26. prosince 2009

26. prosince 2009 v 20:26 | Lirael |  ) My Diary (
Víte, jak se říká pátek, bláznů svátek, že jo? No tak mi připadá, že Vánoce jsou trochu materialistů svátek.
Ne, že bych to všechno kolem brala (jenom) materialisticky, ale připadá mi, že mám prostě OHROMNOU radost z dárků. Proč se říká, že Vánoce jsou hlavně o tom, že má být rodina spolu? Navíc je blbost se vídat jenom o Vánocích a z povinnosti, ne? Ne, že by spolu rodina o svátcích být neměla. Jasně. Jenom mi připadá, že některým lidem vadí čistá radost z dárků. A to je blbý, protože mi vždycky kazí náladu. Tvrzením, že jsem materialista a podobně. Nejsem. Jenom mám ráda radost a ráda dělám radost.
Jo a taky miluju mamčin bramborovej salát.
A letošní Vánoce byly a jsou (pořád jsou, pořád je volno, pořád mám radost jak tříletý děcko, když si to vybavim a vim, že ráno můžu spát dlouho!!!! ) BOMBA!
Nebojte, ne teroristickej útok.
Prostě je to perfektní.
A nebude to stručný, znám se.
Takže pro otrlé, pokračování uvnitř článku.

ooOoo
Víte, co jsem dostala k svátku? Tak za prvé - od Alienor - úžasný polštářek (A znova: Děkujuuuuu!), za druhé - od mamky - Průvodce Novým měsícem, nebo tak nějak se to jmenuje. Ještě jsem to moc neprohlížela a od ještě jedné kamarádky jsem dostala Voodoo panenku Guardian Angel, je hrozně hezká. Kouknu, jestli nenajdu na netu obrázek...
Našla jsem... Ale naživo to vypadá úplně jinak. Je to daleko hezčí.
A Štědrej den byl perfektní. I přes to, že jsem byla sama s mamkou. Až na nadílku. A vůbec jsme se nepohádaly! A pak jsme zpětně zjistily, že jsme se toho obě bály. Takže asi proto to bylo všechno v cajku.
Dívali jste se někdo na tu novou pohádku, co byla pak večer v televizi (ČT) - Láska rohatá? My jo a mně to teda připadalo dost pitomý. Jsme měly raději zapnout Popelku, i když jsme na ni koukaly u zdobení stromku.
Ale abych se dostala k nadílce...
Mimochodem jo, stromek je zase stříbrno-modrej. Mně připadá hezčí než minulej rok, ale to je silně subjektivní.
My to s mamkou vedeme tak, že jí vždycky napíšu "dopis Ježíškovi", ale letos jsem to udělala výjimečně jenom jako seznam. Nejlepší na tom je, že jsem stihla skoro všechna svá přání zapomenout, takže jsem byla u stromku překvapená snad skoro ze všeho.
Kromě věcí, co jsem si sama sehnala - anglické knížky.
Ale jinak úplně mimo.
Ironií je, že jediná věc, kterou jsem si byla schopná vybavit, pod stromkem nebyla. Ale to neva, udělám si Ježíška sama.
Mimo jiné jsem dostala naprosto úžasný, perfektní, nepřekonatelný, rozsáhlý a bůhví co ještě anglický slovník. Je na počítač a je to perfektní, protože jsem doteď vždycky používala jenom ten pitomej slovník na seznam.cz. Najde to spoustu významů a ještě špatnejch často. A už tam nemusim!!! (Ne na anglickou část. )
A taky třeba pár CD, další knížky (samozřejmě ) - mimo jiné knížku o H. Ledgerovi, kterého jako herce naprosto miluju a obdivuju, i když bohužel in memoriam, pak nějaké šperky a tak. Ale VŠECHNO mi udělalo hroznou radost! A měla jsem radost ještě větší, když si ostatní rozbalovali dárky ode mně.
Vlastně jedna věc mi radost neudělala. Jedna knížka. Teta se mi snaží každý rok udělat knížkou radost a doteď se trefila za ty roky dvakrát, z toho jednou věděla od mamky přesně kterou knížku... No ale ta knížka letos hned doma putovala k mamce, protože mě celá anotace a téma odpudilo. Možná jsem to zavrhla přehnaně rychle, ale mám co číst, takže ne, že bych byla zrovna na literárním suchu.
Ale jo, je mi to zpětně blbý.

