Každým rokem víc blbů (15. prosince 2010)

15. prosince 2010 v 23:04 | Lirael |  ) My Diary (
:)
Zdaleka ještě nemám všechny dárky pro své blízké a blízce vzdálené.
Od nakupování mě totiž odrazují ty ohromné davy sprostých a neustále překážejících lidí. Celé dva týdny se mi nestalo, že bych se v obchodě nemusela tlačit mezi naprostými idioty. A vážně mám pocit, že letos je lidí všude daleko víc. Tak to je buď "ekonomická krize" za námi, lidé tomu blábolu konečně přestali věřit, nebo se jednoduše množí narážením do sebe, jinak to nevidim.
Miluju Vánoce, miluju vánoční prázdniny a neskutečně slintám z představy bílých Vánoc. Ale ty lidi v obchodech nemůžu vystát. A vážně ani trochu! To je už je vlastně čirá nenávist kombinovaná s předpojatostí a otrávením...
Dneska jsem sháněla nějaké další dárky a najednou v jednom obchodě začalo ječet batole v kočárku. Všichni kolem se po něm ohlíželi, padesátnice na novopečenou maminku při jejím snaživém uklidňování rovnou zíraly jen napůl poloslepého oka a tlumenně ji pomlouvaly. A mně jen běželo hlavou, jak krásně ten mrňous vystihl můj pocit z toho debilního mumraje všude kolem.
V obchodech mě vážně baví pozorovat lidi. Někteří se usmějí, s jinými si člověk navzájem uhýbá... Pak tu jsou ovšem převažující idioti připomínající zombie - nápadně strnulé "pohyby" (jinak by snad někdo mohl projít!), malátný výraz přiomínající opilost, v dalších případech rodící se hysterie, nebo pro jistotu rovnou očividné "uhni, krávo" na jazyku.
Asi bych se zařadila do klubu "uhni, blbe" (všeobecně použitelné ). Jsem vážně ráda, že se lidé, za kterými třeba trčím, když se nedají obejít, neotáčejí. Možná by padli mrtví a já bych to pak ještě musela vysvětlovat. Nejhorší je, že po pěti minutách mezi zombíky se člověk aklimatizuje a zařadí. Já třeba nesrším blesky všude kolem a na ostatní se usmívám, ale vážně mě neustále dělí setina vteřiny od protáčení očí, ucházení páry z uší, vzteklého slintání a jekotu.
Nemáte taky někdo ten pocit, že je letos shánění dárků daleko těžší? Všude lidí jak s*aček a neustále se objevují další. Sama jsem se dneska konfrontovala s představou, jak se budu během svátků všem omlouvat, že jsem byla natolik agorafobní a xenofobní, že pro ně nic nemám.
Tak snad to tak nedopadne.
Ale stejně všechny kolem nesnášim!
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 16. prosince 2010 v 0:12 | Reagovat

přesně vím, jak se cítíš...já už jsem ve fázi, kdy si mumlám nadávky...letos je to celé nějaké divné...já nemám ani jeden dárek, ty budu kupovat až příští týden v Plzni...celkem vtipné, mno, ale jenom při pomyšlení na nákupy se mi chce brečet! sice se mnou půjde nevlastní ségra, ta starší, ale i tak...nejepší by bylo, kdybych všechno nakoupila v jednom obchodě během hodiny maximálně, ovšem obávám se, že tak snadné to nebude...ach jo, nemohly by přestat v pátek jezdit vlaky a autobusy na trati Praha- Žihle, abych se mohla na pár dní ukrýt v Praze a vyhnout se tak nákupům? to by se mi docela hodilo =o)
jinak kvůli tobě doufám, že vše potřebné dokoupíš a nezešílíš z těch lidí ;o)

2 Drom Drom | Web | 16. prosince 2010 v 14:28 | Reagovat

tak nakonec zůstávám v Praze před víkend...:) sobotu večer už mám obsazenou, ale co kdybychom se šly někdy tlačit spolu? :D já sem na to s dárky úplně stejně a potřebuju nějaké narychlo zfofrovat, tak kdyžtak dej vědět, jestli budeš mít o víkendu vražednou náladu a chuť pohrozit pár důchodcům..:D

3 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 16. prosince 2010 v 21:14 | Reagovat

Tak nakupování dárků v první řadě nesmíš nechat na poslední chvíli, jak většina těch, mezi kterými se tam tlačíš :D ale já vím, někdy to prostě nejde a tohle je fakt otravný, sama to naprosto nenávidím, protože jsem šíleně neohrabaná a mám strach, že každou chvíli někomu stoupnu na nohu nebo při nejhorším na něj rovnou spadnu :D Díky tvému článku, Lir, jsem si uvědomila, že se zrovna zítra chystám na vánoční trhy a jelikož budou na náměstí první den, tak to bude naprosto přesně tahle situace, kterou popisuješ... no to potěš koště teda... :D

4 Lirael Lirael | Web | 16. prosince 2010 v 23:43 | Reagovat

Hope: Páni, tak to držim palce. Mně by hodina nestačila asi nikdy. :D Obdivuju lidi, co seženou na poslední chvíli normální dárky, vážně.
Drom: Tlačit se jít můžem, ale já spíš plánuju vyrazit na posledních pár dárků brzo v pondělí, abych se vyhnula lidem, co mě tak rozčilujou. :D Úplně ještě nevim, jak na tom budu časově přes víkend, ale kdyžtak se určitě ozvu. :)
*Dragonfly: Pitomý je hlavně to, že to na poslední chvíli nenechávám - poslední chvíle je Štědrej den a to mě nikdo nedostane do obchoďáku - já už dva měsíce vybírám, ale kupuju až teď poslední dva týdny. Nerada dávám nepromyšlený dárky. Tobě se někdy stalo, žes někomu šlápla na nohu? Mně ne a to jsem strašně nešikovná. :D Ale šlápnout někdo na nohu mě v takovýmhle šílenství, tak o tom asi nikomu vyprávět nebude. Přeju hodně zdaru na trhy! Já mám procházky po našich vánočních trzích vesměs úspěšně za sebou a z těch lidí mi hrabalo. :)

5 Niuki Niuki | Web | 18. prosince 2010 v 1:31 | Reagovat

Jo tak to já když už chci koupit někomu dárek, tak to radši koupím přes internet...jednak to je většinou levnější a pak právě se právě vyhnu těmhle úděsnejm zombiem jak říkáš xD
Vánoční zombie mám sice z krku...ale horší jsou ty co potkávám když jdu do školy.

6 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 19. prosince 2010 v 22:52 | Reagovat

došel ti můj mail? nějak jste se mi přestali ozývat...
máme dvanáct textů do soutěže a blíží se vyhlášení zadání třetího kola =)

7 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 20. prosince 2010 v 16:28 | Reagovat

Témata na slohovku byly tři, vybrala jsem si "Naše generace". Dávala jsem to přečíst babičce (nebo ta si to spíš vyžádala, při pohledu na mé zoufalství z výsledku :D) a následně dědovi, který si musel dokázat, že tam mám nějakou tu pravopisnou chybu (mimochodem, měla jsem tam jednu čárku navíc a pak jsme se dohadovali, že za "že" se čárka prostě píše, což si děda nechtěl přiznat) a pak mi tu úvahu pochválili,ale stejně to bylo jen ze soucitu a aby mi udělali radost :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.