Talentmania čili maniakální tupost

27. září 2010 v 22:13 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Na Srdci blogu bylo vyhlášeno nové téma týdne, Talentmania. A tak mi to hnulo žlučí, že jsem se vyjádřit prostě musela. 12 nejlepších článků má být potrestáno lístky na natáčení a úpěnlivě prosím o nezařazování mě do slosování, jelikož bych se je styděla i nabídnout známým.
Když jsem slyšela, že GOT TALENT získala místo všemi očekávané Novy TV Prima, celkem mě to překvapilo a navíc jsem se, uznávám, dost bála výsledku, protože sleduju Britain's GOT TALENT a upřímně bych od žádné české stanice nečekala ani polovinu úrovně, kterou pořad Česko Slovensko MÁ TALENT nepochybně MÁ.
Pak se objevilo oznámení o Talentmanii, tak nechutně nabubřele a lživě přezdívané "nejlepší talentová show letošního podzimu", nad kterým jsem ani po začátku vysílání nepřestala nechápavě kroutit hlavou. Hlavu jsem si už skoro ukroutila a pořad se propadá do větší a větší demence. Vedení Novy asi zkouší, na jak velké kraviny ještě dokážou diváky přitáhnout. Bohužel jsme národ volící ČSSD a trávící večery u nekonečných seriálů, takže nějaké holt mají. Škoda, když není proč se na něco podobného dívat.
Předpokládám, že tímhle tématem týdne chtěla Nova (která vlastní Jyxo, což se krásně projevilo v článku oznamujícím téma týdne "nejzábavnější televizní show letošního podzimu") zjistit zájem o pořad ve věkové kategorii průměrného věku blogerů (cca 13 let?). Inu, pokud si to čte nějaký pohlavář z vedení, mně je osmnáct a vítám vás v ráji svého odporu k vaší nejlepší show.

ooooOoooo
Do chvíle, kdy se televize Nova blýskla Talentmanií, mi byly všechny televizní šaškárny ohledně sledovanosti a nasazování všech dobrých pořadů a filmů ve stejný den, ve který je mají ostatní televize, což je vůči divákovi pěkně sprosté, celkem... ukradené. (Mám zásobu filmů na DVD, do kterých mi nikdo nepustí reklamu.)
Beru, že Nova nevydýchala takovouhle čáru přes rozpočet - vyfouknutí značky GOT TALENT - ale jejich styl kohoutích zápasů přesahuje jakékoli meze zdravého rozumu. (Kromě faktu, že na tomhle aspoň trochu vydělají, jasně.)
Zatímco v pořadu Česko Slovensko MÁ TALENT se krásně dodržují pravidla daná originálem od Simona Cowella, Talentmania je mišmašem všech možných nápadů a pravidla má značně bizarní. Na druhou stranu Nova s něčím podobně střeleným přijít musela, protože jinak by je hnal Simon o autorská práva a s ním si není radno zahrávat.
Z Talentmanie jsem zahlédla jen kousky (během reklam, nebo po skončení Česko Slovensko MÁ TALENT) a i tak mě dost překvapilo, kolik lidí, šlo rovnou do obou konkurenčních soutěží. Na druhou stranu jsem v Talentmanii zahlédla jen případy odvržené originálem...
Moderátoři: Nikdy jsem nic neměla proti Leoši Marešovi. Když už roky moderoval spoustu pořadů, hájila jsem ho, byl vtipný, mně nevadil. Dokonce si i teď někdy poslechnu jeho písničky (nevím, jak jinak je nazvat), protože se mi prostě líbí ty texty. Jemu nikdo nemůže upřít charizma. V porovnání s oběma moderátory Česko Slovensko MÁ TALENT (Jakub Prachař a Martin Rausch) mě ovšem nebaví. Ti dva jsou vtipní, ale nevnucují se. Nedokážu si představit, že by byl Leoš vůbec schopný zůstat v zákulisí a na pódiu se ukazovat minimálně (nepočítám pozdější kola). Do originálu by se prostě nehodil, ať už ho má jakákoli televize. A to proti Leošovi vážně nic nemám.
Porota: Nevím, jestli se vedení Novy nepovedl sehnat kdokoli, tedy, ehm... někdo jiný, nebo jestli svou show záměrně stvořili jako parodii dobrého nápadu. Adela Banášová je jediná, kterou bych v porotě vydýchala, kdyby to nebyla porota takového komerčního soplu. Zajímalo by mě, kolik všem účinkujícím Nova zaplatila, že se uvolili zúčastnit takového výsměchu. Neříkám, že si někdy z poroty Česko Slovensko MÁ TALENT neklepu na čelo, když vyhodí člověka, co umí zpívat kvůli menší bundě, načež nechají postoupit někoho jako skupinu postarších "mažoretek" v plenkách. Ale aspoň to jsou lidé s nějakým názorem a reputací. Ne režisér pohádek, přehnaně namyšlený frontman skupiny a odsloužilá modelka.
Vřele doporučuju ignoraci Talentmanie, která nestojí za nic, a sledování pořadu Česko Slovensko MÁ TALENT, který stojí na pevných základech úspěšného konceptu. ČSMT se sice nerovná své předloze, ale v naších luzích a hájích je svou kvalitou nepředstihnutelný.
Nejlépe uděláte stejně sledováním Britain's GOT TALENT, protože jestli vám přijde šílené, co dělají před kamerami našinci, z britské verze nebudete schopni ani komentovat co uvidíte.
Upřímně doufám, že stále platí demokratická svoboda slova.
 


