Prosinec 2008

29. prosince 2008

29. prosince 2008 v 11:38 | Lirael |  ) My Diary (
Mám hrozně ráda tenhle avatar.
Z té extra bezva super pozitivní náladičky jsem se vážně aspoň trochu vyspala. Před chvílí jsem ještě koukala v televizi na nějakou pohádku a ta mi teda náladu ještě o kousek zlepšila. Takže si toho předchozího článku možná ani radši nevšímejte.
Nevim přesně kdy, ale do pár hodin, si mě a ségru vyzvedne táta a my budeme slavit ještě jednou Vánoce. Hups, teď mi to připomnělo, že jsem toho ještě chtěla spoustu udělat... Sakra, aspoň nabýt MP3 si musim. Dobrý, už je v nabíječce. Ještě musim zabalit dárek pro tátu, ale to snad ještě nějak stihnu.
Každopádně si s sebou vezmu aspoň nějakej ten blok a budu zkoušet něco vymyslet. Počítač vážně neberu, protože by se mi v něm chtěl třeba ještě papínek hrabat. A já miláška nedám!
Zejtra mi ještě ke všemu přijede snad všechno příbuzenstvo z tátovy strany, ale na to se koukám přehnaně optimisticky... Už si jenom připomínám, že bych se jejich blbosti neměla smát tak očividně. A snažim se vypilovat vlastní trpělivost... No a jako správný cholerik to tam s nima, nebo spíš oni se mnou, asi nevydržim. Ale to neva, pak bude Silvestr a bude od nich pokoj.
Tak já se asi radši dekuju balit...
Mějte se fajnově a hlavně si s ničim nelamte hlavu, protože jsou prázdniny a všichni bysme měli mít úsměvy od ucha k uchu a přiblble se chichotat každý blbosti!

Stává se ze mě pesimista...

28. prosince 2008 v 21:10 | Lirael |  - Plácání o psaní -
Ani nevíte, jak moc ráda bych vám udělala radost a dala sem konečně další kapitolu...
No, nemocná jsem samozřejmě pořád... Většinou si jenom tak čtu, koukám na filmy... Ale inspirace na psaní mi naprosto vyšuměla. Prostě mě nenapadá nic dobrýho. Ani úpravy kapitol, který mám rozepsaný a který ještě hodně dlouho neuvidíte, protože jsou dějově ještě dost daleko. Doteď jsem do toho pomalu každej den něco připsala, přepsala to tam, ale teď prostě prázdno. Asi mám konečně zasloužený prázdniny. Násliný a nechtěný, to jo, ale co já s tim...
Nějak si teď se všim trochu moc lámu hlavu a škrábání v krku mi to vážně neulehčuje. Dokonce mě ani nebaví čtení některých knížek, které můžu normálně vždycky.
Ale to se zmákne - za pár dní budu zase oplývat inspirací a nebudu si na psaní a ani na nic jinýho schopná najít čas... Ale tyhle mezery, kdy se mi mozek z důvodů přetížení samovolně vypne, vážne nesnášim.
Ach jo, to je to zase jednou super otravnej a silně pesimistickej článek... Když já prostě měla potřebu vám nějak říct, že se snažim, ale nejde mi to. Nejde mi nic. Momentálně si vážně připadám neschopná, znuděná a nemocná. Tohle nesnášim.
A ono to bude zase v pohodě a zase jednou zpětně nepochopim, proč jsem dneska napsala zrovna takhle na hlavu padlej článek, ale teď mi to třeba ještě dochází.
No... Až kapitola bude, tak bude a do tý doby tady asi nic nebude, protože v posledních dnech to se mnou jde ne od desíti k pěti, ale spíš od tří do mínus padesátky...
Ani si mě nevšímejte. Zejtra ráno se probudim a budu v pohodě, jenom mám teď takovejhle menší záchvat. :)
Hlavně si ode mě nenechte kazit den! ;)

Vánoce...

