Čím zahnat nudu aneb tipy seriály a filmy

11. srpna 2010 v 15:01 | Lirael |  ) Regál plný filmů (
Do tohohle článku se určitě nevměstnalo všechno, určitě jsem tím ztratila spoustu času, ale určitě toho nelituju!
A teď pádím, protože jsem si dala uzávěrku třetí hodinou a Kobrou 11 (snad 15:05) a stihla jsem to jen o fous.
Mimochodem ten článek je vážně dlouhej a narvanej trailery, ukázkami a mými řečmi, takže dovnitř jen na vlastní nebezpečí.
AKTUALIZACE: Jak jsem spěchala, ani jsem si to po sobě nepřečetla a změny v článku budou oranžové.

oOo

SERIÁLY SERIÁLY SERIÁLY SERIÁLY SERIÁLY

Na seriály vřele doporučuju stránky sidereel.com pro ang. znění (po vyhledání seriálu a epizody, co chcete, si vyberte odkazy na MEGAVIDEO - je to spolehlivě nezavirované (mně se nikdy nic nestalo) a spolehlivé. Limit naráz je 72 minut a jakože za 54 můžete koukat znovu na 72, jenže jim to často blbne - čekáte kratší dobu - a jsou i triky, kterými se to dá obejít. Kdyžtak se zeptejte v komentářích, jestli by to někoho zajímalo podrobněji, i když neznám všechny triky.) a iserialy.sk pro dabing.
oOo

Glee

to "L", které ukazují je v USA nadávka "looser" 
Popis imdb.com: Učitel španělštiny na střední škole se stává sbormistrem školního Glee clubu (Glee = neskrývané veselí; v USA se tak říká školním sborům, které u zpívání tancují a dávají důraz i na choreografii) s nadějí, že mu navrátí někdější slávu.
Proč se koukat na Glee: Někteří lidé označují Glee za seriálový High School Musical. Podobu těch dvou nebudu zapírat. V Glee se taky zpívá, je to střední škola a obsazení je líbivé. Ok, ale to je všechno. Protože seriál dějové linie může natahovat daleko víc a taky proto, že Glee je svým způsobem daleko otevřenější. Není to jenom o usměvavých spolužácích, kteří po sobě nejistě pokukují. Tady se něco i děje! A vážně mě to baví. A je výjimkou, když se mi nelíbí písnička v některém z dílů - v každém jsou minimálně dvě, teď postupně spíš víc.
První série má 22 skvělých dílů, druhá bude odvysílaná bohužel až v roce 2011. Seriál byl nominován na spousty cen, 3 si odnesl z nedávných Teen Choice Awards a je nominován hned na 19 Emmy. A od září se budou vysílat díly Glee na Prima Cool. Není to cool? (Byl uveřejněn i seznam dabérů, ale většinu jmen sama neznám, takže jsem zatím jen zvědavá, ne naštvaná. )
A konečně videa...
První písnička z prvního dílu sériálu, kde poprvé Glee zní jako Glee. Don't Stop Believin'. Jo a spousty písniček poslouchám pořád dokola, protože se mi nejednou líbí víc Glee verze, než originál. Objevily se písničky i od Lady Gaga, Madonny a dalších. Spousta hvězd vyloženě žádá o camea a například Paul McCartney poslal režisérovi vlastní písničky na kazetě, kdyby je chtěli použít. Chystá se Britney epizoda a další... Miluju tenhle seriál.
Písnička Like a Virgin z novější epizody - bohužel taky (to i to první...) zrcadlově otočené video
A potom jsem sem chtěla dát ještě jednu písničku, ale prostě nikde nešla najít. Takže tudy se dostanete na iserialy.sk a tam je video a ve 24:13 začíná úsek s písničkou. Vážně moc dobrá část. A pak úplně geniální je to od 40:20. Vážně. Kdo máte čas, mrkněte se. (Zcela subjektivní názor, mám Glee moc ráda.)
Vřele doporučuju: http://edna.cz/glee/
oOo

