Přeju si i nemožné, ale naděje koneckonců umírá poslední

22. prosince 2010 v 12:58 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Mým největším přáním byly už roky Vánoce na sněhu a to se mi konečně vyplní. Aspoň to tak zatím vypadalo. Bojím se oblevy... Chci úžasnej Štědrej den. Probudit se těsně před polednem, vidět, jak za oknem sněží, během dne chroupat spousty ledu, pít oblíbené pití, třeba se jít projít...
Čtyřiadvacátého chci hlavně pohodu. Bez zbytečného dohadování a spěchu.
A u té pohody chci poslouchat koledy, které mám ráda.
Chci, aby se lidem kolem mě líbily dárky, co pro ně mám. Chci celý další rok vidět, že z nich mají radost (aspoň ti, u kterých mi na tom záleží ), a že jsem zbytečně nevyhazovala peníze, za které bych si bývala mohla pořídit něco pro sebe.
Přeju si, aby prázdniny utíkaly co nejpomaleji a já se mohla místo topení v povinné četbě (ke které se ovšem určitě nedokopu) topit v záhybech peřiny nebo v hromadách sněhu.
Přeju si, aby sousedovic psi dostali, jeden jak druhej, nějakej roubík, kterej budou mít nasazenej celý svátky. Nebo ještě líp - přeju si, aby se sousedi odstěhovali. Zmizel by tak alarm přede dveřmi, který mě vždy při pozdním návratu pronikavě ohlásí celému okolí a skučící budík nad hlavou, který mě kolikrát budí tak drastickým způsobem, že mám chuť ublížit nevinné tváři.
Přeju si celé svátky nepotkat osoby, které mi z nějakého důvodu vadí.
Chci si nedělat starosti.
Přeju si, aby víc lidí přestalo řešit "vyšší sílu" neboli "boha", v kterého prostě nevěřím, a který jednoduše nikdy nebyl a nebude pointou mých Vánoc. Pointou totiž nemůže být něco, co neexistuje. Paradoxní je, že i přes svou ateistickou racionalitu si naivně přeju, aby se lidstvo přestalo nimrat v něčem, co není a začalo místo toho něco dělat. Chci, aby taky přestalo padat na zadek při slovu "papež" a konečně pochopilo demenci církve. Aby zmizely radikální náboženské organizace.
Nutně se potřebuju vyspat...
Potřebuju taky v příštím roce aspoň od dvou cizinců slyšet na slovo "Prague" reakci "Czech republic!", ne tu typickou "Czechoslovakia!", které už mám neskutečně plné zuby.
Nebudu ovšem zastírat svou materialistickou stránku... (Stejně by tomu nikdo nevěřil. ) Chci dostat knížky, které nezahodím do kouta, filmy, na které se budu dívat opakovaně a s chutí a chci, aby se okolí KONEČNĚ vyhnulo kupování kosmetiky, u které většinou nemá šanci se trefit. Přeju si dárky, které mě překvapí i potěší. Přeju si tři modré dárky, pět knížek, žádné oblečení (kromě věcí jako šála nebo rukavice), nějaké náušnice (nepočítám ty, které jsem si s "Ježíšky" sama vybrala) a minimum věcí ke konzumaci.
Když nedostanu co chci k Vánocům, svátku nebo narozeninám, svět se nezboří a stejně si to časem pořídím sama...
Nejnaivnější přání: nezbláznit se z vlastní rodiny.
Nejracionálnější přání: nepřežrat se na Štedrej den.
Nejúpěnlivější přání: nezdobit stromek sama.
A když se teda přání mají plnit o Vánocích, doufám, že se mi jich vyplní aspoň pět.
Že proč pět?
Přece protože jedenáct je číslo sice hezčí ale ještě utopičtější.
 


Komentáře

1 Simulína Simulína | Web | 23. prosince 2010 v 18:01 | Reagovat

Jestli si na můj článek psala, že je geniální, tak co je potom tohle? =) je to super, hodně věcí s tebou sdílím, hlavně to, že nechci dostat oblečení, protože to si zásadně vybírám sama, nikdo z rodiny se mnou nezdílí stejný vkus, bohužel..no nevyčítejme jim to, přece jen je to jiná generace =P Jinak moje největší přání by bylo trávit Vánoce doma s rodinou a ne v nemocnici, jak se nakonec ukázalo...nějak mě přepadl zánět slinivky aneb pankreatitida a na Vánoce mě domů nepustí. Bohužel to sebou nese následky, ale o tom se pak rozepíšu u mně na blogu, pokud na něj budeš chtít chodit pravdidelně, tak ti to ráda oplatím a dám si tě do oblíbených, píšeš moc hezky a poutavě =) kdyžtak na tenhle komentář odepiš ke mně na blog =)

2 Kolda Kolda | E-mail | Web | 28. prosince 2010 v 14:29 | Reagovat

Upřímně doufám, že se ti všech jedenáct (nebo aspoň všech pět) přání vyplnilo! =) Vánoce na sněhu jsem taky moc chtěla, ale jak naschvál se den předtím všechen sníh rozpustil a začalo sněžit až 25. ráno =D U vás jste měli vytoužený sníh i na Štědrý večer??
A co dárečky? Donesl Ježíšek co měl? A přežila jsi rodinu??
U nás to bylo překvapivě docela klidné, až na typické dohadování se ségrou =D
Teda, co se týče toho Boha, jsem ateista, ale věřím. Nevím přesně v co, ale chci věřit...=)

3 Lirael Lirael | Web | 28. prosince 2010 v 18:25 | Reagovat

Simulína: Protože tvůj nápad byl naprosto geniální! Jsi vážně sympatická a tvůj blog mě baví, takže si tě přidám do spřátelených stránek moc ráda a ještě ti to zaběhnu napsat. :-D Hrozně mě mrzí tvoje Vánoce v nemocnici, ale aspoň snad budeš už zdravá.
Kolda: Já to ani nepočítala! :D Mně sněžilo za okny i na Štědrý den, ale až večer a bílo bylo i dopoledne, kdy lilo jak z konve. Ale bylo bílo, což je důležitý. :-) Já jsem z dárků nadšená! O hodně jsem věděla a pár věcí mě, jako každej rok, nemile překvapilo, ale na druhou stranu jsem s těmi ostatními dárky strašně spokojená. A všem se líbilo, co dostali ode mně, což je vždycky super. :-) Rodinu jsem taky zvládla, což bylo u táty nepředstavitelné. :-D Cos dostala ty?

4 Simulína Simulína | Web | 28. prosince 2010 v 18:59 | Reagovat

Ahoj, tak tě tam mám a netrpělivě čekám na nový článek =)

5 Kája Kája | Web | 25. listopadu 2012 v 7:55 | Reagovat

Jak vtipné že v roce 2010 bylo na Vánoce dvanáct stupňů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.