26. prosince 2008 v 18:14 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Oslavy Vánoc jsou vlastně uprostřed... Na Štědrej den jsem byla normálně doma, včera jsme měli oslavu s bratříčkama, dneska je oslava s další částí rodiny a za pozítří jedu ještě k tátovi...
Můj problém?
Oslava s rodinkou je právě a přesně teď a já tam nejsem. Proč? Jsem naprosto debilně nemocná. Od tří let jsem nevynechala ani jednu z těchhle rodinejch vánočních sešlostí. Jo a strašně mě to štve, jestli jste to ještě nepochopili...
Před chvílí mi ještě volala mamka stylem "jdeme na dárky, máme rozbalit i ty tvoje?" a samozřejmě mě měla zapnutou do repráku, takže mýmu "si to rozbalim až tady" se smáli úplně všichni kolem. To znamená... ehm ... ach ta matika... 13 lidí. Vážně bezva. "No to ale nebudeme vědět, cos dostala," smála se mamka tím svým úžasným pozor-vtip-způsobem. "Si to řekněte navzájem," procedila jsem skrz zuby. Mamku evidentně ani nenapadlo, jak strašně mě štve, že jsem nemocná. Nechci, aby to bylo horší... Vlastně se prostě nutně potřebuju uzdravit. A ona mi volá s timhle a ještě se strašně směje. Vsadim se, že sestrička si přisadí něco ve stylu "stejně jenom simuluje". Hm, bezva... Ale je prostě nenapadne, že se chci uzdravit... Ne, oni si asi myslej, že mě baví tady tvrdnout a trpět samomluvou do počítače.
Ehm, moc to protahuju.
Prostě fůra dalších keců, plus fotka našeho stromečku je uvnitř článku...


Kdopak má dneska svátek? :D

24. prosince 2008 v 14:04 | Lirael |  ) Popelnice (
Teď jsem šla normálně na mail a na seznamu na mě vybafl i seznam nejnovějších videí na stream.cz... Každopádně jsem si uvědomila, že jsem se na svátek chtěla podívat na svoje video... Nevim, jestli to znáte, ale podle kalendáře vycházejí denně nová videa, kde je něco jako přání svátku. Kalendář Míši a Ríši se to jmenuje. Michal Suchánek a Richard Genzer... Se podívejte dovnitř článku, to "moje" video neni až tak strašný.
I jsem se smála. Je to vtipná blbinka.

Velmi, velmi, velmi uspokojivý článek

24. prosince 2008 v 13:35 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Je něco kolem půl druhý, je Štědrej den a já si tady zase hovím u počítače a velmi nenásleduju Ridaniných pokynů.
Ještě mi přibylo vyhrožování od Alienor, tak si říkám, kam to vlastně spěju... Stromeček jsem už samozřejmě dozdobila. Ráda bych do tohohle článku vrazila fotku, ale ani ke stromečku nemůžu. Ježíšek balí dárky.
Nadávala jsem, jestli by si to nemohla jít dělat třeba do kuchyně, ale ona mě nevnímá. Teď jsme na sebe chvíli pokřikovaly přes dveře. Ne, nehádaly jsme se, to ne. To byla taková normální přátelská konverzace, kdy jsem se snažila něco vidět klíčovou dírkou. Hm, vidim jednu větev ze stromečku a tři role balícího papíru... To nemůžou jako dělat klíčový dirky nějak praktičtejc? Tssss.....
A je mi zima a nemůžu si oblíknout mikinu, protože jsem ji nechala u stromečku, kam nesmim. No neni to na houby? Ani si nemůžu vzít nějakej film, protože, trefa, všechny leží tak tři metry od stromečku. No řekněte, co jsem komu vlastně udělala?
Mimochodem - mamka si zase nevzpomněla na můj svátek, už je z toho celkem ohraná tradice. Ale to neva, já se jí připomenu až dobalí a třeba ještě vyškemrám nějakej ten dárek.
A co vy? Taky už jste se stromečkem hotový?
Já jsem včera dokonce dělala s mamkou cukroví. Nepamatuju, kdy jsme ho naposled měly tolik. Tolik znamená asi pět druhů, minulej rok se nepeklo. Ale co na tom? Hlavně, že máme i Colu!!!! Jo, jsem málo závislá. Ale to neva. Jdu smolit kapitolu, protože máma bude evidentně balit ještě pár hodin. Třeba konečně bude hodně dárků! No, za asi tu hodinu, co už tam je, prej zabalila čtyři dárky. Přemejšlela. Hm... Jasně.
Každopádně vám přeju hezkej stromeček, kterej vám snad nebude tak debilně padat na jednu stranu jako nám, dobrou večeři a hlavně dárky, co jste chtěly. Jako jsem málo materialista, že jo...
Tak se mějte a nezapomeňte číhat!

