Únor 2008

29. února 2008

29. února 2008 v 19:23 | Lirael |  ) My Diary (
Víte, co je nejlepší na rubrice "My Diary"???
Ne?
To, že nemusíte vymýšlet nadpisy! :-D
Jinak - skončil mi hektickej týden, měla jsem dopisovat fůru testů, ale vlastně jsem ten, ze kterýho jsem měla největší vítr nepsala. Jooo, píšu ho "až" v úterý. :-D
A dneska byl super den.
Ve škole se skoro nic, až na fyzikářku, která mě za celou fyziku vyvolala snad pětkrát a já tak nějak neměla páru, co říct, nebo jak vypočítat příklad, jehož výsledek po mně chtěla, když jsem jako držela v ruce kalkulačku.
Ponaučení dneška zní: Příště nechám kalkulačku doma!!!!!
Jo a taky mi (jako vždy) vadila naše němčinářka, která si myslí, že sežrala všechnu moudrost světa. Dneska jsme měli ve dvojicích vymyslet nějakou scénku. Nooo a já s Janíkem jsme to vymyslely a nepsaly jsme si nic, načež nás ona potom pochválila, že jsme si to krásně sepsaly (pardon, ale já ani Janík, jsme za celou dobu nevzaly tužku do ruky) a i gramaticky to máme správně. Potom všechny chválila za improvizaci. Ehm. MY TAKY IMPROVIZOVALY! Ale to mě tak nedožralo, to, že to ona asi neumí, přece neznamená, že MY TAKY NE! :-D No nic, to mi tak nevadilo. Je prostě zaseklá. :-P
Ale odpoledne to stálo za to. :-)))
Měli jsme jenom pět hodin.
A já s Janíkem jsme chtěly jet po škole do knihovny. Rutina. :D Ale jak nám tak ta tramvaj ujela před nosem, začala jsem se ptát, jestli do toho kina zítra teda pudeme, jak jsme se o tom už bavily.
A pak mě napadlo, že bysme vlastně mohly jít hned.
A taky jsme šly. Přišly jsme těšně před začátkem. :-D
Na Step Up 2 (aneb jak asi znáte Let´s dance, ale já tuhle českou verzi bojkotuju, protože nechápu, proč se předělává anglický název na něco, co má úplně jiný smysl a ještě je to zas v anglině - tohle mi naprosto uniká). O:-)
Byl to super film, takže jestli máte chvilku, určitě si taky skočte do kina.
A pak se jelo do knihovny.
Potom zase na ....., kde má moje mamka práci.
Mamka mi dala peníze a já si šla koupit džíny, který jsem dneska v tom obchodě zahlídla.
Noo a teď mi tady doma leží na posteli, protože mi naprosto skvěle padly. Nooo, až na to, že mi jsou jako všechny džíny moc dlouhý, ale což. :-D Džíny jsem sháněla už pěkně dlouho a tohle byla jednoduše láska na první pohled.
Prostě jsem měla super den.
Noooo a teď k něčemu, co by vás mohlo zajímat víc: O:-))))
Dneska už na blog nová kapitola ani povídka nepřibudou. (Pardon, ale já jsem po tom týdnu mrtvá.)
Ale zítra a v neděli se dočkáte.
A co chystám?
Novou kapitolu k "Stínům Andělů", možná i k "Domácímu úkolu." :)
Ale můžu vás předem navnadit, že vzniká právě v těchto chvílích i nová povídka!
Kapitolová (Překvapuje vás to?). :-D
Ehm - vzniká u mě znamená, že už mám napsaný asi dvě stránky a mám vymyšlený i děj až do konce. Což mě samotnou docela překvapuje, ale tenhle nápad mám už hodně dlouho a řekla jsem si, že je čas ho prostě a jednoduše uskutečnit. O:-) Ještě by to taky chtělo vymyslet název. :-D
Možná ještě dneska aktualizuju rozcestník kapitolovek.
Ale to jenom, když mě ten název napadne. :-D
Hehm, to se mi ten zápis krapet protáhnul, což? :-D

5. Spřátelený blog - Ridana

27. února 2008 v 18:56 | Lirael |  ) Imaginární kamarádi (
I přes svou dočasnou invaliditu ohledně psaní článků a povídek jsem vložila nový článek. :)
Jde o další spřátelený blog, zase povídkový, tentokrát je to blog Ridany. :) Píše moc hezké povídky a už se těším, až si přečtu její nové, a jak slibuje, originální povídky na blogu. Teď moc nestíhám, ale o víkendu se na ně vrhnu, tak se taky připojte, protože věřím, že to bude stát za to. ;) - ODKAZ -
Takže nejvíc času mi samozřejmě zabralo hledání obrázku, protože jsem totální imbecil. :-D Nakonec jsem to vzdala a zeptala jsem se, jakou barvu má Ridana nejradši. Hnědou. Takže jsem našla čokoládu, protože tu má rád asi každej. O:-)
- CENZURA - :-D
Problém je, že na ní mám teď hroznou chuť, a co vy? :-D