Komentáře

1 Lara Lara | 27. září 2010 v 22:30 | Reagovat

Česko Slovensko Má Talent u mě boduje :)

2 yellow-dog yellow-dog | Web | 27. září 2010 v 22:40 | Reagovat

ani jedno.
přijde mi to jako totální blobost.
obojí.

3 Ms.Scriptum Ms.Scriptum | Web | 27. září 2010 v 22:51 | Reagovat

*odhání všechno posvěceným křížem*

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | 27. září 2010 v 22:53 | Reagovat

Již od starého Říma je to stejné:
"Chléb a hry."

A císař vsadil na zelené.

5 Ondra Ondra | Web | 27. září 2010 v 23:15 | Reagovat

naprostej SOUHLAS, vystihlas to DOKONALE, je videt, ze mas TALENT!! :)

6 Lirael Lirael | Web | 27. září 2010 v 23:23 | Reagovat

Ondra: Díky, vždy mě potěší vidět tu GLEEky. ;)

7 against-the-grain against-the-grain | 28. září 2010 v 0:08 | Reagovat

Obojí blbost... a těch 12 lístků... no nazdar. Klepejte se strachy lidi! xD

8 Hope Hope | Web | 28. září 2010 v 0:23 | Reagovat

Lir, naprosto souhlasím s tvým názorem na Talentmanii! viděla jsem všehovšudy asi čtvrt hodiny prvního dílu...byla jsem zrovinka u taťky a nevlastní sestra prohlašovala celý víkend, že se na Novu dívat nehodlá...takže jsem se dívala na ČS má talent a byla ráda...vážně mi to přišlo dobré, i když samozřejmě na Britain's Got Talent to nemá...ostatně s tím se dá těžko něco srovnat...Talentmanii jsem tedy viděla pouze o reklamách a nijak mě to netrápí...od té doby jsem bohužel nebiděla ani ČS má talent, ale s tím se holt nedá nic dělat...
a demokratická svoboda slova? mno, snad jo, alespoň u tohohle

9 DayDreamer DayDreamer | Web | 28. září 2010 v 14:45 | Reagovat

Ježííš, konečně člověk, co má na to stejný názor! :D Obě tyto soutěže mi příjdou strašně ubohý.

10 Coco Chantell. Coco Chantell. | Web | 28. září 2010 v 20:12 | Reagovat

Česko Slovensko má talent je proste nejlepsi.
je bezkonkurencni :). Talentmanie je uboha a trapna.nevim,co si ta nova chce furt dokazovat.
mooc hezky zpracovany clanek.Hlavne pravdivy=)

11 Drom Drom | Web | 29. září 2010 v 19:58 | Reagovat

Já nevím, já se kouknu na obojí na netu, když mě to zaujme..:) osobně se nekoukám na soutěž, porotu, moderátora... koukám se na lidi a na jejich talent a je úplně fuk, kde nám o ukážou, dobří budou stejně..