20. kapitola - Nostalgie Vánoc

23. prosince 2008 v 21:40 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy

Zbývá mi příšerně málo znaků, co sem můžu napsat, aby se mi článek vůbec uložil.
Takže všechno, co jsem vám třeba mohla chtít říct se dozvíte v případném příštím článku.
Což je vlastně dobře pro vás, no že jo...
Každopádně jsem hrozně ráda, že se mi kapitola podařila sesmolit a doufám, že se vám taky bude líbit. Mně se teda líbila moc.
Ale to jsem to jenom psala, napodruhý to bude třeba daleko horší, to známe...
No, celý jsem si to vážně nezkontrolovala.
A nejsem si úplně jistá, jestli se mi podaří Vánoční kapitolu zítra vážně přidat... Na té mi ale stejně tak moc zase nesejde. Na Silvestrovskou se těšim víc.
Budu se snažit, ale uvidim, třeba to stihnu, třeba taky vůbec ne. Kdybyste chtěly, můžete z toho neprávem obviňovat Ridanu, která mě nabádala, abych zítra nesmolila kapitolu.
Ne, to ne.
Užijte si čtení a spolu se mnou doufejte, že mi to sever zbaští a jsem nepřesáhla povolený limit znaků. A kdyžtak vám přeju spokojený Vánoce, kdybych zejtra nenapsala ani jeden článek. (O tom ale vážně silně pochybuju - se znám. )
SPECIÁLNÍ AKTUALIZACE: Speciálně pro Hope jsem upravila anketu. Vždycky jí napadne další odpověď, která mi chybí.


22. prosince 2008

22. prosince 2008 v 15:21 | Lirael |  ) My Diary (
Jo, v rádiu mi právě hraje So this is Christmas... Ne, možná to ani neni název písničky, ale zpívají to tam. Asi už je to fakt... Vánoce se nezadržitelnou rychlostí příblížily a jsou tu.
Zrovna jsem měla takovej super škodolibej nápad (protože Ridana je evidentně ve čtecím skluzu, proto škodolibý), že napíšu hned teď tu slíbenou kapitolu a rychle ji sem hodím, ale nestíhám a strašně mě to štve!!!
Za ani ne hodinu tady pro mě totiž bude táta. Nebyla jsem u něj ani nepamatuju, takže se teď docela bavim představou, jak tam chcípnu. Jo, mám morbidní náladičku.
Ráno jsem pořídila poslední dárky, dělání cukroví už se mě netýká (zkonila jsem to a musí to udělat mamka, takže se mě to vážně netýká...) a teď už mám jedinou starost - číst a psát a číst a psát. Joooo, protože jsem hrozně umanutá a chci stihnout slíbenou Vánoční kapitolu na Štědrý den plus ještě jednu, kterou jsem chtěla přihodit včera, nebo dneska, ale taky už to nestihnu. Jestli jste se ztratily v textu, tak se ani nedivim.
Takže teď se pudu pěkně "balit" - stejně se vracim hned dopoledne - a vy pěkně čtěte -> chci víc super komentářů a tipů, co asi Lukáš Petře říkal. Ne, samozřejmě se cení jakýkoli komentář a hádání pokračování mě jenom a jenom potěší.
Každopádně byste měly vědět, že už jste mě tím nejednou ovlivnily... Tím, co jste napsaly do komentářů, takže to neberte na lehkou váhu. Asi vás zklamu - vaše dva oblíbené záporáky ani nevystřelím na měsíc a ani nepomatlám medem a nehodím do mraveniště... Ale inspirovat se nápady čas od času nechávám.
Takže pěkně čtěte a mějte se fajnově, protože takhle dlouhý prázdniny máme jenom jednou za čas a musíme si je pořádně užít, protože si je sakra zasloužíme!

