Září 2008

Tak jo - máte další šanci

30. září 2008 v 21:34 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Hmmm... Rozhodla jsem se, že vám dám další možnost si mě najít.
Zúžíme ale výběr...
Z minulé fotky je na té další jenom trojice holek, takže to máte o dost snažší, no ne?
Fajn...
Koukněte dovnitř článku a uvidíte víc.

Anglie, můj ksicht a ještě pár dalších fotek :)

28. září 2008 v 13:23 | Lirael |  ) Moje maličkost (

No jo...
Už je to tři týdny, co jsem se vrátila z Anglie. Za tu dobu jsem byla ve škole jenom sedmkrát, takže na mě zatím ještě nějaká krize ze začátku školního roku nepadla. To přijde.
Tak jo, chtěla bych sem hodit nějaké ty fotky z Anglie, ale připadá mi, že každý článek, který jsem už zkoušela napsat byl strašně nudný a nikdo kromě mě by si ho asi nepřečetl. Ne, že bych věřila, že mi tenhleten článek vyjde tak, že by ho vůbec mělo cenu zveřejnit, ale i tak...
To jdu potřetí zkusit.
Ha! Já to zmákla!
Uvnitř článku najdete nejenom spoustu mých keců, ale i mojí fotku...
Ale nic není zadarmo, že?
Snad při čtení neusnete.

8. kapitola - Ne, nejsem normální

25. září 2008 v 14:06 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy

No... Evidetně se lepším.
Aspoň co se psaní kapitol týče.
Od úterý mám předepsaný antibiotika a vím naprosto jistě, že budu muset až do pondělí povinně tvrdnout doma... A tak toho využívám a zneužívám, jak se jen dá, protože je mi jasné, že ve škole příští týden chcípnu.
Ale teď ke kapitole... Je docela krátká... Ne úplně, ale mohla být o kus delší. Kdybych byla na vašem místě, tak by mě teda štvalo, jak je krátká. Teď jsem se sebou spíš spokojená.
Když vás překvapil konec té minulé... Troufám si tvrdit, že tahle kapitola vás asi koncem a průběhem překvapí jakbysmet. Dost dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak ji napsat a řekla jsem si, že takhle to bude asi nejlepší. Jednou vám řeknu i ostatní verze.
Ještě jednou si to po sobě raději přečtu, jestli tam nemám nějaké blbosti a pak už si to budete moct přečíst. Tak si to užijte.

7. kapitola - Řekněte mi někdo, že už je konec

21. září 2008 v 14:12 | Lirael |  Nikdy neříkej nikdy

Už je to strašně dlouho, co jsem používala tenhle avatar, protože jsem sem házela novou kapitolu.
Nevím, jak vám, ale mně docela chyběl.
Ještě včera touhle dobou jsem si myslela, že způsob, jakým jsem tu sedmou kapitolu napsala a jakým směrem jsem příběh posunula, byl dobrý... Ale včera večer mi došlo, že jednoduše nebyl...
Seděla jsem před počítačem se strašnou chutí psát a vůbec mě nenapadalo, co do kapitoly dopsat. Byla tak nedodělaná a přitom mi nenechávala žádnou možnost na zlepšování. Jednoduše se mi hrozně nepovedla.
A tak jsem včera večer napsala většinu téhle verze sedmé kapitoly a dneska jsem dopsala zbytek. A jsem hrozně ráda, že mě napadlo začít znovu. Kapitola je daleko pohodovější, volnější, příjemnější a taky se to dá číst.
Nepoužila jsem snad nic z minulé verze. I když je to dějově trochu podobný, je to teď daleko lepší a musím říct, že se mi to strašně líbí, což jste asi samozřejmě už všichni z tohohle mého proslovu pochopili.
Řekla jsem si, že se mi strašně líbí někomu kapitolu věnovat. Takže bych ji chtěla věnovat těmhle všem:
Ridaně, za to, že vůbec je a za to, jak skvěle se s ní dá o něčem bavit. Za to, že nemá ráda vlkodlaky, viď?
Alienor, taky za to, že tady vůbec je. Za to, že mi scanuje sešity a skoro neremcá. Za to, jak skvělý je, že jí vůbec mám. Za to, že to s takovym bláznem, jako jsem já, vydrží.
A taky: Hope, Koldě, Mary Saarinen, Miriele, Noře van Hallen a Selleně .
Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla. Každopádně děkuju, že si mojí povídku vůbec čtete a vždycky mi zvednete náladu svými reakcemi. Momentálně jsem si ji zvedla už tak dost jenom tím, že jsem prolítávala starý komentáře, abych na někoho nezapomněla.
To by bylo asi tak nějak všechno.
Užijte si čtení!
P.S.: Je to o pár řádků kratší než ta minulá kapitola... A nezabíjejte mě za sekání. Mohla jsem sekat i hůř.
AKTUALIZACE (15:18): No, právě jsem v tom opravila hrubky a tak. Nečetla jsem si to po sobě... Takže jsem teď i pár kousků stylisticky přepsala a pokusila se trochu zbavit pocitu, jaký jsem to ale imbecil.