10 Things I Hate About You

A ano, námět je převzaný ze stejnojmenného filmu, kde hrál můj oblíbený Heath Ledger. Dokonce tátu holek hraje ten samý herec... Mimochodem Ethan Peck, který hraje Patricka Veronu, jako dříve Heath, Heathovi nesahá ani po kotníky. A není to jen tím, že Heath byl génius a přesně můj typ.
Co říká imdb.com: Kat a Bianca Stratfordovy mohou být sestry, ale všechno srovnávání končí právě tam. Kat je přímočará, nezávislá feministka. Bianca je společensky zaměřená dívka, které nechce nic víc než popularitu, i když to znamená plnit vrtochy lidí jako Chastity Church. Série následuje Stratfordovy sestry během jejich úspěchů a neúspěchů na střední, vycházení s přehnaně ochranářským otcem a hledání lásky. V Biančině případě jde o jejího kamaráda Camerona, který je do ní zamilovaný, zatímco Kat se ocitá v zajímavém vztahu se školním záporákem Patrickem Veronou.
Proč se koukat právě na tenhle seriál:Mě ten seriál baví i proto, že mám moc ráda původní film a jsem zvědavá, kam dotáhnou příběh tady. Vážně je to jenom na motivy původního filmu, protože Joey je tady úplně jiná postava a Patrick taky. Aspoň se to nesnaží vyloženě napodobit. Když jsem o seriálu slyšela poprvé, tak jsem si říkala, že je to určitě sprostá prodloužená kopie. Kopie dost jo, ale předělaná... Já jsem hlavně zvědavá. (
První série měla 20 dílů a druhá pro úspěšnost a odstoupení Ethana Pecka nebude. Mně všechny díly přišly zajímavé, nebyla ztráta času na to koukat, protože mě to bavilo, ale chápu i to, proč druhá série nebude.
Trailer... Musím říct, že film je jednoduše lepší, ale i seriál stál za pozornost.
oOo

The Vampire Diaries

Seriál podle knih, které nemusím nikomu představovat jako horkou novinku. Sama mám díky *Dragonfly rozečtený první díl a musím říct, že mi dělá radost znát další fakta, když se koukám na některá videa ze samotného seriálu, když tohle teď píšu (a hledám videa). Vždycky mi dělá radost když znám předlohu. I když tentokrát jen matně.
Ze začátku mě seriál upřímně moc nechytl, ale u sledování 22. epizody první série (poslední odvysílané) mi všechny vnitřnosti skandovaly "Damon! Damon! Damon!" A nešlo to zastavit a nejde. A když se mrknete na seriál samy (pokud už jste mu nepropadly), pochopíte. Damon je dokonalý bad boy! (Jasně, že některý díly mě tak moc nebraly, ale finální dojem je, jaký je.)
Nejde o seriál, kde byste se celou dobu něčemu smáli. Ačkoli samozřejmě je sem tam něco vtipného, vážně to není komedie.
A video...
oOo

Smallville

Mám ráda Supermana, mám ráda i Spidermana, když už jsem u toho, ale Smallville mám vážně MOC ráda. Už ani nevim, co mě na tom baví nejvíc, ale každou novou epizodu hltám. Navíc ji dávali poslední sérii vždycky v noci z pátka na sobotu a já tak měla svoje sobotní snídaně s Clarkiem! (Seriály - nové díly - se nevysílají přes léto ani v USA a pak je ještě přestávka prosinec-únor, bylo to tak i u Glee, 10 Things, i u Smallville.)
Sérií už je devět, bude desátá a ta má být poslední. A musím říct, že mám nejradši prvních pár sérií a tu devátou, protože prostředek je chvílemi zdlouhavý... Lana je s Clarkem, Lana je s Lexem, Lana asi umřela, ejhle Lana je živá. Navíc má seriál svoje znaky, postavy se chovají při rozhovorech určitým způsobem (choreografie stylu - velký monolog, postava se otočí k té druhé zády a hledí do dáli), a pak se vždycky někdo dozví Clarkovo tajemství a na konci epizody ztratí paměť. Ale je to sranda i tak! Znám Smallville už roky, dala jsem si pauzu (minulých pár let) a letos jsem to dohnala. To byl jeden moc moc šílenej víkend s dvěma zmeškanými sériemi. A 24. září bude další díl! (Jooo, mám místo mozku piliny.)
A navíc je Tom Welling hezkej. Hlavně v prvních sériích, ale i teď není k zahození. Sám i režíruje a několik dílů Smallville už má na kontě i z této pozice.
A úvodní znělka první série...
A celá píseň Save Me od Remy Zero se spousty záběrů ze seriálu, které zasvětí i neznabohy. A mně se ta písnička navíc líbí. Dodám, že zelená barvička je ve Smallville snad vždy Kryptonit, který Clarkieho oslabuje a postupně může i zabít. Jinak kvůli němu vzniká mnoho zvláštních schopností u nesčetných lidí a LuthorCorp s nimi experimentuje, což obojí dost zaměstnává dějové linie seriálu. Zelená je fuj, to si během Smallville musíte pamatovat.
Skvělý web o seriálu: http://www.smallville-cz.com/cz/homepage.htm
oOo