19. kapitola - Poprvé a snad naposledy!!!

21. prosince 2008 v 12:31 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy
Wow, je tady druhá kapitola za dva dny.
Jsem s tím hooodně spokojená.
No... Jako s tím, že se mi to podařilo napsat. Nevim, co řeknete na kapitolu... Můžu jenom doufat, že zní aspoň trochu věrohodně.
Každopádně je to jenom Petřin čtvrtek a ještě dneska, nejpozdějc zejtra, zkusím přihodit krátkou kapitolu s Petřiným pátkem. Čtvrtek je delší než jsem čekala... 5 stran a kousek. Pátek bude daleko kratší, to vás můžu ujistit.
A protože jsem slibovala, že kapitola bude kolem poledne, tak na své víc jak půlhodinové zpoždění můžu říct snad jenom to, že to půl hodiny opravuju, čtu si to po sobě a snažím se vymyslet nadpis.
Teď si půjdu pěkně číst Zatmění a pak jdu udělat své oblíbené cukroví.
Takže vy si pěkně čtěte a upozorňuju, že byste neměli přeskočit osmnáctou kapitolu, co jsem ji sem hodila včera večer.

Twilight řetězák od Hope

20. prosince 2008 v 22:23 | Lirael |  ) Popelnice (
Tenhle řetězák se mi hrozně líbil, takže jsem si ho musela hned vyplnit. Teda hned po tak dvou hodninách, že...
Kadžopádně...
Uvnitř jsou spoilery a to dost zásadní, takže jestli si to přečtete před čtením prvních tří dílů, tak děláte vážně chybu! Před čtením čtvrtého se klidně mrkněte, protože jediný spoiler je bílým písmem, takže si ho musíte kdyžtak označit.
Tak jo, uznávám, že narážim na konkrétní osobu! Alienor, nepřej si mě, jestli si ten článek a hlavně ty nejoblíbenější části knížek přečteš!!! Protože já chci, abys narozdíl od takovýho vola jako jsem byla já, kterej často kvůli netrpělivosti a zvědavosti věděl, co se stane, měla z toho čtení fajn zážitek! Nechci, abys pak nebyla ve správnejch chvílích překvapená a tak vůbec! Vážně!!! Hrozně chci, aby se ti to líbilo ještě víc, než se ti to líbí teď a jestli ti znim jako psychopat, tak se ani nedivim! Každopádně, jestli si to hodláš přečíst dřív, tak aspoň vim, že jsem se snažila tě ukecat. Dělej si co chceš, ale určitě mi neříkej, když si to přečteš celý. Vážně jsem psychopat!!!
A vy ostatní si to klidně přečtěte. Vás pak nemůžu zkoušet uškrtit. (Jo, je to vyhrožování!)

18. kapitola - Vánoce, Vánoce přicházejí! Zdrhejme přátelé!!!

20. prosince 2008 v 19:22 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy
Tak jo. Tady je první ze série "vánočních" kapitol, které sem během prázdnin hodím. Dokonce vám můžu s klídkem říct, že tahle kapitola se odehrává v našem čase tuhle středu (17.12.)... Teď máme sobotu, takže zas tak extrémní zpoždění nemám, no ne?
Zítra vám můžu slíbit kapitolu 19. a s ní Petřin čtvrtek a pátek. A teď mě tak napadá, že to asi vyjde na dvě části, protože se mi to už moc zkrátit nepodaří a ještě mi toho chybí hromada dopsat.
Ale zato mě hrozně těší, že se mi tahle kapitola psala relativně dobře. Aspoň dneska určitě. Hned se zkusím vrhnout na dopsání té zítřejší. A říkala jsem si, že bych tuhle zase mohla někomu věnovat, ale nějak mě nenapadá, jak normálně to napsat.
Takže si prostě užijte čtení a zítra kolem poledne číhejte!

