte se, jsem moc zvědavá.

Teď se jdu dívat na film a okázale ignorovat svůj notebook, na který jsem uražená. Třeba aspoň najdu čas napsat něco do svého papírového deníku, který otevřu tak pětkrát ročně a pravidelně asi jen kolem Vánoc a mých narozenin.
 


Komentáře

1 Simulína Simulína | Web | 2. ledna 2011 v 9:02 | Reagovat

Paráda, zase jsem si po dlouhé době skvěle početla. Stejně jako ty skoro všechen svůj čas teď trávím nad knížkami, filmy a seriály, skoro nic jiného se taky v nemocnici dělat nedá. Jinak moc děkuji za chválu, to si sand ani nezaspoužím =) Jinak tvojí zálibu k chladu nijak nesdílím, jsem spíš na teplíčko, mimo to se mi dělá z mrazu vyrážka, je to něco jako druh alergie. A k tvé oslavě silvestra- ode dneška budu taky divná, jelikož alkohol mám zakázaný a trávit ho s namol opilými kamarády mě asi bavit nebude, takže to vidím an něco podobného. Zatím se měj a těším se na nové články (až odpustíš svému notebooku=D)

2 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 3. ledna 2011 v 15:55 | Reagovat

Hej. vole, hodila jsem ti pod kapitolku komentář (!! "Dík, vole" - nemohla jsem si to odpustit, promiň:D)
Bratr má taky narozeniny v lednu a tuším, že v ten den má dokonce mamka pracovní pohovor:) Já mám letos zimu ráda,ale štve mě, jak to furt taje, mrzne, taje, mrzne...Povídku jsem taky měla připravenou, ale jako již tradičně jsem se sekla v opisování do elektronické podoby. Asi to začnu rozesílat okopírované poštou těm, kteří budou mít zájem,
Já bych na Silvestr nejraději zapomněla, ale o tom jindy...takže ti docela závidím i ty nealkoholický nápoje, hudbu, společenské hry a teda podle tebe tu "divnou zábavu", mně se to líbí. Je dobře, že jsi s dárky spokojená:) tak to má být:))
A dávat si nějaké předsevzetí?? Má to vůbec cenu?? :D

3 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 3. ledna 2011 v 15:58 | Reagovat

Mimochodem, psala jsem ti esemesku, došla?:)

4 Lirael Lirael | Web | 3. ledna 2011 v 18:20 | Reagovat

Simulína: Vyrážka z mrazu? Já mám problémy s kůží na rukou během zimy pravidelně, ale u mě je to vyloženě suchá kůže... A bohužel nejde o odpouštění notebooku, spíš se mi nechce zapnout a vypíná se... :/
*Dragonfly: Hej, dík vole! (Když se ti to tak nelíbí :D) Mamka jde někam na pohovor? A na jakou práci? Chtěla bych mít tvůj problém s přepisováním. Mně jede pero po papíře příliš pomalu a jsem zvyklá na počítač, kde se můžu i desetkrát opravit a pořád to vypadá úhledně. Tvůj Silvestr zní děsivěji, když o tom nechceš mluvit. :D A naše zábava je právě ideální. To my jsme skvěle divné. Klasifikace mašeho zvláštního chování, které je právě skvěle divné. :-D Moje odpověď se zamotává... Co ty a dárky? Ne, předsevzetí cenu nemají, to je na nich to nejvíc nepochopitelné. SMSka!!! Sakra, já úplně zapomněla odepsat. Nějak jsem zrovna byla ve víru zábav a pak mi to nesecvaklo. Přišlááá! O:-)

5 Drom Drom | Web | 3. ledna 2011 v 20:02 | Reagovat

Heh..:D já sem si těch zvýrazněných písmen všimla hned a říkám, kurňa, když to neprozradí, budu dělat hrozně akční, že sem si toho všimla..:D a ono kurňa, mi to musíš prozradit v posledním odstavci..:D haha, sem taky Lednice..:D A to jen o tři dny později..:D a můj brácha taky..:D on sem totiž narodil 1. 1. 93, chudák..:D takže je taky ledňák a navíc jeden z prvních právoplatných čechů..:D (vždycky sem mu to záviděla ty jo..:D )
myslím, že ke sněhu nemá vůbec smysl se vyjadřovat, když sme ty velké, modré, sněhové koule..:D
na NSN čekám a budu čekat snad věčně, ty jo..:D :D sem ráda, že sem jedna z lidí, pro kterou si se rozhodla psát, ale určitě to čte i Hope, jen neměla čas okamžitě reagovat jako vždy, bo není na netu..:D neboj, je nás víc..:D
Každé prázdniny sou krátké, mno ne? :D
Mno nechci být hnusná nebo tak, ale zkus si ten *x odstavec* přečíst a zhodnotit ho jako zcela nezasvěcený čtenář...:D já nevím, nechci raději na nic myslet, ale zní to opravdu, ehm... :D že si dělala hrozné věci a určitě mě napadají horší možnosti, než to byly..:D mno ale pryč od neslušnosti..:D
Ani nebudu podotýkat, jak sem slavila narozky já, každopádně jedna společenská hra tam taky chvilku byla a kupodivu to nebylo Člověče, napij se..:D (ačkoli to od toho nemělo daleko..:D) - jelikož sem nejmladší řidič v rodině, tak vím, jaké to je, bavit se i bez alkoholu (bo na mě vždycky zbude řídit od babi..:D ).. :D :D
Vánoční dárky..:D taky sem velmi spokojená..:D akorát naši nemohli v mé rodné domovině sehnat na poslední chvíli anglického Shakespeara, tak sem aspoň dostala zrcadlový text Poa..:D mno sem spokojená, ačkoli někdy se to čte dost zvláštně, mám ho ráda..:D
Hahá, mám v pátek zkoušku, musím přečíst celou učebnici..:D a ještě napsat drabble, myslím, že mě to zabije..:D jojo, s přečtením souhlasím a samozřejmě můžete hlasovat pro mě..:D ne, dělám si srandu..:D hlasovat jen podle přečtení a subjektivní nálady..:D ;)
Haha, předsevzetí vážně nemá smysl, letos sem si ho ani nestihla dát, ačkoli předpokládám, že v mém stavu to bylo jen dobelhat se zpět domů.. :D (popřípadě udržet vše tam, kde má být..:D)
Nakonec už jen:
*Všechno nejlepší do nového roku, štěstíčko, zdravíčko, lásku a hlavně hned několik polibků múzou..* :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.