Červen 2008

30. června 2008

30. června 2008 v 6:14 | Lirael |  ) My Diary (
Teď si tak nějak dobaluju věci, protože za pár hodin odjíždíme na rodinnou výpravu do Tater. Bude srandy kopec.
Každopádně se tady během toho týdne nejspíš neukážu. Sice by tam měl být k dispozici bezdrátový internet, ale spíš na vás budu týden kašlat.
Samozřejmě si s sebou beru nějakéé ty pomůcky na psaní a možná i počítač, to si nejsem jistá, abych mohla psát, kdyby mě něco napadlo. Něco se trošku rýsuje, ale pořád je to nic moc.
No nic, já běžim balit. Nestíhám!
Mějte se fajn, užívejte prázdnin a nezlobte!

Jak pobavit stopaře xD

28. června 2008 v 16:51 | Lirael |  ) Popelnice (
Před chvílí jsem zabloudila na jeden blog a našla jsem tam tenhle text.
To je snad poprvý, co jsem se kvůli něčemu, co jsem viděla na počítači, tlemila jak magor. Největší grády to má, když si to přitom představíte.
Já to fakt žeru.
To ty prázdniny ale hezky začaly - Lirael má pořád výtlem jak magor, kdykoli si vzpomene na jakoukoli větu z tohohle textu.
Tipy, jak na stopaře, najdete v článku.

Spusťe fanfáru - PRÁZDNINY

27. června 2008 v 13:10 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Tenhle článěk jste v obdobě už určitě viděli na jiném blogu, ale stejně mě to nějak neodradilo od toho, abych sepsala vlastní verzi.
Pro ty z vás, kdo to ještě nepostřehli: ZAČALY PRÁZDNINY!!
Jó...
Stejně mi to ještě nedochází. Ono mi to dojde časem... Tak poslední tejden v srpnu, počítám. Ano, těsně před koncem.
Jo, možná se ptáte: A co výzo?
A kdybyste se neptali, máte smůlu.

Mááám...

3 trojky: Matika, Fyzika a Děják (já vim - stydim se)
3 dvojky: Čeština, Zemák , Chemie
A 8 jedniček: Anglina , Nemčina , ZSV , Biologie , IVT , Výtvarka , Německá konverzace (, kde skoro nemluvíme, ale což, že?) a Tělák
Jo a ještě jedna jednička z chování... Překvapivě.
Ale stejně jsem na sebe sporák... (Já vim, vy to nechápete... "Jsem na sebe hrd" - místo hrdá... No a Herd je v němčině sporák. - Lirael je blázen - ne, to se nespraví, mně to zůstane... Až to padesátýho života po tomhle. )

A co dáááál?

Příští týden jsem na rodinné výpravě v Tatrách... A pak... Kdo ví...
Ale úplně pak, potom a nakone - jedu do Anglie!!!!!!
Až poslední den v Srpnu... Ale stejně... Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!! Jedu do Anglie!!
Ehm...
Já vim, že jsem blázen, ale nemůžu si pomoct..

Jedu do Anglie! Jedu do Anglie! Jedu do Anglie! Jedu do Anglie!

OK - hluboký nádech, výdech, nádech, výdech - UF - dobrý.
Jedu do Anglie!
Když to nejdeeeee...
Jo a večer možná razíme do nějaký restaurace - překecala jsem mamku. Snad se nebude ptát, co měli za výzo ostatní lidi ve třídě! To bysme nikam nešli.
A teď razim vejrat na první film, co mi padne do oka.
Nazdááár!

Napište, jak jste dopadli vy!

A mrkněte se na anketu!


12. a 13. Spřátelený blog - Jenn a Paige :)

23. června 2008 v 17:29 | Lirael |  ) Imaginární kamarádi (
Mám tady dvě nová spřátelení.
První je Jenn (neboli Atea), která se přestěhovala na nový blog. Na něm najdete jak nějaká ta literární dílka, tak i jiné zajímavé články. Určitě se tam mrkněte, když máte chvilku.
A druhým spřáteleným blogem je blog Paige. Paige píše různé povídky a kromě klasické HP FanFiction tam najdete i fantasy povídku Ghotic Princess, na kterou jsem se já sama vrhla už večer a hrozně se těším, až si ji přečtu. Můžu jenom doporučit.
Díky za spřátelení.