FRIENDS / Přátelé

Miluju Přátele. Už dobrých 7 let jsem na nich závislá a zvedám si jimi náladu. Navíc jsem si k osmnáctinám udělala radost kompletní kolekcí a řeknu vám, že je úžasné moct si pustit jakýkoli díl, který mě zrovna napadne.
Kdo nezná Přátele, naprosto si ničí život! Ale vážně. Moct se na to dívat, zasmát se, uvolnit se, nemyslet na kraviny, co člověka zrovna štvou... Protože to ten seriál umí.
Vážně. Vážně. Kdo nezná, okamžitě se musí na nějaký díl podívat, kdo zná se preventivně podívá na tři, protože už teď mu chybí a vůbec: měla jsem psát o Přátelích až nakonec, protože teď se budu chtít jít dívat!
Pár scén... (Na Youtube jsou tisíce videí, vybrala jsem jen malinkou ukázku)
Mimochodem jsem fixovaná na Chandlera, ačkoli je zbožňuju všechny, on je moje jednička.
oOo

FILMY FILMY FILMY FILMY FILMY

Těch je moc, hrozně moc. Tak vezmu jenom některé, na které nedám dopustit, nebo jsem je nedávno viděla. A stručně, ve tři začíná Kobra 11.
oOo

Walt Disney

Ok, naprosté klasiky, ze kterých jsem toho moc neznala, a tak jsem to za poslední asi půl rok pečlivě dohnala!
Oblíbenci: Mulan, Kráska a Zvíře, Malá mořská víla, Pocahontas a Hercules. I Popelka a Lví Král a Lví Král II.
Stejně jsem se dívala snad na všechny. Mimochodem - anglické verze vážně naprosto stojí za to chvilkové tápání po slovíčkách - za A to není tak těžká slovní zásoba, za B písničky v anglině jsou hezčí a za C nepodceňovat se a koukat!
Video z Mulan...
A mimochodem po zadání snad kteréhokoli animáku od Disneyho plus "part 1" většinou najdete celý film a nemusíte se bát virů. I když já jdu raději na filmy jinak, tohle je taky možnost.
oOo

She's The Man / Super náhradník

Miluju tenhle film. Je to vtipný, romantický, má to skvělý obsazení a nemáte šanci se nudit. Navíc, věděly jste, že je to na motivy Shakespearovy hry Večer Tříkrálový? Já si ji přečetla a následně viděla na Shakespearovských slavnostech jen díky tomuhle filmu.
Absolutně na něj nedám dopustit.
oOo

10 Things I Hate About You

Heath Ledger. Romantika. Komedie. Skvělý soundtrack. HEATH LEDGER!!!!
Mimochodem na motivy Shakespearovy hry Taming of the Shrew (znící podobně jako 10 Things I Hate About You, což byl záměr režiséra) neboli Zkrocení zlé ženy. Chci si to přečíst, zatím jsem to nikde nesehnala.
A trailer... Mimochodem v traileru předabovali heinous BITCH na heinous witch. Vtipný. Dost možná toho předabovali víc, ale tohle mě vyloženě zarazilo. Znám to holt nazpaměť.
oOo

Miss Congeniality / Slečna Drsňák

Miluju tenhle film, nikdy ho nemám dost a nechápu lidi, co nemají stejný názor. Mimochodem Chandler ho se mnou sdílí.
oOo

Casanova

Heath Ledger. Benátky. Senzační scénář. Romantika i komedie. HEATH LEDGER!!!
oOo

Letters to Juliet

Film, který je právě v kině, odehrává se částečně ve Veroně, zmiňuje Romea a Julii (ne jednou), v hlavní roli s Amandou Seyfried. A je úžasnej! Pořád si říkám, že jsem moc ráda, že jsem to viděla, i když to mělo slabší chvilky.
Třeba mi připadalo, že hlavní postava není dostatečně uvedená, člověk nechápe všechny její motivace a cíle. Ne, že vůbec. Ale trochu by to chtělo došťouchnout. Navíc jsem nesnášela toho snoubence a chvílemi mi připadalo, že Sophie (Mamma Mia! Sophie a tady taky) je s tím jeho chováním v pohodě, což mě dost zaráželo. Film je fajn, určitě stojí za to ho vidět, ale úplně genialitu bych mu nepřisuzovala. Moc se mi líbila dynamika vztahu Sophie a Charlieho. Moc pěkný konec filmu (ROMEO A JULIE narážky).
oOo

