MucQ řetězák od Venom

2. ledna 2011 v 20:40 | Lirael |  ) Popelnice (
libere.blog.cz, Destinaetus
K Venom jsem se dostala přes Klub Snílků, o kterém jsem se dozvěděla díky Sussanah a do kterého mě dnes ráno taky přibrali. Pokud jste si pod pojmem autorský klub vysnili taky něco jiného, než co z toho časem vzniklo, vřele doporučuju. Já jsem zatím naprosto spokojená, protože jsem díky klubu objevila hodně sympatických blogerů.
Ale k řetězáku - zaujalo mě, že má zajímavější otázky, než typické řetězáky mívají, a navíc se mi zastesklo po odpovídání na dotazy. A taky se nechávám Venom pitvat, aby měla radost. ooooOooooOooooOooo
1. Co má znamenat tvá přezdívka?
Lirael jsem převzala ze série knih "Staré království" od Gartha Nixe, konkrétně šlo o druhý díl "Lirael". Líbila se mi ta postava v knize (dívka nezapadající mezi společnost, ve které žije, která se dostane k práci v knihovně, sama si osvojí magické schopnosti a až do závěru série je mi moc sympatická), vyloženě jsem si zamilovala zvuk toho jména a pak mi při založení tohohle blogu u kolonky přezdívka vplula do hlavy. Líbí se mi, že je to zvláštní jméno a zní tajemně. Postupně jsem si na Lirael tak zvykla, že se mi víc vybaví jo, moje přezdívka, než jo, ta knížka. Nějak se ujalo mi říkat Lir a já sice neprotestuju, ale plnou verzi mám radši. 

2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?
Jo, velmi barvitě. Tenkrát před skoro čtyřmi roky jsem si nějak začala ve Photoshopu přebarvovat černobílé fotky a otrávilo mě, kolik zjevů vedlo rubriku "colorky" , aniž by jejich výsledné dílo působilo přirozeně a propracovaně... A tak jsem si tenkrát založila první blog. Bavil mě, ale po čase jsem dospěla k založení tohohle blogu, na starém jsem se zbytečně rozčilovala lidmi "hlásni pro mě", "obíhám SBéčka" a "tys zkopírovala něčí fotku a tvrdíš, že je to tvoje práce", a tak jsem ho zrušila spolu s výlevem, jak mě všichni štvou. Speciálně jedna slečna, co si mě chtěla přidat hned v prvním týdnu a já souhlasila, aniž bych víc tušila, do čeho se tím uvrtám. Navíc jsem si postupně přestávala hrát s Photoshopem, začínala jsem psát a otravovala mě skutečnost, jak moc jsem na minulý blog nemohla kvůli některým známým psát... Zato bluewriting jsem založila díky jedné jiné slečně, na jejíž povídky jsem narazila a řekla jsem si, že když ona, tak já to taky zkusím. A jsem za to neskutečně ráda a víc to považuju za začátek.

3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?
Ty, ke kterým se ráda vrátím, nebo ve mně vyvolají takové pocity, že je chci prožít znovu. Jediné, čemu se vyhýbám, je povinná četba, protože se do ní musím nutit. Zdržuje mě od čtení ostatních knih... I když mě mnohdy zaujme. Ne všechna. Nějak moc nemusím ani české autory. Mám ráda fantasy, která není přeplácaná, nebo která zahrnuje dva prolínající se světy. Vyhledávám i romány, detektivky, dramata, Shakespeara, pohádky a spousty dalších.

4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět?
Bohužel rozvod rodičů, ať je to jakkoli ohrané a patetické. Potom mi vždycky pootevřou oči lidé, které nesnáším. A pohled se mi zaostřil i nedávným pořízením brýlí.

5. Oblíbená barva. Popřípadě uveď co na ní vidíš.
Jednoznačně modrá. Líbí se mi snad všechny její odstíny. Miluju na ní, že může být chladná, ale i hřejivá. Jestli mě uklidňuje, jak se o ní říká, to opravdu netuším. Prostě se mi líbí, z barev jsem nejvíc schopná její odstíny kombinovat a myslím, že podněcuje představivost. Mám ji spojenou i s nocí i se dnem a taky s inkoustem, který je při psaní neodmyslitelný. 

6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku.
Jsem Vodnář. Miluju vodu, natolik jsem se s tím ztotožňovala odmala, a to i když jde o "větrné znamení". Tuhle část astrologie jsem zavrhla. Ale jinak se s popisem povahy znamení docela ztotožňuju. Jsem líná, pokud se nenutím něco dělat, rychle se nadchnu, mám ráda část o dynamičnosti a výrazných osobnostech... Většinou je tu ale pro Vodnáře netypický problém se sebevědomím, které kolísá od arogance, kterou nenávidím a dusím ji v sobě, po naprosté zakřiknutí. Musím se kontrolovat, s tím souhlasím asi úplně. 