Tak jo...

22. června 2008 v 12:03 | Lirael
Před chvílí jsem si po sobě přečetla všechny kapitoly Domácího úkolu a objektivně musím říct, že se to prostě nedá číst.
Sem tam jo... Ale jinak. Vůbec!
Taakže jsem se rozhodla, že těch osm kapitol trošku předělám. Ne dějově ale jenom slohově, opravím hrubky a tak. Až pak se vrhnu na nové kapitoly...
Taky jsem teď udělala avatar k povídce... Tak trochu mě přesvědčil, abych se nad touhle povídkou slitovala.
Jinak se chci na tu povídku znovu vrhnout, protože to vůbec nebyl špatnej nápad, ale nechce se mi pokračovat v něčem tak strašnym jako je tohle.
A nepíšu to sem proto, abyste mě přesvědčovali o tom, že to vůbec neni pravda, protože já sama nejlíp vim, jak strašně jsem to napsala. Skoro se sama sobě směju, protože se mi to takhle předtím líbilo.
Jo, klidně si myslete, že jsem blázen, ale já se na tohle předělávání celkem těšim.
Ještě uvidim, jak to budu upravovat, ale nějaké nápady, jak to sem budu přidávat, už mám.

Já se štvu

22. června 2008 v 10:49 | Lirael |  - Plácání o psaní -
Strašně mě deptá, že nedokážu vymyslet nový námět na povídku...
Nápadů mám hodně, ale žádný z nich neobstojí před otázkou "A o čem to celý vlastně bude?". Protože mě upřímně žádný pořádný příběhy nenapadaj. A štve mě to. Kolikrát za poslední dobu jsem si řekla: "Jo, dneska by se psalo dobře." Jenomže mě nenapadalo co psát.
A nejvíc mě štve to, že když jsem usínala, tak mě napadlo něco dost dobrýho a teď si nemůžu vzpomenout, co to bylo!
Ach jo!
Tak mě tak napadá, že bych místo toho mohla napsat další kapitoly k Domácímu úkolu...
No, to je nápad.
Můžete mi někdo prozradit, proč mě to proboha nenapadlo třeba předevčírem?

Lirael na výstavě :)

21. června 2008 v 12:20 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Myslím, že skoro každý z vás ví, kde je Rudolfinum. Určitě... (Pro NEpražáky - v Praze)
V pátek jsem tam byla na výstavě rakousko-irského umělce Gottfrieda Helnweina. A jeho obrazy mě úplně dostaly. Nemohla jsem totiž uvěřit tomu, že to nejsou fotky.
Hned v první místnosti výstavy uvidíte obraz na výšku něco kolem pěti metrů a na šířku tak ty dva a řeknete si: "Jo, to je docela fajn fotka."
Ale ona to fotka není. (Mimochodem - jde o obrázek vlevo.) Je to totiž naprosto úžasně namalovaný obraz. To, že nejde o fotku uvěříte jenom proto, že na vlastní oči uvidíte tahy štětce... Jinak to vážně nejde. Tady to je vidět jenom trochu - v tom výstřihu - asi vidíte, že to není úplně jednolité. (Mimochodem - ty ruce jsem měla v úrovni očí, když to viselo na stěně.)
Ale takovýchhle "fotek" bylo na výstavě daleko víc.
U několika obrazů by člověk přísahal, že když se podívá zboku, tak to bude určitě plastický... V některých chvílích skoro očekáváte, že na vás dívka na obraze mrkne, nebo otevře oči.
U jednoho obrazu jsem se zasekla na dost dlouho (koukněte na malý obrázek uvnitř článku). To plátno (nebo ta deska, já nevim) mělo na šířku asi tak tři metry, na výšku něco kolem pěti a půl...
Ono se to tady nedá dost dobře popsat - když budete moct, určitě se do Rudolfina sami podívejte, výstava trvá až někdy do konce srpna.

Co byste dělali?