18. září 2008

18. září 2008 v 18:31 | Lirael |  ) My Diary (

Jsem nemocná. Celej den se dopuju čajema a snažím se toho zbavit, ale moc mi to nejde. Včera večer jsem si říkala, že se teď konečně vrhnu na dopsání té kapitoly, ale moc mi to nešlo...
I když dobrá zpráva je, že mám kapitolu prakticky napsanou. Jenomže se mi to nelíbí - některé části jsou vynechané a tak... Prostě jsem to ještě nedotáhla. Výjimečně slíbím, do kdy kapitola bude, a ona nakonec není.
No jo, to jsem celá já.
Třeba vás potěší aspoň to, že nová kapitola je dost dlouhá a i po několikátém přečtení se mi její nápad moc líbí.
Jo... Jdu si udělat další čaj a tak... Mějte se fajn a SLIBUJU (zase, já se asi nepoučim ), že příští článek bude kapitola. Aspoň se budu snažit.

14. září 2008

14. září 2008 v 20:57 | Lirael |  ) My Diary (
Dneska jsem si nechala trochu otevřít oči, i když jenom na malou škvírku, a musím uznat, že to bylo dobře.
A tak jsem si před několika hodinami vyhlásila týdenní Twilight abstinenci. Musím toho prostě na chvíli nechat. Jsem do toho všeho moc zahrabaná a začátek školy a všechno ostatní prostě nejsou zrovna ideální podmínky na moje obvyklé šílenosti.
Každopádně jsem během těch pěti hodin napsala pořádný kus nové kapitoly (Abstinence mi tudíž zjevně jenom a jenom prospívá.) a troufám si tvrdit, že to tady do středy bude. Možná bych to tentokrát mohla i slíbit, ale na to jsem moc velký zbabělec.
Abstinence ale nevylučuje jiné knížky, takže se hned vrhnu na jednu, co jsem ukradla ségře. Už dlouho jsem si to chtěla přečíst a netušila jsem, že to doma máme.
A s tou povídkou... Upřímně si nemyslím, že bych byla schopná produkovat dvě kapitoly během tří dnů, jako to bylo u Natáhni ruku a dotkni se hvězd... Spíš jednu za týden, když už. Uvidím, jak se mi to tady všechno uklidní. Momentálně mi jde ale hlava kolem (a za roh na procházku)...
Tak to by bylo tak všechno... Asi.
Já snad pudu chrnět, nebo co, pořád jsem nedospala ten časovej deficit z autobusu. A přitom by jeden řek, že když je člověk doma nemocnej, tak se aspoň vyspí.
To by si ale nesmělo to nemocný pako číst Twilight, že?

Uaghrghuaaaaaaagrrrr!!!!!

