Debilita voleb a jedno pošmourné nedělní odpoledne v panelákovišti v Praze

11. dubna 2010 v 14:58 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
V Praze pršelo, teď padají kroupy. Ale jako divý. Právě mi to poskakuje po parapetu za oknem, asi tři sta metrů vzdálený kopec vypadá jako poprášený sněhem... Zvuky deště jsou příjemné, ale kroupy mlátí a buší. Připomíná mi to ten zvuk, co se ozývá, když nakapete na silikagel (takové ty pytlíčky jsou ho třeba v krabici od bot) trochu vody, taky to tak praská. Nebo lízátka Crazy Dips, co mají u sebe takový ten šumivý prášek...
Mimochodem jsem právě ztratila spoustu času sledováním diskuze Paroprasete, ehm, pardon, Jiřího Paroubka a Petra Nečase. Docela mě potěšilo, že ODS má ve vedení o 100% normálnějšího, inteligentnějšího a zábavnějšího člověka. Sice nic moc konkurence, protože ČSSD je škoda mluvit, ale i tak. Možná by se dalo polemizovat o tom nejzábavnějším člověku, protože Paroubek by člověka dokázal svou blbostí dohnat k slzám smíchu. Sledoval jste někdo tu diskuzi na ČT1?

oooOooo
Pan P. si přinesl do studia ohromné cedule s jakýmisi hesly, za kterými pomalu ani nebyl vidět. Ne, že bych tedy nějak nutně potřebovala sledovat jeho třesoucí se podbradek, ale i tak. Navíc pan P. ani nedokázal respektovat něco tak samozřejmého jako jsou pravidla diskuze. Skákání do řeči, smích, když mluví oponent, fakt elita národa, ten pan P. Je mi ho až líto, působí totiž s takovou sebedůvěrou, že sám svému úsudku bohužel nejspíš věří. Vadí mi populismus ČSSD, na který důchodci slyší a jásají, že jim někdo pomůže. Ty sliby jsou ale předvolební, což fakticky nic neznamená, ale to je důchodcům jedno, oranžové plakáty totiž slibují vyšší důchod. Jo, protože co je psáno, to je dáno? Nejhorší je, že se s tím ani nedá nic dělat. Můj děda s babičkou třeba oranžové soudruhy šťastně volí a nemá cenu se s nimi o politice ani bavit. Takhle mi jednou babička řekla, že pan P. je velmi inteligentní (ha ha ha) a pan Rath (další oranžový soudruh, kterému svého času pan Macek vrazil facku, kterou si užívala třetina národa) je zase velmi pohledný. Skvělý, to je důvod je volit. Zvlášť když pan P. je zosobněním maloměšťáctví a pan R. ohavnosti. I když to oba. Ještě lepší je můj otec, který ČSSD volí už léta. S ním se o politice nedá bavit vůbec.
Vezměte si, že já už od patnácti čekám, kdy budu moct jít volit, abych přispěla jedním hlasem bez třešinek a oranžové barvy, ale moje macecha třeba bude letos volit taky. A ČSSD. Tak na co je můj hlas? Proč jsem na to tak dlouho čekala? Aby mi Slovenka, která právě získala české občanství, můj hlas prakticky anulovala? Když ji vlastně ani politika nezajímá? To ani tátu. A stejně půjdou přispět hlasem posílajícím tuhle zemi několik stop pod zem. Bezva. Mimochodem jsem s tátou už přes měsíc nemluvila a v blízké době to ani neplánuju... Už mi bylo osmnáct, takže jsem se s ním pokusila promluvit a teď je náš kontakt jenom na mně. A je mi jedno, co si o tom kdo myslí, i když to opravdu nikde nerozhlašuju, protože je to jenom můj problém a nechci slyšet, jak bych se ke svému tátovi měla chovat jinak. Potřebuju spoustu času. Spoustu, velkou spoustu. Dokud mi to neproleze všechno hlavou, což se za celou tu dobu, co jsou rodiče rozvedení, ještě nestalo.
Ale zpátky k volbám... Víte, jak mě všechny ty oranžové billboardy rozčilují? A co teprve až bude do voleb zbývat tak týden, to se budou všude zase rozdávat oranžové růžě. Za ty roky mi to oranžovou barvu zprotivilo. Navíc skoro každý den chodím velmi nestrategickými místy, kde se pořádá spousta volebních propagací... Jakoby nestačilo, že všechny silnice v blízkosti mého bydliště lemují ty oranžové billboardy.
Aspoň je na ČSSD vtipná antikampaň, když už nic jiného...
I když ta antikampaň pobaví jedině normální lidi a voliče Paroubka ani v nejmenším nezviklá v přesvědčení, že je to jejich mesiáš.. Takže tři lidi se pobaví a šest lidí bude jásat. Jsem pyšná, že Praha má ve volebních výsledcích modrou barvu a ne oranžovou. I když i tady jsou naivní důchodci.
Ne, že bych byla bůhvíjaký zastánce ODS. Ale když vidím oranžovou, tak mám prostě rudo před očima. A situace v ČR mě neskutečně rozčiluje, protože to vypadá, že prase bude po volbách u koryta, spolčí se s komanči a nakonec budeme super socialistická země sociálně zaostalých zemědělců bez jediné známky racionálního uvažování. Už se těšim.
Plus do toho se motá ještě moje znechucení státními maturitami. Protože letošní maturanti mají svoje slohové práce už většinou za sebou a měli na ně čtyři hodiny a my budeme mít za rok asi dvě hodiny na 350 slov. Tenhle článek jich má teď 761. A proč? Protože už 14 let se ministerstvo školství pokouší státní maturity spustit a teď už musí, protože jinak bude nuceno vrátit všechny dotace EU, které do toho už vrazilo. Oni to vracet nebudou, protože by si tím prohloubili státní dluh, kterým se v poslanecké sněmovně všichni tak ohání. Takže mám nejspíš smůlu... U maturity z češtiny budu psát didaktický test, slohovku rovnající se počtem slov prvním třem odstavcům tohohle článku a budu rozebírat umělecký a neumělecký test o knize ze seznamu, který musím aspoň částečně načíst. A jo, ještě jsem nezačala, protože většina z předepsaných děl jsou sračky.
A zase se zbytečně rozčiluju... Asi si půjdu číst, nebo se koukat na film. Jó, to bude fajn.
PS: Článek vyjadřuje jen můj názor, nikoli politické přesvědčení, nebo snad našoupnutí sem někoho z ODS, aby to jako součást kampaně proti ČSSD napsal. Howgh.
 