19. června 2008 v 20:46 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Co byste dělali, kdybyste zjistili, že se vám ztratil kus dopisu? Co byste dělali, kdyby všechno nasvědčovalo tomu, že se ten kus ztratil kvůli jednomu z lidí, díky kterému vůbec existujete? Co byste dělali, kdyby to bylo před dvěma lety?
Já vám řeknu, co jsem udělala já...
Tomu člověku jsem zavolala a zase jsem se s ním pohádala. A o koho jde? O nikoho jiného, než o mého tátu...
P.S.: Tenhle článek jsem napsala už před pár týdny... Teda začala psát. Před chvílí jsem ho dopsala... Netušim, co dělat... Všechno mě to hrozně štve... A potřebovala jsem to ze sebe dostat... Když si to přečtete a třeba mi něco poradíte, budu vám hrozně vděčná... Protože prostě potřebuju pomoc. Kdyby se vám to nechtělo číst, tak to pochopim, přecejenom neumím psát stručně....
P.P.S.: Stejně se mi neulevilo... I když jsem se trochu vypsala...

Jak to tak vypadá...

19. června 2008 v 20:07 | Lirael |  - Plácání o psaní -
No... Vypadá to tak, že si na novou povídku asi počkáte ještě dlouho. Sem tam mě něco napadne a rýsuje se mi přibližná představa, ale žádná mi nepřijde dost dobrá. Až na něco přijdu, určitě se to dozvíte jako první, ale asi určitě nemusíte v brzké době číhat - to byste taky mohli číhat i měsíc...
Uvidim, jak to půjde... Znáte mě...
Teď budu aspoň smolit články do Poličky.

Překvápko :))

16. června 2008 v 20:35 | Lirael |  Natáhni ruku a dotkni se hvězd
Možná jste to už nečekali (já taky ne)- je tady dodatek k povídce.
Dřív, než začnete nahlas jásat a poskakovat po místnosti, měli byste vědět, že nejde o další část povídky.
Jde o něco jako takové bonusy na DVD, na které se já sama někdy i ráda podívám. Chtěla jsem prostě jenom napsat víc o povídce Natáhni ruku a dotkni se hvězd, která mi přirostla k srdci (neberte mě vážně ).
Připadá mi, že poslední dobou píšu hrozně nudné články... Snad se bude tenhle aspoň někomu z vás líbit, i když mi to připadá jako slátanina.
Začala jsem to psát někdy během vymýšlení některé z částí poslední kapitoly. Postupně jsem tam něco dopisovala, teď jsem to ještě předělala.
P.S.: Napsala jsem to v pátek a ono se mi to tady neuložilo, takže to jdu dopsat teď.
P.P.S.: Dopsáno, poupraveno a hlavně - světe div se - zveřejněno! No nejsem já dobrá?

15. června 2008

15. června 2008 v 20:20 | Lirael |  ) My Diary (
Tak jsem zpátky z výletu.
Mám trošičku naspěch, takže se nebudu tak vykecávat jako obvykle.
Chystám nějaké ty články o knížkách, jedno překvápko (, které jsem už napsala v pátek, ale nezveřejnilo se, protože se mi to tady "automaticky" neuložilo - napíšu ho znova ) a pak taky tu novou povídku.
Možná, že něco přidám ještě dnes, možná až zítra - podle toho, jak stihnu všechno ostatní, ale chtěla jsem vám sem hlavně napsat, že JSEM ZPÁTKY! A taky, že na vás myslim a snažim se sesmolit nějaké nové příspěvky do Poličky.
Dneska ale spíš nečíhejte, protože jsem hrozně utahaná.... A *zívnutí* unavená.

