Jasně, zcela na příjmu (28. října 2010)

28. října 2010 v 11:58 | Lirael |  ) My Diary (
:)
Žiju, ačkoli tak nemůžu působit na okolí a nepřipadám si zrovna plna života. Prostě jednou jsi dole, jednou nahoře, jako nejspíš každý druhý.
Poslední dobou se mám nic moc. Možná si jenom všechno tolik beru, protože jsem prostě přecitlivělá. Včera jsem zase skoro po roce otevřela deník a konečně jsem do něj něco naškrábala. Poslední skoro čtyři roky mám asi na 20 stránek, jak tam skoro nepíšu. Tak už mě přestalo bavit si říkat, že už bych zase měla, abych tohle a tamto nezapomněla.
V hlavě mám pořád třetí světovou kvůli maturitě a přijímačkám, i když to snad není tak okatě znát.
Ve škole jsme psali na zkoušku státní maturitu z češtiny, nižší úroveň všichni čtvrťáci povinně, a byla to neskutečná fraška až sra*ka. Nesnášim ten styl otázek, vadí mi, že se testuje z neprobírané látky, jako kdybysme byli mentální. Úroveň otázek hapruje mezi náročnými a tak jednoduchými, že to člověk ani nepobírá. Odpovědi jsou nejednoznačné. A nechci psát o státní maturitě... Od začátku mi vadí a bude mi vadit i v červnu.
Chtěla jsem totiž napsat tohle: Teď jsem se na chvíli viděla s tátou a v jeho monologu strašně svítila jedna hláška. Byl na výstavě aut a viděl spoustu karavanů a říkal něco stylu, že kdyby byl nějakej spisovatel, co půl roku píše knížku někde támhle v Beskydech, tak by si to mohl dovolit a pak někam jet na delší dobu, ale takhle že to teda nejde.
Přestat se smát mi vážně zabralo celkem dlouho. Tak jsem se ptala, proč zrovna v Beskydech a táta mi představil svou senzační teorii o tom, jak spisovatelé umějí psát jedině někde na chatě. A moc dobrého si toho o takových lidech nemyslel. No jo no, doktor.
Nepovažuju se za spisovatele, prostě mě to jenom baví, ale když jsem si tak představila, jak bych se musela takhle izolovat a demonstrativně psát jedině na chatě, celkem mě to pobavilo. Nikdy jsem netušila, jaký má tatík na spisovatele názor, tak to aspoň vim. Vysvětluje to, proč ho nebaví číst, když má takovýhle předsudky. On totiž přečte jednu knížku za pár let a ještě to bere jako hotovej Everest.
Nechce se mi psát o tom, jak mě někteří lidé soustavně něčím štvou, jak nesnášim svojí češtinářku a jak se nemůžu zbavit vzteku nad věcmi, o kterých sem ovšem nemůžu psát, protože nechci nikoho urazit. Ví to aspoň papírový deník, papír vždycky poslouchá a člověk do toho vyloženě jde bez očekávání reakce.
Na budík si zásadně nastavuju písničky, co na mě ráno ječí a líbí se mi, aby mě nemohly tak rychle štvát. Třeba tuhle. Svůj evergreen, tedy spíš everblue posledních rán.
- - -
Podklad na avatar byla fotka od all17 z DeviantARTu, fotí vážně nádherný fotky. Přesně takový mám na avatary ráda. Trochu jsem to dobarvila a tak.
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 28. října 2010 v 13:01 | Reagovat

avatar je moc pěkný =o)
ke státním maturitám: mno, nedivím se ti, taky by mi vadily, vlastně mi vadí, i když se mě netýká...já naštěstí nepsala ani tu nanečisto, ale vím, že čtvrťáci po nás jo a nezáviděla jsem jim to...
já myslím, že se nemáš čeho bát u přijímaček a maturitu určitě taky zvládneš...
teorie s chatou možná není od věci...už skoro dva roky píšu tu svoji "knížku" a opět propadám jakési depresi, že ji nikdy nedopíšu, i když je pravda, že teď jsem se u sešdmé kapitoly rozepsala a zase mě to začalo bavit =oD já osobně doufám, že ji dopíšu dneska =o) možná kdybych se na půl roku zavřela někam na chatu a neměla internet, tak bych ji možná i napsala =o)
na jakou vysokou se vlastně budeš hlásit? =o)

2 Lirael Lirael | Web | 28. října 2010 v 22:22 | Reagovat

Teď se mi ten avatar tak moc nelíbí. Oproti fotce v záhlaví má hrozně mdlý  barvy... Jsem hrozná! :-D Ale díky. :-)
Mně by asi zavření někam se psaním nepomohlo. Vždyť inspiraci má člověk hlavně tam venku... Jasně, že když je to vymyšlené a jenom to čeká na napsání, tak je to něco jiného.
Nevím, na jaký všechny vysoký se budu hlásit. Určitě chci zkusit a nejvíc chci na fildu na anglistiku. Další přihlášky asi budou jenom rezervy a pořád nevím, kam je pošlu... :( Asi tak, no. Nevim. :D

3 Hope Hope | Web | 28. října 2010 v 23:36 | Reagovat

já mám radši mdlejšá barvy ;o)
mno, já to mám všechno vymyšlený, osnovu hotovou, i když je pravda, že se často stane, že mě třeba při cestě ze školy napadne něco, co se zrovna hodí do té a té kapitoly =oD
aha, tak to budu držet palce =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.