Wild Child

Zábavný film a bavil mě i na druhý pokus. Včera.
Je to krásně natočený, postavy nejsou nepropracovaný a odehrává se to na soukromé dívčí škole v Anglii. A mají skvělé hlášky. What is this? Hogwarts?
oOo

Leap Year / Přestupný rok

Film, na který jsem se těšila, který mě neskutečně nadchl, a který snad někdy teď vychází na DVD. Geniální scénář, nádherné scenérie. A vůbec: kdo neviděl, povinně vidět musí. Domácí úkol. Jde o tradici, že na přestupný rok může 29. února dívka v Irsku požádat muže o ruku. A jedna Američanka se rozhodne, že tam zajede za svým přítelem (on je tam pracovně) a vysloví se, jen se to trochu zamotá. A že moc dobře zamotá.
A trailer mluví za vše. Skvělý film, vážně. Dlouho jsem se takhle filmem nenadchla.
oOo

The Proposal

Sandra Bullock je na komedie geniální herečka a tohle je vážně skvělá ukázka. Myslím, že trailer říká vše potřebné, ale zdaleka nepobaví tolik jako celý film. Vážně. Vřele doporučuju.
oOo

A další aneb už vážně nestíhám

Parent Trap / Past na rodiče (dvojčata dávající dohromady rodiče, Lindsay Lohan)
Ever After / Věčný Příběh (krásná verze Popelky, Drew Barrymore)
Cheaper by the Dozen / Dvanáct do tuctu (skvělá komedie, 12 dětí, Steve Martin)
13 going on 30 / Přes noc třicítkou (romantika, komedie, úžasný film)
Get Smart / Dostaňte Agenta Smarta
Phantom of the Opera / Fantom Opery
Stardust / Hvězdný prach
Končim, měla bych ještě hooodně co říct, ale snad někdy jindy. A co vy a filmy? Souhlasíte se mnou ve výčtu aspoň někdo? Jo a vynechala jsem další oblíbence jako Harryho Pottera, Pána Prstenů, Piráty z Karibiku, Stmívání a Shreka, které, doufám, znáte všichni.
 


Komentáře

Zobrazit vše (830)
Zobrazit starší komentáře

801 KntMitty KntMitty | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 10:33 | Reagovat

cash advance loans - http://installmentokmloan.com/
auto payday loans <a href=http://installmentokmloan.com/>quick installment loans</a> ’

802 Jrvdskelt Jrvdskelt | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:42 | Reagovat

installment loans
<a href="http://personalnaeloan.com/">bad credit personal loans</a>
cash loans bad credit
<a href="http://personalnaeloan.com/">find personal loan</a> ’

803 Cxsgmot Cxsgmot | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 1:40 | Reagovat

loans bad credit
<a href="http://installmentaecrloan.com/">personal installment loans poor credit</a>
bad credit loans no payday loans
<a href=http://installmentaecrloan.com/>personal loans bad credit</a> ’

804 Ntgdmot Ntgdmot | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 1:42 | Reagovat

cash advances
<a href="http://paydayacerloans.com/">bad credit payday loans</a>
bad credit payday loan quick
<a href=http://paydayacerloans.com/>instant payday loans</a> ’

805 Lavdmot Lavdmot | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 1:48 | Reagovat

affiliate payday loan
<a href="http://paydayzrtbloans.com/">payday loans bad credit</a>
best payday advance loans
<a href=http://paydayzrtbloans.com/>same day payday loan</a> ’

806 FiksLaf FiksLaf | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 2:05 | Reagovat

1000 online payday loan
<a href="http://installmentokmloan.com/">installment loans poor credit</a>
bad credit loan
<a href=http://installmentokmloan.com/>installment payday loans</a> ’

807 VrtsMOILS VrtsMOILS | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 18:26 | Reagovat

apr payday loans
<a href="https://loansonlinevaec.org">fast payday loans</a>
www paydayloan com
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loans</a> ’

808 FdrvPeere FdrvPeere | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 19:37 | Reagovat

bad credit personal loan
<a href="http://paydayvikloans.com/">get payday loan</a>
online loans no credit check instant approval
<a href=http://paydayvikloans.com/>loans payday</a> ’

809 Lvymot Lvymot | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 4:14 | Reagovat

loans small business
<a href="https://paydayloanscelj.com">payday advance loan</a>
instant personal loans online
<a href=https://paydayloanscelj.com>fast cash</a> ’

810 Ntymot Ntymot | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 4:25 | Reagovat

same day loan
<a href="https://installmentrthcloan.org">installment loans poor credit</a>
canadian payday loan companies
<a href=https://installmentrthcloan.org>installment loans online</a> ’