12. června 2008

12. června 2008 v 17:41 | Lirael |  ) My Diary (
Řeknu vám - shánět brigádu je celkem vopruz. Nejenže, když už se do toho dokopu, tak už je všude, kam jsem chtěla jít, brigádníků nejspíš až moc. Ale ono je jich až moc i tam, kam jsem původně vůbec nemířila! Pomalu přestávám věřit, že si nějakou najdu... Teda - ne, že bych se předtím věřila, že jo...
Chci vám taky poděkovat za ty fajn komentáře u poslední kapitoly a u epilogu - hrozně mě potěšily. Jsem moc ráda, že se vám povídka líbila. Mně se jí zase líbilo psát. Jestli se ale těšíte na novou... Asi vás zklamu. Nápad se už rýsuje, ale ještě si moc nejsem jistá. Uvidíme... O víkendu ale určitě žádný extra posun k lepšímu nečekejte...
Zítra jedu totiž hned po škole pryč a vrátím se až někdy v neděli. Ale slibuju, že si s sebou vezmu blok a propisku! Asi nebudu mít moc času něco do něj škrábat, ale určitě bude nablízku, kdyby mě něco spásného napadlo.

Epilog

8. června 2008 v 12:29 | Lirael |  Natáhni ruku a dotkni se hvězd
Je to tady - úplnej konec povídky.
Epilog se mi psal úplně úžasně... Nakonec si říkám, že je přece jenom škoda, že už to končí. Sára mi bude chybět.
Na druhou stranu by se ale už nedalo nic moc dodávat.
Doufám, že se vám bude konec líbit, mně se teda líbí hrozně moc.
Chtěla bych ho věnovat všem z vás, kteří jste se Sárou vydrželi až dokonce... Prostě všem, co si kdy tuhle povídku přečetli.
Už mě nenapdá, co říct.
Prostě si užijte čtení.

29. kapitola - Takhle to nesmí skončit (5. část)

8. června 2008 v 12:28 | Lirael |  Natáhni ruku a dotkni se hvězd
Lidi, já jsem vážně cvok.
Právě jsem dopsala poslední kapitolu. Teď jdu ještě na Epilog, který už mám cca rozmyšlený. Teď je půl dvanáctý - tak uvidím, jak to sem stihnu hodit. Každopádně to sem chci dát až naráz, abych vás přestala tak napínat. Budu hodná.
Teď se mi tahle část kapitoly po prvním přečtení celku i celkem líbí... Večer mi to přišlo strašný, ale teď ne. Tak už to u mě bývá, no...
Takže já jdu na ten Epilog.
Teď jsem ho dopsala a připravila už i ten článek s epilogem. Určitě pak hlasujte v obou anketách a užijte si čtení.

Menší problém...

7. června 2008 v 21:36 | Lirael |  ) Popelnice (
Zase já...
Už celej den se mi všechny blogy na blog.cz zobrazují bez jakéhokoli designu... Prostě jenom souvislý text, sem tam obrázek. Strašně mě to deptá. Máte to tak někdo taky?
Mně totiž ani nepřijde, že by si lidi nějak stěžovali, jako vždycky, když to tady dřív vypadávalo...
Takhle se mi zobrazuje můj blog...
Nechci psát nějaký urážlivý článek na vedení, jak to řeší většina blogařů, když jim něco nejde... Jenom mi to vadí...
Jak se to dneska zobrazuje vám?
Říkám si, jestli neni nějaká chyba v našem internetu - zobrazuje se to úplně stejně blbě i na mym notebooku, i na velkym počítači... IP adresa je stejná...
Ach jo, štve mě to...
Ne nějak moc - ale radši bych zpátky svůj modrej blog.

7. června 2008

7. června 2008 v 21:23 | Lirael |  ) My Diary (
Mno...
Nejsem si jistá, jestli tu kapitolu někdy dopíšu... Ne proto, že by se mi nechtělo... Jenom mě věčně nenapadá, co napsat. Jsem vlastně docela ráda, že povídka končí... Sice se mi hrozně líbilo ji psát a jednu dobu jsem do toho byla hrozně zažraná, ale teď mi nějak dochází inspirace, nebo tak něco...
Neříkám, že nepíšu vůbec. Vlastně si soubor s povídkou otevírám denně - ale většinou tam dopíšu jenom pár vět... Někdy slov...
Včera jsem ale napsala hned jednu celou stránku, takže snad nebudu až tak ztracenej případ. Sice mi přijde, že každou větou tu povídku ničim, ale ke konci se určitě dohrabu... Doufám...
Ale znáte mě... Je klidně možný, že pokračování a zároveň konec povídky se tady objeví už za pár hodin a já mám jenom chvilkovou "krizi". Možná je to tim, že je bouřka. Poslední dobou se mi hrozně líbí, když prší. Pak jenom tak čučím z okna na blesky a poslouchám bubnování padajících kapek vody na parapet...
Vlastně ani nevím, proč jsem tenhle článek napsala...
Asi jsem vám prostě chtěla dát vědět, že žiju a že jsem na vás nezapomněla.
Tak jo, teď jdu ještě na chvíli zkusit štěstí - třeba jsem se psaním tohohle článku rozepsala, kdo ví?

