Vítězka přeborů ve ztrácení času (30. října 2010)

30. října 2010 v 22:45 | Lirael |  ) My Diary (
:)
No fakt!
Ukažte mi někoho, kdo umí s drahocenným časem zacházet tak necitlivě a rozhazovačně jako já! Ne, že bych si prázdniny v možných mezích doteď neužívala, co to šlo. Jen to užívání převážilo skoro všechen smysl pro zodpovědnost, což neni úplně ok.
A vždycky když už jsem se začala chovat zodpovědně, tak mě něco vyrušilo. Třeba dneska večer. To jsem začala dělat referát na čtvrtek, protože po škole už toho moc nestihnu. Po pěti minutách, neboli když jsem konečně začala něco bušit do PowerPointu a přestala listovat starým sešitem ze zeměpisu, zazvonil telefon. A okamžitě jsem měla důvod přestat! Jediné, co jsem od té chvíle s tím referátem udělala, bylo uložení a následné zavření dokumentu. Ádios, povinnosti.
Vážně jsem zvědavá, kolik toho vážně udělám dřív než měsíc před maturitou. I když i to by někdo možná považoval za studijní úspěch. Tak já ne, no.
Vlastně mám smysl pro zodpovědnost, jen ne úplně vůli a chuť být zodpovědná. Mám to prostě zmáknutý čistě teoreticky. Je čas na praxi...
Ale ne dneska.
Radši budu dál psát do Wordu blbiny, než abych se věnovala studiu maturitní otázky číslo pět. Mé číslo pět totiž zatím nějak nežije. Skomírá mým nezájmem. Asi ho ještě trochu potrápím.
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 31. října 2010 v 0:05 | Reagovat

myslím, že bysme spolu mohly soupeřit =o) bohužel, nepatřím mezi lidi, kteří by čas využívali nějak smysluplně...teď v pondělí jsem měla seminárku do psychologie a k napsání jsem se dokopala jaksi až v pátek a to jenom proto, že jsem to potřebovala poslat kamarádce, aby mi to vytiskla...docela bomba =o)
teď jsem třeba poprvé od chvíle, kdy jsem ve čtvrtek dopsala sedmou kapitolu ke "knížce", otevřela dokument s hihi trestem pro Drom a řekla bych, že jenom proto, abych se nemusela učit na úterní zápočet =o) který jsem mimochodem dělala už loni, takže myslím, že ho zvládnu, což je nejspíš hodně sebevědomé, ale ono to nějak dopadne, já vím, že jo =o)
a jinak co se týče maturitních otázek...k maturitě jsem šla s tím, že mi chyběla jedna otázka do technologie...byla poslední a nehnusnější, protože byla nezáživná, co záživného bys taky hledala na vadách pánského pláště, že =oD

2 Orion Orion | Web | 2. listopadu 2010 v 19:17 | Reagovat

Děláš teď maturitu? Další zkušební králíček na státní? Martin se taky bojí jak to dopadne a jestli se to bude schopnej naučit .. A co myslíš, že celý dny dělá? :D Nějaký učení, nezájem ... Všechno nechává na poslední chvíli ..:) Ostatně, kdo ne :D

3 Lirael Lirael | Web | 2. listopadu 2010 v 19:38 | Reagovat

Orion: Ostatně, kdo ne, mě osobně vystihuje naprosto dokonale. :D Taky pokusnej laboratorní králíček, taky. Víc se stresuju přijímačkama na vysokou, ale nejistota ohledně státních maturit je všude kolem, takže jsem taky ve víru stresu z neznáma. Navíc mi státními maturitami vzali čtyřhodinovou slohovku, na kterou jsem se celých sedm let (a kousek naivity přes léto) těšila! :-D
Hope: Já jsem moc ráda, že jsem na gymplu, já taky roky potřebovala, abych si všechno urovnala a rozhodla se pro vysokou. To bych asi na střední zaměřené vyloženě na jednu věc nejspíš nemohla... Co sis nakonec vytáhla k maturitě? :)

4 Hope Hope | Web | 3. listopadu 2010 v 23:42 | Reagovat

Lir, v angličtině jsem si vytáhla SHops and shoping, což teda pro někoho, kdo musí mít na nákupy náladu, je ho dně blbé téma =oD z češtiny jsem si naštěstí vyáthla Renesanci, učitelka zírala,, že jsem jí řekla u Shakespeara i data =o) njn, po čtyřce z písemné, z níž jsem měla vážně dobrý pocit, jsem se musela předvést =oD je fakt, že jsem pak měla i menší faux pas, ale tak tomu jsme se zasmály, mno =oD v konstrukcích jsem měla pánskou bundu a v technologii dějiny odívání a rozdělení oděvů =oD všechny otázky byly v první desítce =oD
já jsem si po nástupu na střední taky říkala, že jsem ten gympl měla přece jenom zkusit a rok od roku jsem si víc vyčítala, že jsem to neudělala =o) a loni, na konci prváku, jsem se div kvůli tomu nemlátila do hlavy...njn, co nadělám =o)

5 Kolda Kolda | E-mail | Web | 10. listopadu 2010 v 19:32 | Reagovat

Chudák číslo 5, doufám, že už ho aspoň trošku ožvuješ=) Ale věř mi, že v závodech o ztrácení času bych ti určitě mohla konkurovat =D To volno předtím stálo za to. Chtěla jsem číst povinnou četbu, napsat seminárku, udělat protokol do fyziky a naučit se na pár předmětů, na který jsme měli psát další týden písemky. No, za těch pět dní jsem docela obstojně našla pár stránek, kde by se mohlo objevit něco o taoismu, což bylo téma té seminárky. Ale asi se dál budu řídt jedním z jejich principů - wu-wej, neboli v mém překladu: aktivně se budu flákat =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.