Once upon a fall (24. září 2010)

24. září 2010 v 18:56 | Lirael |  ) My Diary (
:)
Sama sobě jsem se zařekla, že před dopsáním kapitoly sem nebudu nic psát. Nebudu se tak vykecávat o tom, že škola se rozjela a lhát, že kvůli ní nemám čas psát. Čas byl, inspirace celkem často leider nicht anwesend, ale naštěstí jsem se tím nenechala odradit a dokonce jsem dodržela vlastní podmínku.
Nic jsem sem nenapsala. (Jen komentáře, které do případných podmínek zahrnu až příště.) A v zájmu vašeho nepřehlédnutí té konečně dopsané kapitoly, jsem se vykecávala pořádně až uvnitř článku.

OooOooO
:)
Všimli jste si správně, že jsem tu nastolila podzim (neboli v americké angličtině fall, kdybyste se divili nadpisu), a to naštelováním nového designu. Už i minulý rok jsem plánovala něco podzimního, ale nakonec jsem si to tenkrát rozmyslela a jsem moc ráda, že tentokrát nikoli.
Mám podzim hrozně ráda.
Ty barvy, to, že začíná být chlaději... Taky se mi podstatně víc líbí podzimní než letní móda. Podzim je navíc předzvěstí zimy. Ale ne, že by šlo jen o to. Celkem o to ani jít nemůže, když třeba dneska bylo odpoledne vedro... Ale to neva. Podzim přijde a my s blogem jsme na něj připraveni.
S designem jsme se chvíli patlala, ale musím říct, že se mi hrozně líbí. Všechny ty barvy, opět moje milované ornamenty v okrajích stránky, úžasný obrázek.
Autorem je skoro osmnáctiletý all17 z DeviantARTU a některé jeho fotky (včetně té mou použité) jsou prostě úžasné. Má vážně skvělej cit pro focení. Vlastně jsem původní fotku kromě přidání nápisů (jsou tam dva! - a nemyslím 2 řádky Once upon a dream) nijak neupravovala. Vždycky jsem měla slabost pro fotky cest a tahle je kompozičně (neboli se mi líbí kam jde cesta a kde je listí) na záhlaví perfektní.
Minulý design jsem měla moc ráda... Byl krásnej.
:)
Ale chtěla jsem už pozdim.
OooOooO

Shrnutí mého rozpoložení aneb hysterák

A už jsem dospěla až do čtvrťáku... Což znamená, že tomuhle blogu budou co nevidět tři roky. Mám ho skoro od začátku prváku. Vtipný. Už dlouho jsem nad tím neuvažovala.
Čtvrťák. Maturita. STÁTNÍ demence, tedy ehm, maturita.
Rezignovala jsem. Fajn, ok, budu maturovat státně. Ale když má můj ročník výhodu v podobě možnosti opakování předmětů v profilové a státní zkoušce, prostě si dvakrát odmaturuju z angliny a šmitec. Ušetřím si starosti a navíc tak budu maturovat z jediných tří předmětů, které mě během školy bavily - češtiny, angličtiny a zeměpisu. A šmitec!
Ani já bych to do sebe bývala neřekla, protože ještě před finálním schválením státní maturity jsem si říkala, že ti, kteří by to udělali, jsou padlí na hlavu.
Změnila jsem holt názor - pokud jsme padlí na hlavu, aspoň jsme praktičtí. A já nebudu zbytečně věnovat svůj čas učení dalšího předmětu, když můžu ten čas věnovat přípravě na předměty, které mě baví a na přijímačky na vysokou.
Hysterák z maturity a převážně spíš z přijímaček na vysokou odstartoval hned první školní den a od té doby neustal. Vážně nechci vidět jak labilně na tom budu teprve den před zkouškami. To bude mega hysterák. Neustále mi to všechno sviští hlavou. Chci dělat tohle? Jsem si jistá? Dostanu se tam proboha? A nechtěla jsem tak dlouho dělat zase tamto? A dělám dobře? A stihnu se připravit?
Tak setina vteřiny v mém mozku.
:)
Minulé roky mi dělalo problém zvyknout si na to, že jsem druhák a pak zase že třeťák... Letos se mi to zakódovalo hysterákem natolik, že nemám tendenci říkat jiný ročníky. Ne. Já jsem prostě ze 4.C a vím to sakra dobře. Bum. Bum. Hysterák.
Jako kdyby mi ho nenavozovalo už tak dost učitelů a spolužáků ve škole.
A se čtvrťákem souvisí i maturiťák a předtančení a šerpy a účesy a šaty... A šaty mám už skoro měsíc vybraný a zarezervovaný. A nejsou modrý... A vůbec mi to neva, protože jsou hrozně krásný a vážně si v nich nevadim.
Jen nemáme předtančení, ani vymyšlenou barvu šerp a heslo na ně a vůbec nevím, kam si zajdu nechat udělat účes. Jo a taky mám pocit, že na podpatcích umřu. A ze všech maturiťáků v historii naší famílie byly ohromné rodinné akce (celkem minimálně 14 lidí, děkuju pěkně) a budu muset řešit problém prarodičů z konfrontace s mým tátou, která nepochybně nastane, protože ačkoli on bude mít místo hezky na druhý straně od nich, narozdíl od babičky s dědou setkání vyhledává a vyžívá se v nich.
Srandy kopec.
OooOooO

Mimo hysterák...