13. září 2008 v 18:46 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Sakraaa!!!!
Jo, nepsala jsem kapitolu. Četla jsem si. Podvádim! Ukřižujte si mě!
Ale právě mě to totálně dožralo! Stephenie Meyer měla v plánu vydat ještě pátý díl Twilight, Midnight Sun, který by byl vlastně Twilight z pohledu Edwarda. Jenomže nějaká sketa to hodila na net a Stephenie se na to vykašlala. Sama to hodila k sobě na oficiální stránky ke stažení.
No a tahle hrubá verze měla JENOM 264 stran... A já se dostala po několika hodinách čtení na tu 264 a jako blázen jsem klikala na šipku dolů, protože jsem nejdřív myslela, že těch stránek je 268. A vono nic! A já mačkám a mačkám a zase NIC! To vám bylo tak strašný! Ono mi to po chvilce jako došlo, ale já stejně furt mačkala a nadávala si do idiotů...
A stejně mě to nehorázně se-e, protože ta část, kterou jsem chtěla číst z jeho pohledu nejvíc, tak přesně před ní to skončilo!
SAKRAAAAA!!!
A vona už to možná nikdy nedopíše a mě to taaaak dožírá!
Já snad udělám hon na tu sketu, nebo co.
Nádech.
Výdech.
Nádech.
Výdech.
Dobrý...
Fajn, teď, když už nemám (skoro), jak podvádět, tak se na chvíli vrhnu na to psaní, jak jsem slibovala. Všechny knížky odnesu ze stolu pěkně do knihovny, aby mě neprovokovaly a pak se na to vrhnu. Protože jsem tam za dnešek napsala jednu větu.
P.S.: Tomu se ale říká kreativní nadpis v rubrice "Myšlenky". Jo, konečně jsem vystihla dokonalou podstatu svých myšlenek.

Přetlak O:-)

13. září 2008 v 18:03 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Tak jo, uznávám, že tohle není kapitola...
Ale neskutečně mi to lítá hlavou a potřebuju na chvilku upustit tlak, abych se byla schopná naladit na psaní.
Potřebovala bych poradit...
V pondělí musíme na anglině naší profesorce říct témata svých referátů/prezentací (Power Point) a máme absolutně volnou ruku... Pokud nepočítám to, že tam nesmí být násilí, sex, atd. Prostě libovolné téma, o kterém bude člověk mlít před třídou dvacet minut.
Část s vykecáváním mi nevadí.
Zatím.
Hlavně nemám téma, takže se ještě nestresuju, viď Alienor? Tak jo, nestresuju se vykecávánim, to je tak celý.
No a s tím tématem. Napadá mě toho docela dost, ale můj problém je, že nechci mluvit před třídou o něčem, co mám ráda a jim to bude připadat jako blbost. Nesnášim tyhle konfrontace názorů a následný vysvětlování, proč se mi to vlastně líbí. Protože!
Takže... Můžu udělat třeba nějakej suchej referát o nějaký zemi, což neni až tak úplně špatnej nápad... Dost se mi teda líbila představa mít referát o Twilight, ale to bych se zase asi nevešla do limitu dvaceti minut a naše třída neni zrovna zaměřená na čtení, no... Což taky vylučuje nápad dělat to o Meg Cabot, nebo o Eragonovi, nebo o nějaké jiné knížce, co mi leží v pokoji...
Já vim, že mě pořádně neznáte a vlastně mi ani nemůžete dost dobře pomoct, ale kdyby vás napadlo nějaký téma, který by bylo obstojný pro klasickou třídu narvanou lidmi, kteří mě prostě neznají... (Navíc mám dost mizivou naději, že by v den mé prezentace byla ve třídě jenom ta hrstka lidí, která by se mě aspoň snažila pochopit. ) ... tak mi ho napište do komentářů. Cca o mně představu máte a víc hlav víc ví. Anebo jenom něco, co vás po přečtení tohohle článku napadne...
Tak já jdu na tu kapitolu, aspoň na chvilku jsem ze sebe ten přetlak upustila.
Schválně, jestli to bude stačit.

A je tu další změna...

13. září 2008 v 17:29 | Lirael |  ) Blog (
Minulý design jsem tady měla už moc dlouho...
Právě jsem zjistila, že zítra by to bylo půl roku. No, moc se mi líbil a upřímně se mi líbí pořád, ale chtělo to tady změnu. I když si nejsem jistá, jestli byla zrovna k lepšímu.
Tady je jedna malinká vzpomínka na ten minulý....
Říkala jsem vám někdy vůbec názvy designů? Myslim, že ne... Ale vymýšlela jsem si je vždycky. Každopádně - minulý se jmenoval Blue Divine. Ten nový jsem napoprvé, když jsem ho dokončila na svém milovaném blogu na testování šílených nápadů na nové designy pro tenhle, pojmenovala Start of something... else. Jo, jsem holt magor.
Každopádně narovinu přiznávám, že se mi ten nový design až tak moc nelíbí, ale líbí se mi natolik, abych ho sem na chvíli hodila a nevymazala ho jako všechny ostatní pokusy. Tohohle by mi bylo trochu líto.
Až najdu nějaké lepší nápady a třeba se mi bude chtít experimentovat s Photoshopem, určitě ho tady nahradím něčím jiným. A líto mi to nebude...
Teď to tady bude ale chvilku zelený.... I když jsem si tam aspoň nějakou modrou narvala.
Prozatím se loučím, ale budu se snažit se znovu přihlásit s novou kapitolou, co možná nejdříve.