7. Filmy ke kterým se vracíš.
Filmů je nespočet. Mám moc ráda Harryho Pottera, ale většinou to dopadne tak, že si po filmu musím přečíst aspoň něco z knížky, což mi bere moc času. Úžasné jsou filmy Pán Prstenů... Vždycky jsem měla slabost pro Slečnu drsňák. V poslední době jsem si hodně oblíbila film Leap Year, ráda se vracím k Romeovi a Julii (rok 68, režisérem F. Zeffirelli), k Super náhradníkovi (na motivy Shakespearova "Večeru tříkrálového") a k "10 Things I Hate About You" (podle WS "Taming of the Shrew"). Baví mě Piráti z Karibiku a velká část filmů Heatha Ledgera. 

8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Nejsem pověrčivá, nadpřirozené síly uznávám jen v pohádkách a věštění budoucnosti mi připadá možná zábavné, ale nevěřila bych tomu. Jednou jsem vlastně narazila na slečnu, která četla z karet a rukou. To, co říkala mě hodně překvapilo, protože se strefila věcmi, které nebyly zrovna snadné "uhádnout", ne když jsme se znaly jen od vidění a ještě strašně krátce. Dodnes mi to připadá zvláštní, ale mojí nevíru to nezlomilo. 

9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?
Miluju náš domácí bramborový salát, kuřecí řízky, Haribo medvídky, zmrzlinu, hroznové víno a dobře udělané Lasagne, ale neexistuje důvod, pro který bych dokázala zabít, když vezmu otázku asi až příliš vážně. Možná bych se dokázala dostat do rozpoložení vraha, ale nedokázala bych to uskutečnit.

10. Tvůj názor na Lady Gaga :P
Ze začátku, co se objevila, jsem ji spíš nevnímala... Teď se mi některé její písničky líbí a líbí se mi i to, že se v showbusinessu zjevil někdo tak prapodivný, protože už to bylo po smrti MJ dost nudné. Jako osobnost ji ale nijak nesleduju a nezajímám se o ni.  
 


Komentáře

1 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 3. ledna 2011 v 15:40 | Reagovat

Bezvadné otázky, líbí se mi, že jsou rozsáhlejší:) A odpovědi samozřejmě úžasné, jak kdybych četla něčí životopis, myslím od odpravdového spisovatele:) Zase jsem se dozvěděla o něco víc:))

2 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 3. ledna 2011 v 15:41 | Reagovat

P.S.: I když je fakt, že u toho "MucQ" jsem se trochu lekla. xD

3 Lirael Lirael | Web | 3. ledna 2011 v 18:22 | Reagovat

*Dragonfly: :) :D Já nevim, já to tam tak nějak naflákala... Ale jsem ráda, že to nepůsobí jako nesmysl, ty moje odpovědi. MucQ byla zkouška bdělosti čtenáře. ;)

4 Drom Drom | Web | 3. ledna 2011 v 20:13 | Reagovat

Mno jako já sem se nápodobně vyděsila jen při tom slově a říkala sem si, na co si zrovna ty mohla narazit..:D Ale nakonec sem zjistila, že to není zase tak hrozné..:D u většiny bych se s tebou ztotožnila..:D Lir..:D :D ani nevím, proč sem to začla říkat, stejně když o tobě mlvuím, tak říkám Lirael..:D ale to je takové... dlouhé..:D šak to znáš..:D

5 Simulína Simulína | Web | 4. ledna 2011 v 8:36 | Reagovat

To je perfektní..asi si dám říct a ten řetězák taky vyzkouším =P

6 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 7. ledna 2011 v 8:07 | Reagovat

Oh maj gát, jak jsem šťastná, že jsem neměla takový hlásníkovských komentíků pod články tolik.... občas se tomu ale nevyhneme nikdo, na druhou stranu - hádat se s takovou vypatlankou je úžas.... kolegyně vodnářko, s tím sebevědomým to máme asi dost podobné. Nejspíš jsme zrozené ve stejném období :)

7 Lirael Lirael | Web | 8. ledna 2011 v 19:08 | Reagovat

Drom: Ona s Lir začala *Dragonfly a vy ostatní jste to chytly. Já si to moc dobře pamatuju. :D  Na druhou stranu jsem ráda, žes na Facebooku psala vždycky Lir, protože tak mě snad nikdo nenašel, a že jedna debilní spolužačka to měla v plánu...
Simulína: Díky! A tvoje verze je taky super. Ono to jsou prostě skvělé otázky...
Venom: Ou máj gát, jú gájs! (muzikál Legally Blonde, můžu doporučit :-)) Vodnáři jsou prostě super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.