Červenec 2009

Podpořte Siriuse! :) EDIT

17. července 2009 v 21:27 | Lirael |  ) Popelnice (
Sirius postoupil už do 3. kola o nejlepší postavu na Reductu. Hlasovat pro něj můžete přímo tady. Ale klidně hlasujte dle svého uvážení pro někoho z dalších tří.
Pokud ale nakone vyhraje Ron, jsem naprosto smířená s prohrou svého kandidáta.
AKTUALIZACE, 25.7.: Je tu finální kolo, kam postoupil Sirius Black a Rubeus Hagrid. Hlasujte dle svého rozmyslu. Sirius mimochodem dorovnal náskok Hagrida!

I jiné změny jsou život

13. července 2009 v 22:01 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Za týden je to přesně rok, kdy jsem psala obdobný článek. Tenkrát šlo o změnu starý pokoj -> nový pokoj a teď jde zase o extrémně starý počítač -> nový počítač.
Dostala jsem ho k předminulým Vánocům jako starý počítač, který vyřadila mamka v práci a odkoupila ho pro mě. Ona ho měla ještě po své předchůdkyni, a tak tenhle počítač opravdu pamatuje mnohé. Bude mu asi něco kolem sedmi let.
Ano a takhle nějak vypadá.
Zítra si jedu pro nový... A ten starý jde na šrotovné, díky čemuž budu mít levnější koupi nového.
Takže bych místo psaní tohohle článku měla raději zálohovat stará data a oplakávat tuhle kopu drátů. Ale znáte mě, já to holt neumim.
Je zvláštní, jak mi, stejně jako minulý rok, připadá, že to bude bez téhle staré věci (jako předtím u pokoje) nějaký divný...
Na tomhle počítači jsem založila tenhle blog, později jsem ho dostala k Vánocům, napsala jsem na něm všechny své povídky, vytvořila designy, avatary... Bude mi svým způsobem chybět, hošan.
I když mi určitě nebude chybět jeho ustavičné hučení a vypínání. Už mi lehal i při používání pouhého internetového prohlížeče.
Oproti předělávání pokoje je to sice něco jiného... Ale je to takovej můj virtuální pokojíček, na který jsem si už zvykla.
V tomhle jsem naprosto příšerná... V zbavování se starých věcí...
Když jsem minulý rok viděla stěhováky, jak ulomili mému milovanému pracovnímu stolu nohy, bylo to hrozně zvláštní. Jak mi toho bylo líto. Doufám, že zítra neuvidím začátek šrotování svého obstarožního šmudly.
Starý mobil mi třeba doteď leží v šuplíku, protože jsem ho nedokázala prodat, když jsem dostala nový... Tohle je holt můj ustavičnej problém. Něco si schovávám a když o to nakonec nějak přijdu, ani na to nemyslím. Na starý pokoj v tom novém taky moc nemyslím. Ostatně je to tady teď daleko... ehm... daleko to, co nedokážu zrovna teď vymyslet. Ale má to tady třeba lépe sladěné barvy, když do té modré nebije do očí dřevo.
A jakže vypadá nový počítač?
Že vás to nezajímá? Tak proč si to ještě čtete?
Tak to je on. Zítra už tady bude přede mnou místo tohohle šrotu.
Snad si to teď nebere osobně, šrot.
Hlavně doufám, že mi bude vyhovovat klávesnice... Když jsem začínala vybírat, byla hlavním parametrem, ale pak se to postupně změnilo v užitečnější tohle a výkonnější tamto. A teď se bojim! Spíš jde o to, že už jsem na tuhle klávesnici zvyklá. Vadí mi skoro všechny jiné, takže o to bude to zvykání ještě vtipnější.
Nemluvě o novém operačním systému a podobně.
Navíc je to větší.
Uá, já se bojim.
Teď nevim, co zálohovat dřív. Pak nějak pošahám nastavení. Ale nejdřív si všechno pěkně uklidim. Nedokážu si dost dobře představit, jak tuhle šunku zítra někam ponesu a vrátím se s něčím úplně jiným... Bude to určitě dost zajímavej zážitek.
Ale teď jdu každopádně zálohovat.
A zítra budu touhle dobou určitě hrozně nadávat na nový.
Ale u mobilu jsem si taky myslela, že si na nový nezvyknu a jak rychle jsem přesedlala... Bojim se i tak. Ale aspoň mi to bude konečně fungovat! Teda doufám...
Jak já se bojim ztráty svého počítačového parťáka, no to je hrozný.
Raději tohohle už nechám.
Ale BOJIM SE!
Držte mi palce, ať to zmáknu.

27. kapitola - Uniklo mi něco? (1. část)

4. července 2009 v 0:15 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy
Páni. Já to zmákla. Teda ne nějak extra na výbornou... Ale i tak je tady nová kapitola.
Sama sobě jsem se zařekla, že ji sem před svým odjezdem musím hodit. Vidíte, je tady. A já odjíždím až za 8 hodin. Plus mínus.
Konečně se dočkáte odhalení onoho oooobrovského tajemství. Já vim, že se těšíte.
No a já jedu zítra zase na rodinnou výpravu. Stejnou, jako minulé léto touhle dobou. Tentokrát si jsem ale jistá, že mě vysokohorská turistika zabije. Aspoň psychicky už trpim teď.
Doufám, že se vám bude kapitola líbit. Mně se líbí. Aspoň v mezích časového omezení daného mou osobou.
Hrozně děkuju za reakce na minulou kapitolu. Vždycky mě hrozně potěšíte. Ale minule jste to vyhnaly do extrému.
Speciální díky patří Ridaně.
Tak alou číst!
P.S.: Já vim, je to krátký a já jsem hrozně zlá...


Jaká je vaše nejoblíbenější postava z Harryho Pottera? :)

3. července 2009 v 23:06 | Lirael |  ) Popelnice (
Na Reductu byla uspořádána soutěž o nejoblíbenější postavu Harryho Pottera. Lirael si samozřejmě nemohla odpustit účast.
Tu svou nejoblíbenější postavu nemám. Ale tenkrát, když jsem četla poprvé pátý díl, mě hrozně vzala smrt Siriuse Blacka. Jasně, pak i ta Dobbyho, Fredova, i chudáka Remuse... Ale do soutěže jsem si vybrala Siriuse. I když mojí jedinou oblíbenou postavou vážně není.
Hlasovací článek najdete tady. Najděte si tu svou postavu a zahlasujte, stejně jste Harryho četly všechny. Moc dobře to vim.
Jde o 1.kolo a na ostatní tady nebudu, abych ukecávala... Takže pokud budete chtít, hlasujte i v dalších kolech, pokud se tam Sirius probojuje.