18. prosince 2008

18. prosince 2008 v 18:30 | Lirael |  ) My Diary (
Konečně jsme se ve škole přestali učit a zítra tam jdu asi vážně jenom zevlovat, protože máme jakejsi super program, k němuž nepotřebuju ani papír a ani tužku. A co víc: ani kalkulačku!!!
Dneska mě mimochodem jedna profesorka zkoušela kvůli nerozhodný známce ze zeměpisu a já mám díky tomu taky super náladu. Protože mě na ničem nenachytala a ptala se vážně jenom na to, co jsem věděla. Zázrak! Na výzo bude jednička a já si nějak prodloužila dobrou náladu, co se se mnou táhla už od rána, i když jsem věděla, že budu zkoušená.
A blíží se Vánoce. Už je to až děsivě blízko, nemyslíte? Připadá vám, že už to je ani ne za týden? Mně teda absolutně vůbec. Dneska jsem při výtvarce třeba úplně zapomněla na čas a když se s náma profesorka loučila přáním veselých Vánoc a šťastného nového roku, docela jsem se lekla. Prostě mi to vypadlo.
Jinak jsem vážně úplně normální.
V mezích.
No nic... Já jsem sem šla původně jenom napsat, že se právě snažím vymyslet a spíš dovymyslet novou kapitolu. Mám několik možných variant - buď vám to hodím na dvě části, anebo z toho udělám dvě kapitoly. Mám totiž velký kusy obou dějových částí. Ale Vánoční kapitola zatím platí, protože pořád ještě doufám, že to všechno krásně (a pěkně těsně) stihnu. Taky bych se na to mohla úplně vybodnout a napsat ještě nějakou novou část a udělat úplně jinou kapitolu, než mám rozepsanou, ale asi to neudělám.
Ha, právě jsem udělala avatar. Strašně se mi líbí.
Tak jo, jdu smolit kapitolu a budu se snažit, aby přiletěla co možná nejdřív. Ale jako vždy, tak i tentokrát: nic neslibuju!
P.S.: Můžu vám slíbit akorát to, že se budu vážně snažit nečíst si místo psaní Nový Měsíc, který musím dopřelouskat, abych mohla nadále nakažovat lidi kolem sebe Stmívající mánií. A že mi to jde pěkně od ruky!
AKTUALIZACE (22:05): Ne, že bych si jenom četla, ale kapitolu ani jednu dopsanou nemám... A teď už jdu i s knížkou do postele. Protože jsem hrozně utahaná. Zítra snad kapitolu dodám. Vypadá to, že jakoby jenom jednu část - číhejte!

Boží znamení, chápete, ne? :D

17. prosince 2008 v 15:04 | Lirael |  ) Popelnice (
Huááááá!!!!
Vidíte to, vidíte to????
No to dole!!!!
To je konečná obálka Rozbřesku, čtvrtého dílu Stmívání, který u nás vyjde už 11.2.2009!
Tuhle obálku si klidně nechám "strašit" na hlavní stránce, narozdíl od toho minulého pokusu.
A dneska mi taky přišel časopis, kde je plakát Edwarda!!! Boží znamení, nemyslíte?

A kdybyste náhodou nevěděly, proč je vám fotka na obálce tak povědomá, tak se podívejte dovnitř článku! Připadalo mi, že to tak bude, ale pak jsem si zase říkala, že se mi to jenom zdá.... No, to neva. Obálka je perfektní!


Twilight už má nového režiséra...

