Jít, či raději nejít? (7. srpna 2010)

7. srpna 2010 v 12:02 | Lirael |  ) My Diary (
:)
Mám problém.
Ségra chodí už roky a roky do sboru. Dodnes jsem nebyla na žádném jejím koncertě a dneska je další. Měl být jinde, než je, sestra se prostě spletla, když nám to všem prve říkala. Nakonec je koncert hluboko v centru, samozřejmě večer a z původně plánovaného velkého rodinného nájezdu na koncert jsem zbyla jen já s tetou. Na žádný z koncertů jsem nikdy nešla, protože mě odrazovalo chování mojí sestry, a protože jsem nikdy neměla potřebu, případně do toho k mému skrývanému nadšení rovnou něco vlezlo. Mno... A jít na ten koncert dnes by znamenalo motat se bůhvíkudy bůhvíkam, abych slyšela sbor, který má sestra stále jen uráží, jak je hrozný. Ona je dokonalá, mimochodem. Už roky poslouchám, jak to tam všechno táhne. Dokonce přešla do dalšího sboru a zase tam všechno "táhne" sama. Je mi líto těch lidí ve sboru kolem ní, protože já vím nejlíp, jak je sebestředná a nepříjemná, co se zpívání týče. I dalších věcí... Měla teď narozeniny, pár oslav, všechno se točilo kolem ní a jí vážně zářily oči nadšením. Já jí to přála, o to nejde, jen jsem viděla, jak se ostatní rozhlížejí zmateně kolem, když se ona tváří, jak se tváří... To je fuk.
A prostě když půjdu na ten koncert, kde prý zpívají všichni hrozně, jen sestra skvěle, budu se domů vracet sakra pozdě a se svojí ségrou, která snad pojem pud sebezáchovy ani nezná. Když se vrací normální člověk pozdě, tak těmi nebezpečnějšími místy přece nechodí. Jakože byste se vyhli hospodě, když byste slyšeli ten randál a před ní by postávali opilci... No, a ségra je jednoduše vyloženě ten typ, který projde kolem hospody a na všechny se usměje - žádný nenavazování očního kontaktu s podivíny. Ne, ona se už roky v podivínech vyžívá. A vím, že když půjdu s ní, tak mě akorát naštve, protože se budu bát jak o sebe, tak o ní, protože ona je prostě pitomá! Od tý doby, co se rodiče rozvedli, jsem nějak přebrala roli staršího sourozence, aniž by se mi to líbilo, protože ségra je jednoduše... chová se jakoby jí bylo dvanáct, ne dvacet!
Ach jo... A vím, že ségru naštvu, když nepůjdu. Už tolikrát se naštvala. Ale jediným důvodem pro mě, abych tam šla a všechno přestála, je teta. Nechci ji v tom nechat samotnou. Stejně se mi tam ale nechce.
A nemusím chodit, můžu se na to vykašlat. Jen nevím, jak moc to bude mrzet tetu. Má určitý zdravotní problémy, který jí všechno strašně zkomplikovaly a navíc s náma chtěla ještě někam zajít po koncertě...
Ach jo. A nemám se komu vynadávat, protože s tátou mluvit nechci, ségra je tabu a mamka má překvapivě tolik práce, že by mě ani nevnímala. Jako obvykle. A nikoho dalšího nechci otravovat, protože... prostě nechci otravovat.
Neporadíte mi aspoň někdo tady? Já už vážně nemám páru, co udělat.
 


Komentáře

1 Drom Drom | 7. srpna 2010 v 14:14 | Reagovat

Někdy je možná lepší ukázat sestře, že ji trošičku přece jenom máš ráda a jít se tam kouknout. Já bych asi šla, ačkoli netuším, jak bych se zachovala přesně, protože můj brácha nanejvýš tak staví letadla :) ale rozhodně bych tam šla, hezky si to poslechla a posoudila, jestli má ségra pravdu.. takhle na tebe pořád bude moct, protože bude říkat, že si je v životě neslyšela, ale podle mě, když tam dojdeš, tak sama poznáš, jestli je to pravda, a pak se můžeš sestře leda tak vysmát..:) mno a jestli bude chtít jít nějakou temnou uličkou, tak tama prostě nechoď, ona sama nepůjde, nebo snad jo???? opilci ti většinou nic neudělají, člověk z nich má respekt, ale oni sou většinou neškodní, bo se ani neudrží na nohách.. :) konečně, je to asi na tobě, jak se nakonec rozhodneš, ale já bych asi šla, ať už jen, abych potěšila sestru, nebo si tu jeji "nádheru" poslechla ;)

2 Lirael Lirael | 7. srpna 2010 v 14:24 | Reagovat

Nakonec jsem nějak ukecala mamku, takže to bude ok. :-) Sama se ségrou už jsem večer párkrát jela domů a už nikdy víc, dokud sama nevyhledá pomoc psychologa a něco se sebou neudělá, protože už roky je jako blázen. Já jsem ráda, že ten sbor uslyšim, i když je to snad nějaký úplně jiný uskupení, než to, na který nadává. Už se v tom ztrácim. A jo, ségra by šla sama tou temnou uličkou. Já ji mám hrozně ráda, jenom se rychle naštvu a ona se bleskově urazí, když je nějakej konflikt. A bohužel máme obě prázdniny... :-D

3 tradadá tradadá | 8. srpna 2010 v 17:05 | Reagovat

dej si se segrou panáka a budeš v pohodě

4 Drom Drom | 8. srpna 2010 v 19:52 | Reagovat

tak jak si dopadla?? :)

5 Lirael Lirael | 9. srpna 2010 v 20:35 | Reagovat

Ále, šla jsem. Jenže ten koncret mě moc nebavil, no. Na druhou stranu jsem aspoň vypadla ven, prošla se centrem, zmokla a prohlídla si pěknej kostel. :D :-) A ségra měla radost, že jsem šla, což je taky dobře. Byly to jen 3 písničky, jedna jen orchestr a pak dvě se sborem. Sólisti zpívali skvěle, třeba. Ale pak jsem skoro neslyšela nejhlubší hlasy a soprány zase strašně pištěly, takže mi to dost zkazilo dojem... Stejně jsem ráda, že jsem šla. :)

6 CanadaSex CanadaSex | E-mail | Web | 15. března 2018 v 6:14 | Reagovat

Thanks  for another wonderful article. Where else could anybody get that type of info in such a perfect approach of writing? I've a presentation next week, and I am at the search for such information.

online pharmacies canada
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>canada drugs</a>
approved canadian pharmacies online
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">online pharmacies</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.