12 Thii Thii | Web | 29. září 2010 v 20:11 | Reagovat

Souhlasím s tebou, že Talentmanie je jenom slabá napodobenina ČSMT. Na originál naše česká verze nemá, ale i tak je to stále lepší než Talentmanie. A popravdě se nekoukám ani na jedno. Dobře, možná jen první díl, abych se přesvědčila, že o nic nepřicházím a to se mi potvrdilo. Ale i tak jsem v obraze, protože na druhý den o tom mluví ve škole, takže se tomu stejně nijak nevyhnu. :) Nechci, ale říct, že bych se na nic takového nikdy nedívala. Jasně první Superstar a i ta druhá, první Vyvolení, ale pak jsem trochu "vyrostla" a dostala "rozum".
Na tvoje blogy jsem narazila asi už před rokem! Ale pak ses mi někam zatoulala v mý hlavě a teprve před čtvrt rokem jsem tě opět vyáhla z temnot zapomění (s těžkým srdcem se přiznávám!). Já jsem totální Gleek! A to jen díky tobě!! Takže velice "děkuji", kvůli tobě jsem závislák :P Už jsem o Glee dřív slyšela, ale když už i ty! Tak jsem neodolala :) no a tak to dopadlo. Většina lidí by řekla jenom další High School Musical, ale to bych jim nejraději prostě zmalovala pusu. Podle mě je Glee točeno jako kýč schválně, a proto má takový kvality jaký má. High School Musical se snaží nátáčet co nejlíp a všecka ta dokonalost a prostě nemam ráda HSM. Jasně dřív jsem byla taky posedlá a je možný, že jednoho dne budu mluvit o Glee stejně :D
Já mám snad oblíbený všecky písničky, ale moc se mi líbí "Like A Prayer" a "Somedy To Love".
Promin za ty žvásty :)

13 Lirael Lirael | Web | 29. září 2010 v 21:30 | Reagovat

DayDreamer: Jak můžu mít stejný názor, když mi připadá ČSMT ok? O:)
Coco Chantell.: Díky! :-)
Drom: Taky koukám na lidi a talent, ale zprostředkování televizí mi v případě Novy tak leze na nervy, že to ani pro ty lidi nevydržim. A to tam mám známou! :D Naštěstí vždycky hodí videa na facebook, takže jsem v obraze, aniž bych trpěla.
Thii: Já nevim, já měla talentový soutěže vždycky ráda. Ale Superstar mi pak už začala lízt krkem. Na Big Brothera, ani Vyvolený jsem se nekoukala a jsem spokojená. =) U nás ve škole se třeba lidi o takových věcech ani nebaví. A nějak mi to neva... Gleeci všichni sem, to je nejlepší! :)) "Like a Prayer" je super, to musím souhlasit, ale u "Somebody to Love" se mi moc nelíbí jak Finn na začátku zazpívá to "can", zazpívá/zaječí. Ale jinak super. Já se ke Glee dostala naprostou náhodou, jen ukázkou na Youtube, a pak jsem zjistila, že se na to dívá Meg Cabot (z jejího blogu), tak jsem to teda vyzkoušela a samozřejmě jsem začala být okamžitě závislá, no. :D "Další HSM" mi připadá jako urážka Glee, ale na druhou stranu mi HSM nikdy moc nevadilo, pár písniček mám ráda a na filmy se někdy ještě mrknu. Na Glee se mi strašně líbí ta bezprostřednost, přímost. Oni si prostě nehrajou na to, že někdo z těch lidí je perfektní, ukazujou všechny stránky. A mají skvěle napsaný scénář, postavy si pořád stojí za svým, plus máš pravdu s tím úmyslným kýčem. Líbí se mi, že tam dali všechny různý typy lidí - včetně Artieho. Nabízí to spoustu děje, který by se mezi skupinou perfektně vypadajích monoetnických skupin nenašel. Já na Glee nezanevřu. Nezanevřela jsem ani na Smallville a když jdu ještě dál, tak ani na Disneyho. :D (Žvásty je žvást, protože o Glee se nežvaní, to je prostě super téma!)

14 Yashiro Yashiro | Web | 30. září 2010 v 13:19 | Reagovat

Chvíľu som tieto súťaže pozerávala, ale nakoniec som došla na to, že to proste není nič pre mňa a prídu mi primitívne. Takže nepozerám ani jedno.

15 Drom Drom | Web | 4. října 2010 v 20:10 | Reagovat

napsala sem ti ten slíbenej koment k seriálům :-D a kdy bude kapča?? :-D klidně ji ani nedopisuj, prostě ji sem jenom hoď..:-D

16 Lirael Lirael | Web | 4. října 2010 v 21:01 | Reagovat

Dromi, jenom díky tobě bude kapitola buď ještě dneska, se štěstím dneska, nebo zítra. :-) Vydrž Prťka, vydrž! :D A na slíbení komentáře bych zapomněla, jdu si to přečíst. :D

17 nurmalni nurmalni | Web | 20. října 2010 v 21:28 | Reagovat

na nově jsem viděla pouze úvodní přímý přenos. a na konci tohoto přenosu jsem se zařekla, že se na to už dívat nebudu. odradil mě především trapný Leoš Mareš se svými stupidními vtipy. Naštěstí to mám teď lehčí, jelikož na privátě nemám televizi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.