811 AwxPeere AwxPeere | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 11:15 | Reagovat

no credit check online payday loans
<a href="https://paydayvi.org">online payday loans</a>
debt help
<a href=https://paydayvi.org>instant payday loans</a> ’

812 Hjksymn Hjksymn | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 14:07 | Reagovat

pls payday loan store - https://paydayvtulo.org
canadian faxless payday loans <a href=https://paydayvtulo.org>cash advance now</a> ’

813 BrtInoro BrtInoro | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 15:52 | Reagovat

cash loan no credit check - https://personalnae.org
online loans <a href="https://personalnae.org">best personal loans</a> ’

814 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 20:33 | Reagovat

Maintain the excellent job mate. This web blog publish shows how well you comprehend and know this subject.

815 ByuVeimb ByuVeimb | E-mail | Web | 9. srpna 2017 v 4:22 | Reagovat

100 payday loan - https://paydayvi.org
loans bad credit <a href=https://paydayvi.org>payday loan</a> ’

816 BjdInoro BjdInoro | E-mail | Web | 9. srpna 2017 v 19:43 | Reagovat

auto loans for bad credit - https://personalaae.org
bad credit personal loans <a href="https://personalaae.org">find personal loan</a> ’

817 JvsMaipt JvsMaipt | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 1:29 | Reagovat

lead loans - https://loansbadnni.org
best payday loans <a href=https://loansbadnni.org>consolidation loans</a> ’

818 Lvdoprifs Lvdoprifs | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 1:34 | Reagovat

cash loan no credit check - https://paydaykko.org
2nd payday loan <a href=https://paydaykko.org>best online payday loans</a> ’

819 Sbclt766r Sbclt766r | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 5:26 | Reagovat

Hot And Hard Sex Porn. Teen Pornstars Tubes.  http://hotmoza.mobi Xxx Soft Movies. Indian Sex Vidro.

820 BryMOILS BryMOILS | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 16:14 | Reagovat

installments loans
<a href="https://paydayvrvi.org">payday loans online</a>
bank loans
<a href=https://paydayvrvi.org>pay day loan</a> ’

821 sbdskelt sbdskelt | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 17:44 | Reagovat

business loans
<a href="https://personalaae.org">personal loans online</a>
bad credit payday loan lenders
<a href="https://personalaae.org">unsecured personal loan</a> ’

822 BtuBoow BtuBoow | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 23:48 | Reagovat

advance payday loans
<a href="https://paydaykko.org">pay day loans</a>
personal loan debt consolidation
<a href=https://paydaykko.org>online payday loans no credit check</a> ’

823 LrvcLaf LrvcLaf | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 2:26 | Reagovat

payday loan online no credit check
<a href="https://installmentccy.org">bad credit installment loans</a>
capital finance one payday loans
<a href=https://installmentccy.org>get installment loan</a> ’

824 BezSync BezSync | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 17:24 | Reagovat

online payday advance loans
<a href="https://loansbadnni.org">online loan</a>
apple fast cash payday loan
<a href=https://loansbadnni.org>best loan companies</a> ’

825 jayzz18 jayzz18 | E-mail | Web | Pátek v 7:02 | Reagovat

Hi reborn website
http://asianpic.twiclub.in/?post.erin
best erotic novel erotic body paint erotic dress erotic nude paintings erotic dance

826 paulettess3 paulettess3 | E-mail | Web | Pátek v 20:24 | Reagovat

Hi reborn website
http://dating.advice.adultnet.in/?entry.montana
  save the date announcement blind singles best dating sites for seniors best australian dating websites best free online dating sites canada

827 deannafe4 deannafe4 | E-mail | Web | Pátek v 22:59 | Reagovat

My new number
http://arab.sexy.girls.twiclub.in/?entry-evelin
keynes ne sacramento parties ohio

828 lilyww69 lilyww69 | E-mail | Web | Pátek v 23:40 | Reagovat

Additional launched porn position  
http://amateur.adultnet.in/?jakayla
  free sex porono erotical erotic romance stories erotic authors erotic pencil drawings

829 viagra viagra | E-mail | Web | Sobota v 3:25 | Reagovat

It is rare for me to uncover something on the web thats as entertaining and intriguing as what you have got here. Your page is sweet, your graphics are great, and whats much more, you use source that are relevant to what youre saying. That you are undoubtedly one in a million, well done!

830 adrianpj18 adrianpj18 | E-mail | Web | Sobota v 9:10 | Reagovat

Check my new contract
http://blondesex.twiclub.in/?gain.mina
erotic romantic novels erotic fitness erotic fight erotics erotic science fiction

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.