... se mám fajn. Je víkend, dokonce dlouhej podle mýho gusta, a navíc mám fajn plány. A mám co číst a zatím jen samé knihy, které mi nevadí (nimrám se v povinné četbě a vybrala jsem si prozatím jen nezávadná díla). Teď se půjdu podívat na film a budu doufat, že za těch pár hodin (včetně interakcí s rodinkou) najdu nějaké reakce na minulý článek...
A když je nenajdu, svět se nezboří a já stejně budu chtít psát dál.
Né, nemohla jsem chtít psát o prázdninách, když jsem měla daleko víc volnýho času! Já se rozhodnu, že mě to zase baví až hezky když začne škola. V tomhle se vážně nesnášim...
 


Komentáře

1 Hope Hope | 25. září 2010 v 22:31 | Reagovat

nový design je moc krásný =o) vážně se mi líbí, i když je pravda, že všechny tvoje designy jsou krásné =o)
neboj, maturiťák určitě dobře dopadne ;o) a doufám, že si ho užiješ, protože když si ho člověk neužije, tak toho pak hořce lituje, to znám z vlastní zkušenosti a čas bohužel vrátit nejde...
až budeš maturovat, tak ti budu samozřejmě držet palce, jelikož já osobně jsem proti státní maturitě, i když třeba mojí ségře konec sklapne...mně koneckonců možná taky, protože vyhrožujou tím, že státní maturitu budou muset dělat i všichni, kteří maturovali za poslední tři roky...to by byla trochu čára přes rozpočet, ale nějak bych to přežila =o)
je fajn, že se máš fajn =o)

2 Hope Hope | 25. září 2010 v 22:32 | Reagovat

akorát ta fotka mohla být větší, ale co už =o) šaty vypadají dobře i takhle =o)

3 Lirael Lirael | Web | 26. září 2010 v 17:26 | Reagovat

Díky, Hopi! :) O tom, že uvažují nad povinností dodělávat si státní maturitu posledním třem ročníkům, jsem vůbec neslyšela a zní to děsivě. To vám snad neudělají, blbečci. Navíc by to bylo příliš výdajů navíc a oni už i tak dělají všechny možné úspory... A fotku jsem sem dala záměrně malou, protože ne úplně ráda věším na net své fotky. :D Ale tak třeba sem dám po maturiťáku větší i s účesem a šerpou (načež to třeba po pár dnech smažu...). A díky! Já mám z těch šatů pořád hroznou radost! A strašně mi vrtá hlavou, jaký budou mít ostatní... O:)

4 Hope Hope | Web | 26. září 2010 v 21:06 | Reagovat

jj, zní to děsivě, mně o tom říkal kamarád a já doufám, že to neudělají, protože to bych asi fakt nedala...
jé, tak snad se té fotky dočkám ;o) vůbec se nedivím, že ti vrtají hlavou šaty ostatních, chápu to, taky jsem to zažila =o) to já vím, jaké šaty bude mít moje ségra a...ehm...mno, jsou červené, protože podle toho, co jsem vydedukovala mají mít buď bílé nebo červené...nemůžu tvrdit, že by ségře slušely...je to korzet a sukně, což měla i na tanečních, ale korzet měl trochu jiný střih a byly bílé a taky jí celkem slušely...mno, je to jedno, můj maturák to není, ale ona si ho určitě náramně užije, protože ji těžko máti rozbrečí už odpoledne u kadeřnice před dalšíma třema cizíma ženskýma...ovšem těší mě, že se toho nemusím účastnit...zas bych musela poslouchat, jak vypadá skvěle, jak jí to sluší a že je z ní hotová princezna...děkuji pěkně, nechci, jednou to stačilo =oD

5 Kolda Kolda | E-mail | Web | 26. září 2010 v 22:41 | Reagovat

Vůbec se ti nedivím, že chytáš hysterák. Já jsem z maturity mimo už teď a to maturuju až příští rok. ALe absolutně nic o tom nevím. Jediný, co vím je, že chci maturovat z češtiny, dějepisu, angličtiny a ZSV a nemám nejmenší ponětí, co s tím..
No, tak dál =) Šaty jsou moc krásný! V podpatcích to vydržíš, budu ti držet palce x) A vy teda budete mít takový maturiťák s dlouhýma šatama??To mus být krásný. Upřímně doufám, že něco v takovým společenským stylu mít taky budeme. Ségra měla maturiťák, kde byli převléknutí za pohádkové postavy. No, moc se v tom nevyznám..x) Design jsem ti už pochválila, ještě můžu pochválit autora obrázku, protože to je opravdu neuvěřitelné =)