Omluva, nebo výmluva?

2. června 2008 v 21:54 | Lirael |  - Plácání o psaní -
Původně jsem si myslela, že sem hodím konec povídky už dneska...
Ale...
Jak jsem tak poslouchala tu písničku z minulého článku... A klikla jsem na Youtube na podobné video.... Zjistila jsem, že písnička je z filmu Walk to remember. Pamatovala jsem si, že ho má ségra na DVD, takže potom, co jsem se podívala na trailer - jsem se na ní vrhla, aby mi ten film proboha pučila.
No a ona mi ho půjčila.
Právě jsem se na něj dodívala...
A právě to je důvodem, proč pro vás momentálně žádné pokračování povídky nemám...
Jestli někdo z vás ten film zná... Tak asi chápe, proč se mi teď tenhle článek píše tak strašně...
Brečela jsem jak želva, od půlky filmu. Oči mám teď červenější než během alergie a zbytky řasenky mám rozmazaný kolem očí, ale je mi to jedno. Ten film je úžasnej... Možná ne úplně "úžasnej", ale stojí za to ho vidět. Vůbec nelituju toho, že jsem teď čučela dvě hodiny do obrazovky počítače a hmatala po kapesníku vedle sebe...
Kdybyste měli příležitost se na ten film podívat, určitě se jí chopte.
Na další část povídky si musíte ještě počkat... Výjimečně mám pádný důvod, proč jsem ji nedopsala...

2. června 2008

2. června 2008 v 19:09 | Lirael |  ) My Diary (
Na rubrice "My Diary" je nejlepší to, že se člověk nemusí patlat s nadpisem.
oooOooo
Před chvíli jsem na jakémsi blogu viděla video, kde hrála taková celkem zajímavá písnička. Chtěla jsem nějak zjistit, kdo ji zpívá... Na konci toho videa to ale bylo. Mno...
Celkem mě to šoklo.... Protože oním hlasem nebyl hlas nikoho jiného než Mandy Moore...
Ale ta písnička se mi stejně hrozně líbí. Teď jsem chvíli jenom poslouchala její jiný písničky. Má fakt úžasnej hlas... Ale tahle písnička je nejlepší.
Only Hope

1. června 2008

1. června 2008 v 9:59 | Lirael |  ) My Diary (
Zase je tu neděle a zase je tu další měsíc...
Během dneška musím kompletně vymyslet čtenářák, s čímž jsem ještě prakticky nezačala. Zítra taky píšeme test z Chemie... Původně jsem si myslela, že budu zkoušet pochopit tak nějak obecně to, co mi v matice letos unikalo, ale vypadá to, že se k tomu prozměnu opět nedostanu.
Taky jsem si myslela, že ukončím Natáhni ruku a dotkni se hvězd a začnu s novou kapitolovou povídkou... Vypadá to ale, že budu muset všechno ještě o kus odložit.
Včera jsem byla na kole a pak jsem se věnovala hlavně svému druhému blogu... (http://meg-cabot-books.blog.cz - vždyť je to jedno ) Stejně jako dneska ráno.
Teď se zkusím vrhnout na ten čtenářák, abych ho zase nepsala do dvou do rána a pak skočím na dopsání poslední části povídky. Budu se snažit dodat ji nějak brzo, ale nic slíbit nemůžu...
Jediný pozitivum víkendu je, že jsem si konečně uklidila v pokoji.
Tak se mějte fajn a dneska klidně taky číhejte, ale až k večeru.