A co vy a vaše svátky?

Ještě mě tak napadá - k Nikdy Neříkej Nikdy. Nějak jsem na to teď poslední dobou úplně kašlala a extrémně nenacházela čas, takže doufám, že se k tomu nějak dostanu. Co nejdřív. Kdyby to bylo co nejlíp, tak do Silvestra tady máte další kapitolu. Budu se určitě snažit.
 


Komentáře

1 *Ridana *Ridana | Web | 27. prosince 2009 v 16:29 | Reagovat

Je skvělé, žes jsi prožila takové skvělé Vánoce, jsem fakt ráda. Já jsem letos poprvé žádnou knížku nedostala. A letos je mi to dokonce úplně jedno, protože mám fúru povinné četby a až dočtu tuhle, tak dostaneme hned další na příští půl rok. Těším se, až se pustím do nějaký ty anglický knížky, ale nejdříve tak o letních prázdninách, protože na to budu potřebovat času víc, než na povinný knihy.
Všechny dárky ti udělaly radost? To se slyší málokdy, protože vždycky má někdo výhrady. Ale já jsem letos byla s dárky taky spokojená. Ale pro mně za mně, kdyby bylo víc toho, co je potřeba, než těch dárků a blbostí kolem, byla bych šťastnější. Chci, aby už byly ty svátky za náma. Silvestr a tak. Letos nic neprožívám tak, jako obvykle, takže ti tvou náladu upřímně (ale ne se zlým úmyslem nebo tak něco) závidím. Takže aspoň ty si užívej toho povyku kolem, dokud to jde:)

2 Kolda Kolda | Web | 28. prosince 2009 v 12:26 | Reagovat

Takže Vánoce se perfektně vydařily, jo? To je paráda!=) U nás naštěstí taky. Ani jsem tomu nevěřila, ale podařilo se mi ségru přesvědčit, aby do stromku zahrnula místo zlaté stříbrnou. Pokaždé máme zlato stříbrný stromek a já ty barvy ,..hm..prostě je nemám ráda xD Tak aspoň stříbrno červený..x) Já z dárků byla taky nadšená a i když jsem víc než polovinu viděla ještě před Vánocema, byla jsem z nich překvapená xD Babička měla letos taky perfektní odhad na knížky a dostala jsem Sims3..tolik jsem tomu nevěřila, ale děsně mě to chytlo.. =D A pak to volno nějak rychle utíká..xD xD
Sakra, já si asi musím dělat poznámky, když čtu tyhle tvé články..Vždycky k tomu něco chchi říct, ale pak to zapomenu.. xD xD Jo, ta Láska rohatá, taky si mohli vymyslet nějakou lepší pohádku,..Jenže u nás se na to všichni chtěli dívat, že Popelka ta, bývá každý rok (no a co? Vždyť je to tradice jako kapr); ale beztak to nikdo nevnímal..x)  Na Silvestrovskou kapitolu se moc těším!! A když už jsme u toho Silvestra, tak krásný a veselý a šťastný nový rok!!!=)

3 Eve* Eve* | Web | 10. ledna 2010 v 17:15 | Reagovat

Ahoj, právě jsem četla tvůj komentář a jsem moc ráda že se ti líbí můj blog. Taky se chci se zeptat jestli bys nechtěla spřátelit. Pokud ne nevadí, jinak jsem ráda že fanoušci Smallville a Toma ještě nevymřeli ;-)

4 swistik swistik | 17. ledna 2010 v 17:41 | Reagovat

Lirael nechci byt otravna ale bude niekedy pokracko k NNN? Uz strasne dlho nic nepribudlo :(((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.