Komentáře

1 Haroldand Haroldand | Web | 12. dubna 2010 v 16:51 | Reagovat

Jojo, hnus oranžovej. U nás v rodině sice všichni volí Knížete, ale taky mám tu zkušenost, že s voličema ČSSD se nedá vůbec diskutovat. Loni na "Andělu" po mně jedna oranžová důchodkyně hodila kytku a jiná vrazila kamarádovi facku, přestože jsme s nima chtěli normálně slušně mluvit.
Jinak včera mě nejvíc pobavilo, jak Nečas komentoval smíchem nebo s "ajajaj..." výčet potencionálních ministrů ČSSD po vítězných volbách:)

2 Kolda Kolda | Web | 12. dubna 2010 v 17:08 | Reagovat

Souhlas! Včera jsme si udělali výlet do Prahy na Carmen a na dálnici koukám na billboardy - ta antikampaň umí ale fakt pobavit! xD Prý: Prodloužíme víkend o 5 dní, Vrátíme vám Elvise, Mateřská na 60 let a Vrátíme vám pivo za 2kč xD xD Na tu diskuzi jsem se nedívala, nicméně to musel být zajímvý zážitek. My dneska měli taky politickou vložku - přišel k nám na návštěvu prezident..překvapivě to bylo zajímavé x)

3 Lirael Lirael | 12. dubna 2010 v 21:40 | Reagovat

Haroland: Slušně mluvit s oranžovým zástupem? :D Zajímavej nápad. To bych neriskovala. Já vždycky jenom hrozně nahlas nadávám, když jdu kolem. Ale do konfrontace bych nešla. Nečas na mě včera vůbec působil dost dobře, i když pan P. svou přítomností zdůrazní klady každého.
Kolda: Carmen? A líbilo? Já na tom už byla a hrozně jsem si to užila. Měli jste L. Bílou? Teda pokud to nebyla opera Carmen, ale muzikál. :-D Četla jsem článek, že byl dneska V. Klaus kdesi na škole. :) Říkal něco zajímavýho?

4 Kolda Kolda | Web | 13. dubna 2010 v 20:44 | Reagovat

Carmen byla úžasná! Strašně se mi to líbilo a Bílou jsme měli, takže jsem byla naprosto spokojená =) Jo, to byl zrovna na naší škole,..No, říkal, že co se nenaučíme na střední, tak už nikdy..xD Nejdřív začal trochu vzpomínat, když sbor zazpíval starší písničku, pak se zmínil o té havárii letadla v Rusku a dál jen zodpovídal otázky, na který jsme se ptali.. O státní maturitě, jeho názor na tyhle předvolební kampaně a tak.. Nejhorší bylo, že mluvil v naší tělocvičně, kde je tak mizerná akustika, že jsem rozuměla jen každý druhý slovo xD HLavně že nám pak zamával, když pod náma procházel =D

5 Drom Drom | 17. dubna 2010 v 14:10 | Reagovat

MNo ani mi nemluv! nejhorší je, že tě nikdy nikdo prostě neposlouchá, jediný, s kým se dá diskutovat  o volbách normálně je ve škole.. tohle mě fakt vytáčí, copak si ty důchodci neumí spočítat, že 13. důchod, mateřská a kdo ví co ještě nikdy nepovede k tomu, aby se do roku 2013 dvakrát snížil dluh? to je taková kravina, až mi z toho naskakujou oranžové pupínky!!!! navíc, proč mají tak škaredého a nepříjemného leadera?
a to co si říkala o té tvojí maceše... myslím, že neanuluje ona tvůj hlas, ale ty její a to je dost velkej rozdíl !! ;)
Taky půjdu volit, i kdybych se tam měla dovést sama autem.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.