6 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 27. září 2010 v 15:52 | Reagovat

Já nemám ráda oranžovou... a nemám ráda podzim... ale mám ráda tenhle blog... a tenhle desing... a prakticky by mi bylo fuk, kdyby jsi tady měla jen celou bílou stránku a kapitoly by se mi zobrazovaly podobně, jako ve wordu. Ale mně se ten vzhled tolik líbí!
Vlastně, nevzpomínám si, že by se mi tady někdy nelíbilo:)
Myslím na to, že ty už budeš maturovat snad od druhýho září (promiň, ale prvního jsem myslela sobecky sama na sebe, jestli jsem vůbec schopná otevřít ty dveře do toho příšernýho prostředí...:)) a vůbec nemám strach, že zrovna ty bys nějakou státně dementní maturitu nezvládla, budu ti držet pěsti, jak jen budu moct:) A chtěla bych vidět tvůj maturiťák:)  chci vidět, jak ti to bude slušet:) Já jdu též na maturiťák, máme to tak trochu nepovinně povinný, prostě tam musíme chtít jít:) takže už taky něco vybírám, ale účes mi vytvoří mamina, vyžívá se v tom a mně baví, když se mi hrabe ve vlasech :D
Takže to je vše, co mé srdece chtělo říci, doufám, že i mezi haldou otázek na maturitu a knih s povinnou četbou (mimochodem, nechceš mi něco doporučit?? Protože já nemám žádnou představu, z těch názvů já houbelec poznám:( )si na nás sem tam uděláš čas a dáš o sobě vědět:)

7 Lirael Lirael | Web | 27. září 2010 v 17:47 | Reagovat

Hope: Já jsem hlavně hrozně zvědavá, protože jsou lidi, u kterých se třeba vyloženě těch kreací obávám. O:) Nechtěla bych povinnou barvu šatů. Za prvý by to k mojí smůle byla třeba růžová a za druhý by se u toho určitě všechny holky pohádaly. Tys měla na maturiťáku nějak taky barevně sladěný šaty celotřídně, nebo ne?
*Dragonfly: :) Já jsem nějak na designy fixovaná, musí se mi tady líbit. Jsem ráda, že vám ostatním se to líbí taky. To je jenom bonus. :)) A s tou maturitou jsi moc hodná. Snad to půjde, no... Nepovinná povinnost - to budete mít taky všechny dlouhý plesový šaty, i když nematurujete? Povinnou četbu nesnášim, teď budu muset odevzdávat konečnej seznam, co všechno do maturity přečtu... Doporučit. Hm. Mně se líbil "Obraz Doriana Graye", "Pygmalion", celá Antika (ber cokoli, jestli můžeš... mně se moc líbila třeba "Antigona")... Mrknu do svého seznamu. :D "Dekameron" byl v pohodě. Samozřejmě doporučuju jakéhokoli Shakespeara, miluju "Večer tříkrálový". Mám moc ráda "Kytici", časem jsem si zvykla na "Máj". Víc nějak nevymyslim. :-D Povinná četba je pro mě druhořadá, momentálně si prostě čtu HP7 a kašlu na četbu (přečetla jsem zatím 2 další knihy ze seznamu, no, tak si dávám pauzu). A já bych se od mamky učesat nenechala, protože ona nebude mít čas a protože mi stejně bohatě stačilo její česání na prvním stupni. :P I když by asi dost dobře pochopila, co chci, radši to nechám na kadeřnici. Jó a k tý otázce, jestli mám ještě něco po NNN. Tak mám "Vzhůru dolu" a pak jednu věc, co jsem si vymyslela už při začátku psaní NNN a doteď si ji sušim, protože nechci psát naráz dvě věci, abych se zbytečně neodtáhla od postavy jedné z těch věcí... Aby se to nepomotalo a tak. Nevim, připadá mi to logičtější a k tomu druhýmu a třetímu si pořád píšu jenom poznámky, abych se nerozptylovala. Bojím se, že když začnu něco dalšího, bude mi NNN trvat ještě dýl a na úkor NNN prostě nic dělat nebudu. :D

8 Hope Hope | 27. září 2010 v 18:15 | Reagovat

Lir, jj, měla (champagne s černou, ale to stačily doplňky)...my jsme si objednávaly hromadně látku...jenom dvě holky si ji neobjednávaly...jedna měla šaty z půjčovny a ta druhá měla vlastně stejnou barvu, akorát neházela odlesky do zelena...původně jsme si měly šít šaty na praxi, jenže nakonec si je spousta holek nechávala šít...já ne a i když nejsou moje šaty nejlepší, tak se mi líbí =o) a dokonce jsem si je v srpnu přivezla ze Lhotky =oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.