13. prosince 2008 v 23:10 | Lirael |  ) Regál plný filmů (
Je to tady... New Moon a Eclipse mají nového režiséra... Je jím Chris Weitz, režisér známých filmů American Pie (aneb "Prci prci prcičky") a taky Zlatého kompasu. (A jo, je to oficiální.)
No... Nějak mě to neštve.
U Twilight jsem byla sice strašně ráda, že to režírovala ženská, ale musím uznat, že film mě dost zklamal... Jako příběh Twilight vážně miluju, jenomže film je tak úspěšný díky tomu, že hodně lidí na to šlo, protože si myslela, že je to horor, což si přiznejme, že není, a taky díky tomu, jak úspěšné byly knihy. Upřímně si myslim, že je škoda, že novým režisérem je muž... Ale zase si na druhou stranu říkám, že Zlatý kompas mi vůbec nepřišel špatně natočený... U Twilight byla spousta záběrů, které by se mi líbily jinak... A Prci prci prcičky (debilní název...) taky nebyly špatné...
Prostě si říkám, že nad ním ještě nebudu kafrat, když bude jako režisér třeba ještě o dost lepší než Catherine, která mi byla sice ohromně sympatická, protože ona sama měla Twilight ráda a záleželo jí na tom, aby se to líbilo fanouškům knížek, jenom...
Upřímně z Twilight vlastně vytřískala dost málo. Film je úžasnej... Ale kdybych nečetla knížku, tak by se mi asi nelíbil. Nemůžu ho úplně odsoudit - něco bylo super, ale nebylo to úplně ono. A dost těchhle keců!!!!!
Chci jenom říct, že dokud Chris Weitz neudělá z Edwarda emaře a z Belly něco ulítlejšího než hipísačku, tak je mi to jedno. A podle mě taky není ani tak na škodu, že tenhle chlápek má víc zkušeností s komediemi... New Moon je dost smutnej díl, takže mu trocha humoru navíc jenom přidá, no ne?
Taky se dost roznáší, že Taylora Lautnera v roli Jacoba vystřídají někým vyspělejším... Bůhví, jestli mě tohle bude štvát, jestli to bude za pár dní potvrzené... Jenom jsem si zvykla zaměřit svůj odpor na Jacoba ve filmu v téhle podobě... Navíc tenhle filmový Jacob Edwardovi vážně konkurovat nemůže, což mi vůbec nevadilo. Blbý je, že herec, který roli nejspíš dostane, už konkuruje celkem značně.
Ale což - Robert je prostě Edward a Edward je nejlepší! Dneska běžel v televizi Harry Potter čtyřka a upřímně si myslim, že Cedrika zahrál výborně (a taky vůbec nevypadá špatně, přiznejme si to) a dokud nebudu mít DVD Twilight, tak se jím budu kochat klidně jako Cedrikem. Ale potom, až DVD bude - na Cedrika kašlu - dejte mi Edwarda!!!!

17. kapitola - Tik tak tik tak

10. prosince 2008 v 18:22 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy
Začala jsem být na téhle povídce nefalšovaně závislá.
Myslím na ni až moc často a skoro si říkám, že bych ji měla zase rychle dopsat, abych přestala blbnout. Jenomže ona se mi tak líbí a vymyslela jsem si to tak zamotaně, že to rychleji stejně nejde.
Dneska má ale svátek Julie, tak mě napadalo, že by bylo fajn přidat právě dneska další kapitolu... A ono by to bylo fajn i včera, ale to mi nějak nešla dosesmolit.
No, teď už to mám i jakžtakž zkontrolovaný, tak doufám, že jsem něco zásadně nepopletla.
Každopádně ale taky doufám, že se vám tahle sesmolenice bude líbit. Ještě budu chvíli smolit další kapitolu a pak si jdu číst Twilight a Midnight Sun. Zítra jdu znovu do kina a tentokrát chci mít naprosto kriticky plnohodnotný zážitek.
Tak jo, užijte si čtení.
P.S.: Taky moc děkuju za všechny komentáře, co jste mi doteď psaly... Miluju jejich čtení a jsem za ně strašně ráda, protože mi vždycky o kousek zvednou sebevědomí. Kdyžtak si nějak neberte, když neodepisuju, protože to je většinou proto, že jste mě připravily o řeč, nebo prostě nevím, jak na něco tak milého reagovat. Prostě moc děkuju, že se vám tahle povídka líbí a že se mi vždycky ozvete. Vážně to pro mě moc znamená.

