Výzo, víkend, volno, venku sněží!

31. ledna 2009 v 9:52 | Lirael |  ) Řečnický pultík (
Včera jsme díky výzu snad nikdo nemusel do školy a já nevim, jak vy, ale já jsem se probudila kousek před polednem. - Asi poprvý v životě... Normálně nespim dýl jak do devíti... Dneska jsem se zase probudila v půl osmý, klasika.
A jelikož a protože všechno rodičovstvo viděla až včera, tak jsem všechny reakce slízla trochu se zpožděním.
Mamka byla docela v pohodě. Ta úplně zapomněla, že už je pololetí... Byla doma asi hodinu a já jenom tak mezi řečí prohodila, jestli by třeba nechtěla vidět výzo. Koukala dost překvapeně. Náš workoholik vážně nevnímá svět kolem. Každopádně se známkama máma neměla problém. Nevadí jí, nebo si spíš ani nevšimla, že se mi některý známky zhoršily a některý zlepšily.
Táta byl horší. Ne že by mě snad někdy za výzo chválil. Už když jsem měla někdy v druhym pololetí první třídy dvojku z těláku (odmítala jsem udělat kotoul dozadu a doteď to neumim), tak mě příšerně seřval a netrestal jen verbálně. Vždycky mu vadila jakákoli horší známka než perfektní jednička. Takže se mu asi líbilo jenom to výzo v prvnim pololetí první třídy. Jeho problém. Já jsem spokojená. Každopádně včera se tak podíval na ten papír a první, co pronesl, bylo něco ve smyslu: "Jakto, že máš dvojku z angliny, když tě baví?" Odnesla jsem výzo zpátky do pokoje a řekla něco jako, že mě baví víc věcí, ze kterejch nemám dobrý známky. Nesnášim, když mi lidi takhle připomínaj, že nemám známky, jaký bych chtěla. Táta je expert. A bohužel se to už nejspíš nikdy nezmění.
Nejvíc se mi líbila reakce nevlastního taťky. Jeli s mamkou nakoupit a on pak říkal, že slyšel, že jsem měla dobrý výzo. Hned jsem na něj vybalila jedničku ze zemáku, protože on je asi jediná osoba z rodiny, která to dokáže ocenit. Já jsem na sebe hrozně pyšná. A on mi to nevěřil a když jsem mu ukázala i dvojku z fyziky, na kterou jsem neméně pyšná, tak se mi se smíchem málem klaněl. Navíc mě pochválil i za jedničku z chování! Komu by se tahle reakce nelíbila?
Proč nemohl táta prozměnu reagovat normálně a zase mi vynadal za něco, co mi samotný vadí a zase mi prozměnu pokazil den? Proč mi to dělá rok co rok a pololetí co pololetí? Proč se nemůže jednou praštit do hlavy a chovat se prozměnu normálně? Proč mám zase tak nutkavou chuť nezvedat mu to, když zavolá? Proč jsem zase ve fázi, kdy si s nim nedokážu normálně "povídat"? Proč mi to vůbec nevadí a mám perfektní náladu, protože máme delší víkend?
A co vy a vaše rodiče? Žijete ještě, nebo máte doživotní zákaz vycházení, který třeba mně tolikrát hrozil, když se mamky ještě osobně dotýkaly moje špatný známky? Nebo už máte dokonce pomník na svou počest před domem?
Povídejte, přehánějte!
Velký P.S.: Moc ráda bych vám poděkovala za všechny komentáře, co jste mi napsaly od minulé kapitoly, přes narozeniny, až doteď. Když jsem se minulou sobotu večer vrátila domů s naprosto perfektní náladou a objevila jsem spousty nových komentářů u povídky a postupně i u toho minulého článku, tak jste mi náladu vystřelily do nebeských výšin. Pevně si stojim za tím, že tohle byly moje nejlepší narozeniny vůbec a to i díky vám všem. Takže mockrát děkuju, že jste na mě tak hodný a vůbec - užijte si víkend a mějte se naprosto úžasně!
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 31. ledna 2009 v 14:04 | Reagovat

já sice do školy už nechodím, ale nevzpomínám si, kdy mě naši pochválili za vysvědčení...teda jo, vzpomínám...bylo to v sedmičce, když jsem ho přinesla domů a oni mi konečně uvěřili, že mám vyznamenání...pak si na to bohužel zvykli a říkali: Hm, pěkné.

když od nás pak odešel táta, byla jsem už na střední, ale vyznamenání jsem nosila až od třeťáku, málem i na konci druháku, ale tam jsem měla o jednu dvojku víc, tak mi přes telefon sice řekl, že to skvělé, ale nezapomněl dodat, že moje skoro nevlastní ségra mají vyznamenání...na základce

mno, ségra letos přinesla vysvědčení s pětkou a u nás se to neřeší, teda když jde o ni

2 Rozinka Rozinka | 31. ledna 2009 v 17:31 | Reagovat

Joo, já měla čtyři dvojky a rodiče byli spokojený, páč jsem je strašila, že bude nějaká trojka... ale nebyla, chi :) Takže v pohodě. Dostala jsem knížku The Host, a myslím, že tobě nemusím říkat, od koho je a o co tam jde a že je anglicky a že je skvělá ;)

3 Meimei Meimei | Web | 31. ledna 2009 v 18:34 | Reagovat

Jo mě vždycky chválili, ale těma dvojkama jsem je moc nepotěšila a to jsem měla 3. nejlepší výzo ze třídy. Jenom dvě dvojky. To snad není tak strašný. Jenže rodiče se ptají na ostatní a hle někdo má samý jedničky, tak proč to nejsi ty ?

4 Lirael Lirael | Web | 31. ledna 2009 v 18:46 | Reagovat

Hope: Jooo, mně mamka zase nadávala za trojky a ségra je teď v maturitnim ročníku, má dvě pětky, ale to nikomu nevadí. Už to neřešim, nemá to cenu...

Rozinka: The Host mám rozečtenej, ale teď čtu něco trochu jinýho, takže je vlastně jenom v pořadí. :D Ale až to dočtu, tak se na The Host vrhnu. Je to skvělý, jo? Tak to je bezva. :))

Meimei: Dvě dvojky? To je úžasný vysvědčení. :) Kašli na ně, podle mě by u tebe měli mít spíš radost. :D Porovnávacífáze máme u nás doma naštěstí už za sebou, ale tu dobu jsem nesnášela. Mně se prostě nepovedl nějakej test a mamka hnedka: a co má tamta a co má támhleta a proč ty taky nemáš jedničku? Doufám, že to u vás taky brzo poleví...

5 Hope Hope | Web | 31. ledna 2009 v 19:00 | Reagovat

Lir: jo, přesně...naše malá dělá letros závěrky a to hodlá jít na nástavbu...jenže ona tu pětku mít nemuselala, já se jí ptala, jestli chce s matikou pomoct,ale ona ne a tak to teď má...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.