Duben 2009

Blog blogů a moje výhry :))

25. dubna 2009 v 22:23 | Lirael |  ) Popelnice (
Drazí a milí! Já tenhle článek prostě napsat musím! :)
Nejen proto, že už se tady trochu začíná prášit a všude kolem se tvoří pavučiny... :D
Ale hlavně proto, že se mám dneska strašně fajn a mám na tyhle svoje blbosti náladu. Na svoje na hlavu padlý články. :P
Znáte blog REDUCTO.blog.cz? :) Je to absolutně boží blog o Harrym Potterovi. Myslím, že už jsem se tady o tom jednou dávno zmiňovala. :)
A poslední dobou jsem na něm závislá. A já moc dobře vim, že většina z vás tady je už dávno závislá na Harrym Potterovi! Takže se koukejte podívat i na reducto, které je podle mě na úplně jiné úrovni než ostatní blogy. Nechci je házet do jednoho pytle (HP blogy), ale reducto má osobitý styl, který mi naprosto vyhovuje. :)
Nahoře je moje výhra za bleskovku. :))))
Tady už náhled samotného blogu... (Ten nikdy nemůže chybět.)
A uvnitř článků hromada dalších keců plus hlavní výhra. :)


Hmm, jaro, no...

11. dubna 2009 v 17:19 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Jasně. Každej se na jaro těší.
Však já se letos taky těšila. Ani si nepamatuju, kdy jsem se za poslední roky vážně TAK těšila na jaro. A ono je tady a najednou bych byla radši, kdyby byla zima, kdy nic nekvete. (To, že v zimě sněží ani zmiňovat nebudu, protože všichni víte, že jsem na zmrzlou vodu vyloženě úchylná.)
Brouky a jinou havěť beru jenom jako vedlejší problém.
Ale když kytky kvetou, tak je v nich pyl, že... Bohužel jo a nezkoušejte se se mnou hádat. (A že k hádání máte hafo prostoru, když je článek jeden supr čupr monolog.)
Jojo, Lirael má alergii (mimo jiné) i na pyl. Proto jí vždycky konec zimy mrzí dvojnásob!
Takže když jsem se konečně vykašlala na psaní slohovky, kterou jsem prostě nebyla schopná vymyslet a navíc jsou prázdniny a já se nehodlám stresovat deadlinem páteční půlnoci , tak jsem konečně měla i čas jít ven. A kdyby jenom jít ven. Já měla plánů až nad hlavu. Všechno pominulo počínaje dnešním ránem, kdy se mi zase jednou naplno rozjela otravná senná rýma. Kvetoucí zlatý deště a bříza hned pod balkónem, kde jsem si dneska navzdory všemu pylu četla, mi nějak zvlášť nepomáhaj.
Mám napuchlý oči jak angorskej králík, pod očima mě to pálí od slz a jako bonus - rýma. No kdo by to nebral? Hlavně, že jsem si na to an nevzpomněla, takže mě to všechno napadlo hezky ze zálohy a nepřipravenou.
Ale to neva, to se zmákne. Uplyne pár dní a mně bude zase jednou připadat úplně normální nutnost tahat s sebou kapesníky, když je venku vedro k padnutí. Však komu by to vadilo, že jo.
Vždyť je venku tak hezky...
... ale ten pyl, ten by si mohly ty kytky klidně odpustit!

9. dubna 2009

9. dubna 2009 v 15:58 | Lirael |  ) My Diary (
Asi jste si toho všimli i beze mě, ale přece jenom mě to štve dost na to, abych měla potřebu vám všem říct, že to není moje vina.
Změny, co se na blozích objevili, nikdo z blogerů nezavinil. Jde zřejmě o nejnovější aktualizaci ze strany týmu blog.cz. Nikdy jsem neměla potřebu psát tyhle celkem běžné články - něco na blogu mě štve. Nikdy mi totiž nepřipadalo, že by byla chyba na straně vedení tak... nedokážu vymyslet správný přídavný jméno. Doplňte cokoli. Možná se trefíte a možná taky ne. Nechci nikoho obviňovat a posílat ho do patřičních mezí.
Jenom mě štve, že třeba počet článků v rubrikách v menu není volitelně zobrazitelný. Že ty odporný červený hvězdičky u zprávy autorovi a u psaní komentáře se nedaj předělat. Že zmizel celkem praktický odstup mezi jednotlivými řádky.
Komu vadí nečitelnost článků?
Jo, štve mě to. Musim se jít vyagresivnit jinam, než tenhle článek začne být takového rázu, jakého jsou i mé myšlenky.
Jenom doufám, že se to spraví. Je docela pozdě na to, abych si blog přesouvala jinam a navíc ani nechci, protože mi tady doteď nic tak nevadilo.
Jo, jdu se vyvztekat jinam.
Super, právě jsem zjistila, že se u všech článků, jejichž příslušná rubrika v menu není, se rubrika ani nezobrazuje! Děláte si ze mě &#`+*@&???????? Můj blog vypadá jako naprostá hnusárna a já se na to nemůžu ani koukat! SAKRA!!!! Nenávidim tyhle články. Proč to sakra neni nastavitelný? Proč nám, |<&@{} , nemohl nikdo dopředu říct co za{@&##& tady chystaj???????????????
Jak se mám teď *************** uklidnit???????????