12. září 2008

12. září 2008 v 11:20 | Lirael |  ) My Diary (
Možná se divíte, proč se tady objevil článek v tak nezvyklou dobu...
No - realita je trochu zarážející.
Lirael je tak šikovná, že si nejspíš z Anglie mimo jiné přivezla i parádní pálení v krku. A aby toho nebylo málo - venku bylo včera vedro k zbláznění a já si jela domů, abych si mohla uvařit čaj a zapadnout do postele. Připadala jsem si jako blázen.
No a dneska si tady doma sem tam popocházím v pyžamu a většinou ležím v posteli.
Každopádně - včera ráno jsem cestou do školy dočetla Breaking Dawn. Řeknu vám, že to vážně bylo něco. Už se těším, až si to jednou přečtu znovu a nebudu tak napjatá na to, jak to dopadne, že si to čtení třeba víc užiju. Navíc jsem se se stylem psaní Stephenie Meyer sžila natolik, že už jsem byla aspoň trochu schopná odhadovat, co se stane v další chvilce knížky. Mým nejoblíbenějším dílem ságy ale nadále zůstává Twilight. Tenhle díl v češtině jsem si mimochodem včera cestou ze školy (protože jsem odtamtud asi po třetí hodině odešla) koupila. Jooo, knihkupectví by prostě nemělo stát blízko zastávky, ze které jezdím domů, já to pořád říkám. Nejela mi tramvaj, no.
Kdyby vás zajímalo, jak to vypadá s novou kapitolou, tak vám narovinu říkám, že se ji sem budu snažit o víkendu hodit... Ale to by to nejdřív musel někdo napsat, takže nic neslibuju. (Nepíšu to sem náhodou až moc často?!?! )
A report o Anglii se rýsuje... Zatím jenom na obzoru, ale přibližuje se.
A teď si jdu udělat další čaj a pěkně si zalízt i s knížkou do postele. Protože já prostě nemocná bejt nechci!!
A basta!

7. září 2008

7. září 2008 v 21:16 | Lirael |  ) My Diary (
Jsem zpátky z Anglie a protože a jelikož nemám moc času ani náladu na nějaké to vykecávání - chci vám dát vědět aspoň takhle.
Tak aspoň stručně: v Anglii to bylo boží, přivezla jsem si spousty vzpomínek, i nějaké ty knížky a další pro mě cenné věci.
Vrátila jsem se dneska před polednem a už zítra jdu do školy jako každý jiný. Joo, nadšení ze mě srší na metry daleko.
Doma byla jenom ségra a podle toho to tady taky vypadalo: samej bordel, lednice prázdná, skoro žádnej prací prášek (zbytečkem jsem si vyprala aspoň nějaké oblečení)... No, prostě nemám dobrou náladu. Zítra pojedu cestou ze školy nakoupit jako totální idiot, protože Haňuliněnka kupovala "jenom to, co potřebovala". Ehm, super. (Jo, nadšeně jsem se taky stihla se ségrou pohádat.)
No nic.
Já jsem vážně jinak v pohodě.
Možná se o Anglii ještě rozepíšu, možná ne, ale tenhle týden nic neslibuju. Zítřka se upřímně bojim, protože netušim, co mě čeká a mamka se navíc vrací až ke konci týdne. Jo, idylka. Už jsem se zmínila o tom, že máme zítra krásných 6 vyučovacích hodin?
Tak jo, nechám toho. Mě to do rána (snad) přejde. Pádim si číst (Breaking Dawn, které jsem pořád ještě nedočetla...) a pak spát. Obávám se, že ráno ani nevstanu.
Držte mi palce, ať tenhle týden ve zdraví přežiju.
Třeba to bude lepší, než si myslim... Třeba taky horší... Ve volných chvílích se budu vrhat na novou kapitolu a vymýšlet report o Anglii.
Tak já padám do postele.