Jako kdyby mi to včera nestačilo!

9. prosince 2008 v 14:45 | Lirael |  ) Popelnice (
Co jsem komu udělala? No co?
Včera zjistím, že sérii (Twilight) nebude režírovat jedna a ta samá režisérka, jak už to nadějně vypadalo a dneska?
Dneska uveřejní obrázek českého obalu Breaking Dawn. No... Asi budu muset vymyslet nějakej promakanej přebal, protože TOHLE (podívejte se dovnitř článku nenechám si to strašit na hlavní stránce) se prostě nedá. TOHLE????? To má bejt poslední díl série??????? Jestli Egmont hřeší na tom, že díky filmu si knížky i tak koupí dost lidí, tak by se měli rychle probudit. Protože jestli budou obálky knížek vypadat v originálně stejně příšerně jako ta první fotka, tak přísahám, že si přes to něco dám.... Nemám nic proti žlutý barvě a HROZNĚ jsem se těšila na navazující hřbet na ty tři předchozí (pokud nechápete, tak uvnitř článku to pochopíte), ale takhle? Kdybych nebyla dement, kterýmu nestačí anglická verze knížky a chce si to přečíst ještě v češtině, tak se tomu jenom směju, ale já jsem dement. A třeba budou ty barvy v pohodě... Ale i tak mi vadí ten obličej... Minulý obálky vypadaly... obstojně. (No oproti anglickým příšerně.) Ale TOHLE?????????????????????????????????

Filmová Twilight série následuje příkladu Harryho Pottera - ach jo...

8. prosince 2008 v 18:44 | Lirael |  ) Regál plný filmů (
Nevim, kolik z vás už slyšelo tuhle novinku...
Film New Moon nebude režírovat ta samá režisérka (Catherine Hardwicke), která režírovala první díl.
První, co mě napadlo, byla souvislost s Harrym Potterem. U toho si režisérskou židličku předali už čtyři režiséři a i neznalec pozná přechod mezi filmem třeba Columba a Curáona. A Newella a Yatese...
Ne, že by to byl přechod vždycky k horšímu, ale série tak nějak postrádá jednotu. No a já do před asi tak hodinou žila v naději, že Twilight má na starost jako korunní režisérka Catherine. A teď mám nic.
Třeba to bude změna k lepšímu, co já ostatně můžu vědět, ne? Ale když si vzpomenu, jak mě u Harryho naštvávalo neustálý měnění pozemků a přemísťování portrétů Buclatý dámy, tak mám tiky zatínat pěsti. No a co když vymění takovýho Emmeta (Kellan Lutz), nebo dokonce nechaj jezdit Edwarda v Batmobilu?
Třeba to tak nebude, třeba zůstane aspoň Twilight v jednom duchu... Ale silně o tom pochybuju. Je docela smysluplný, že každej režisér má trochu jinej pohled na věc, no... Ale jestli obsadí místo Catherine nějakýho chlapa, tak za sebe neručim!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domácí úkol 9

6. prosince 2008 v 21:55 | Lirael |  Domácí úkol

Po příznačných devíti měsících je tady nová kapitola!
Tak schválně - kolik z vás si tuhle povídku vůbec ještě vybavuje?
Já si to upřímně vybavovala silně matně a před chvílí jsem jenom trochu poupravila a dopsala dávno rozepsanou kapitolu. Dějovej posun je absolutně nulovej a úroveň povídky, která vážně nikdy nebyla nějak valná, je vtahu.
Když jsem koukala na nejnovější komentáře a narazila na jeden u osmé kapitoly téhle obstarožní povídky, hned jsem se na něj podívala. A prostě mě napadlo, že bych tu novou kapitolu přece klidně hned dopsat mohla. Stejně jsem to měla rozepsaný, no že jo?
Každopádně kapitola je tady a doufám, že aspoň její vytrvalé žadatelce Meimei udělá radost. Jenom nemůžu slíbit, že v dohledné době napíšu další kapitolu. Tuhle povídku bych musela od základů překopat, ale nápad se mi líbil... Třeba to pak jednou pořádně přepíšu.
Každopádně kapitolu věnuju všem, kterým udělala její samotná přítomnost radost (i když to za to nestojí, věřte mi) a hlavně Meimei, která o ni prosila už v listopadu a ještě jednou dneska.
Snad se vám to bude líbit, ale vážně nečekejte zázraky...