Sbohem

9. dubna 2009 v 13:33 | Lirael |  Sbohem
Dřív, než mě začnete přesvědčovat, abych prokrista neodcházela, tak byste měli vědět, že je to jenom název jednorázovky.
Takže velkej nádech a výdech - to bude dobrý.
Tuhle povídku jsem začínala psát někdy v létě a dneska mám další zásek nad novou kapitolou a v tom nastalém srabu jsem otevírala staré rozepsaniny, jestli se nad nějakou nesmiluju.
Nad touhle jsem se ovšem smilovala jenom proto, že mě velmi příjemně překvapilo, že se mi i vcelku líbila.
Hlavně to neberte vážně, není to z mé zkušenosti. To se o mě jenom nečekaně otřela inspirace. Nečekejte délku deseti stránek, je to necelá jedna...
A omlouvám se za to, že nejsou kapitoly. Procházím fází nechutné sebekritiky a pohrdání nad svým psaním.


Apríl, k tomu se nejde nevyjádřit :)

1. dubna 2009 v 20:16 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Článek se protáhl. Jako vždy. Hodně zdaru při jeho případném zdolávání.
Je Apríl. Můj dříve nejoblíbenější den v roce.
Poslední roky mi většinou uniká, že nějaký Apríl vůbec existuje, takže minulý rok a ten letošní si na něj vždycky vzpomenu aspoň postřeleným článkem.
A stejně jako minulý rok vás taky musím upozornit, že dneska mají narozeniny Fred a George Weasleyovi.
Po minulém článku bych taky měla napsat, že jsem už zdravá a vlastně se mám vcelku fajn.
Vcelku znamená, že moje mamka mi kazí náladu, jak se dá.
Před chvílí přišla domů a když jsem jí řekla, že mi dal táta župan (nevlastní mamka má narozeniny, tohle byl záložní dárek a on už sehnal lepší), tak se nejdřív zeptala a co moje ségra. Jestli taky něco dostala. Nezeptala se, jestli je modrej, nebo pruhovanej a nezeptala se ani na to, jak dopadla vyšetření u doktorů, která jsem dneska absolvovala. Dostala ----- taky župan? Jsem jediná, komu to připadá minimálně dost divný?!
Ale dokud nepřišla, tak jsem se měla hrozně fajn. Konečně vím, že moje zdravotní problémy nejsou závažný a taky vím, proč jsem poslední dobou začínala vidět špatně, i když jsem brýle nikdy nepotřebovala. Měla jsem fajn den. Tři hodiny ve škole, doktoři, přežít tátovu společnost a hurá domů - číst si, naobědvat se, v klidu dodělat dementní seminárku. I to mi připadalo vcelku fajn.
Je tohle vůbec normální? Psát na Apríla o tom, že moje mamka je prostě a jednoduše ignorant? Tak ještě jedna věc a dost o dementních náladukazících věcech. Když někdy vidím, co dělá moje famílie, tak si říkám, jestli budu stejná. Jestli budu na svoje děti tak nesmyslně přísná a na druhou stranu mi bude tak jedno, co dělaj. Jestli budu před maturitou stejně jako moje ségra jenom všem říkat, jak jsem úžasná a ani se nebudu namáhat učit. Jestli budu někdy mluvit na všechny kolem sebe permanetně jako na mentálně postižený a všechno jim do podrobností vysvětlovat. Jestli někdy donutim někoho uvažovat nad tím samým, nad čím já nechtěně uvažuju teď... Já nechci. Nechci, aby si někdy moje děti (pokud vůbec někdy budu mít něco aspoň vzdáleně podobné partnerovi) připadaly tak opuštěný a nepochopený. Smutný je, že to neni pubertou a moje máma se na ni vždy a všude vymlouvá (ano, je mi sedmnáct, puberta za mnou, ale komu to vadí). Já prostě nechci! Nikdy nechci... Nikdy. Jestli budete poblíž, když taková budu, tak mi vražte jednu přímo mezi voči, protože tohle neni správný!
Taaaak a teď se hezky uklidnim. A budu psát o těch fajn blbostech, o kterých jsem sem původně psát šla.