Hmm, jaro, no...

11. dubna 2009 v 17:19 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Jasně. Každej se na jaro těší.
Však já se letos taky těšila. Ani si nepamatuju, kdy jsem se za poslední roky vážně TAK těšila na jaro. A ono je tady a najednou bych byla radši, kdyby byla zima, kdy nic nekvete. (To, že v zimě sněží ani zmiňovat nebudu, protože všichni víte, že jsem na zmrzlou vodu vyloženě úchylná.)
Brouky a jinou havěť beru jenom jako vedlejší problém.
Ale když kytky kvetou, tak je v nich pyl, že... Bohužel jo a nezkoušejte se se mnou hádat. (A že k hádání máte hafo prostoru, když je článek jeden supr čupr monolog.)
Jojo, Lirael má alergii (mimo jiné) i na pyl. Proto jí vždycky konec zimy mrzí dvojnásob!
Takže když jsem se konečně vykašlala na psaní slohovky, kterou jsem prostě nebyla schopná vymyslet a navíc jsou prázdniny a já se nehodlám stresovat deadlinem páteční půlnoci , tak jsem konečně měla i čas jít ven. A kdyby jenom jít ven. Já měla plánů až nad hlavu. Všechno pominulo počínaje dnešním ránem, kdy se mi zase jednou naplno rozjela otravná senná rýma. Kvetoucí zlatý deště a bříza hned pod balkónem, kde jsem si dneska navzdory všemu pylu četla, mi nějak zvlášť nepomáhaj.
Mám napuchlý oči jak angorskej králík, pod očima mě to pálí od slz a jako bonus - rýma. No kdo by to nebral? Hlavně, že jsem si na to an nevzpomněla, takže mě to všechno napadlo hezky ze zálohy a nepřipravenou.
Ale to neva, to se zmákne. Uplyne pár dní a mně bude zase jednou připadat úplně normální nutnost tahat s sebou kapesníky, když je venku vedro k padnutí. Však komu by to vadilo, že jo.
Vždyť je venku tak hezky...
... ale ten pyl, ten by si mohly ty kytky klidně odpustit!
 


Komentáře

1 Kolda Kolda | Web | 11. dubna 2009 v 21:19 | Reagovat

Á, chudáku.. Ale nejsem si jistá, jestli by se koloběh přírody bez toho pylu obešel, tak jako ty xD =)

2 Lirael Lirael | Web | 11. dubna 2009 v 22:07 | Reagovat

Jojo, v tom je ta hnusná ironie toho všeho. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.