6. prosince 2008

6. prosince 2008 v 14:45 | Lirael |  ) My Diary (
Dnešek... Poslední doba...
Mám prostě málo a zároveň až děsivě moc času. V jednu chvíli nestíhám a v druhou zase nemám co dělat. Ale jo, to jsem já, tak už to u mě bejvá.
Jenom se ve všem teď nějak moc babrám.
To bude tim.
Každopádně - před chvílí jsem trochu předělávala rubriky. Už před pár dny... Tak ono už to bude víc, jak týden... Jsem založila rubriku Regál plný filmů, dneska jsem přidala Citáty, které jsem sem už chtěla dát víc jak měsíc, ale pořád jsem na to zapomínala.
Dneska dělám blbosti - měla bych vymejšlet čtenářák, ale zatím jsem se dostala jenom k pěkně jedovaté kritice knihy, kterou vážně nemám potřebu našemu češtinářovi ukazovat. Kniha je Utrpení mladého Werthera, no stala se spíš mým utrpením... A musim to dneska dodělat a hned odeslat...
Každopádně mi to nejde vymyslet, takže tady místo toho blbnu s rubrikama, že.
Už jsem se zmiňovala, že jsem letos prosadila modrý Vánoce? Jo, určitě, už si to dokonce vybavuju. Včera jsem pořídila ozdoby a dneska jsme koupily úžasný modrý žárovičky - vypadá to, že mám definitivně vyhráno! A mám i super balící papír, který bude samozřejmě ladit se stromečkem. No neni to super!?!?! Když jsme se vrátily z obchodu, tak jsem si stěžovala, že chci ten stromek (samozřejmě ho ještě ani nemáme) zdobit už dneska.
Až na ten nepatrnej detail, že mám pořád pořízený jenom dva dárky, bych mohla hned slavit Vánoce.
Taky jsem vám chtěla hrozně poděkovat za ty komentáře u šestnácté kapitoly. Mně se samotný dokonce ještě pořád líbí a při jejím čtení chytám spousty inspirace na další psaní - takže jsem ji četla už minimálně šestkrát, že... A co nová kapitola? Hm... Snažim se, snažim, ale do Vánoc víc jak tři kapitoly nevymyslim. Ale to neva, seknu události před Vánocema a hodim je za Novej rok. Takže i Vánoční a i Silvestrovská kapitola pořád platí. Dneska vás kapitolou asi neobšťastnim, ale zítra se budu snažit.
Uvidíme, jak budu zase stíhat. Já to totiž dopředu nikdy nevim, víte?
No nic, jdu se mořit s tim čtenářákem.

Filmy, které opravdu stojí za to - rozcestník

6. prosince 2008 v 13:50 | Lirael
  • Film natočený podle světového bestselleru Stephenie Meyer. Nemohla jsem se dočkat premiéry a nakonec ještě předčil moje očekávání. A brzy ho uvidím už potřetí! Chci DVD!!!!! Hned a teď!!!!
  • Film, který mi dokázal, že když je film natočený podle knížky, tak může být s dobrým režisérem dokonce daleko lepší než knížka. Předtím jsem tomu nevěřila.
  • Film natočený podle úspěšné opery. Předtím, než jsem četla knížku od Susan Kay ("Fantom"), tak se mi film líbil, teď patří mezi moje oblíbené, protože i když není tak propracovaný jako knížka, aspoň mi ji připomíná. Konec v knížce byl třeba daleko lepší!