25. února 2008

25. února 2008 v 20:39 | Lirael |  ) My Diary (
Kéž by mi někdo řekl, že je tohle jenom blbá noční můra, z které se brzo probudím...
Ale asi mi to nikdo neřekne, protože je to tvrdá realita...
Každopádně sem tenhle týden asi nic moc nového nepřibude, jestli, tak ve čtvrtek, nebo v pátek. Mám toho tenhle týden až moc a ani jsem nějak netušila kolik toho všeho mám, dokud jsem nepřišla domů a neotevřela jsem si diář. (Proboha, ne hned!)
Joo, dohánění školy po nemoci vážně není nic moc, zvlášť když jsem na to celý prázdniny z vysoka kašlala. Blbec. A teď si to všechno musim hezky vyžrat.
Asi si říkáte, proč píšu sem, když mám tak málo času... No, člověk si čas udělá, když se mu to druhý hooooodně nechce dělat. Asi jako teď mně.
Celý tenhle týden bude jedna noční můra, takže už teď vyhlížím nedočkavě sobotu.
Bohužel je v nedohlednu.
Ale nakonec přijde.
A moc se na to těšim!

23. února 2008

23. února 2008 v 19:08 | Lirael |  ) My Diary (
Ráno jsem se probudila s větou: "Co já budu dneska sakra dělat?"
Hned u snídaně mi bylo oznámeno, že mamka jede pryč a vrací se zejtra a sestřička odchází taky a vrátí se někdy v noci. Dalo mi celkem práci nezačít poskakovat na místě jako blázen... O:)
Mno, dopoledne jsem byla na compu a na tomhle blogu jsem aktualizovala rozcestník Poličky plné knížek. Na ostatních blozích jsem udělala prakticky velký nic. O:)
Jinak jsem poobědvala u Policejní akademie (ano, začínala kolem třetí :D ).
A potom mě začalo hryzat svědomí, protože jsem mamce slíbila, že vyluxuju v bytě.
Jooo jenomže ten vysavač je šílenej, takže jsem celou koupelnu a záchod radši vytírala. (Ten vysavač je bez sáčků, takže prozměnu člověk musí každou chvíli vysypávat obsah do koše - jsem alergická na prach, takže si dokážete můj požitek při vysypávání představit.) Potom se to protáhlo do utírání prachu, protože to jaksi nešlo vydržet. Načež jsem přišla s celým uklízecím arzenálem do kuchyně.... Ehm - vyklidila jsem myčku a umyla sporák. Potom jsem si všimla napůl uschlých kytek na parapetu a bylo mi jich líto, takže jsem zalila kytky v celém bytě. Jenže my máme kytek opravdu hodně, protože mamka se z každého druhého nákupu vrátí s nějakými novými a její manžel ji v tom nadšeně podporuje, protože on sám má doma o hoooodně víc kytek.
A tak se to sešlo, že jsem douklízela až teď.
Protože si tady ze mě normálně udělali služku. Ale já se asi až moc podvoluju...
Rada: Snažte se netrávit víkend stejně jako já.
Ale teď si budu užívat, protože si jdu zahrát simíky a PAK - PAK je v televizi zajímavej film - Honey. Takže já zase letim, ať si stihnu ty simy aspoň zapnout. ;)

Za pokus nic nedáš 3

21. února 2008 v 9:48 | Lirael |  Za pokus nic nedáš
Aneta a její happy end?
Nenapsala jsem takový ten úplně happy end, vlastně to je spíš otevřenej konec, ale to je na tom hezký. O:-)
Netuším, kdy bude další povídka, ale myslím, že tak dlouho to (snad) nebude. :-)

Za pokus nic nedáš 2

19. února 2008 v 14:37 | Lirael |  Za pokus nic nedáš
Teď jsem dopsala novou kapitolu k povídce "Za pokus nic nedáš". Nakonec jsem si řekla, že budou kapitoly celkem tři. Takže se s Anetou ještě setkáte. :-)
Jinak je kapitola zase ne moc dlouhá, ale já jsem ráda, že jsem vůbec něco napsala, protože poslední dobou pořád píšu na nový blog.... Ale nebojte, tenhle blog je stále mým domovským a hned tak se mě nezbavíte. :-)
A ještě ke kapitolovce, možná, že ještě dneska přibude nová, protože mám dost nápadů a tak. Ale nebude už ani tak dlouhá, protože chci jenom takovej hodně happy end. Všimli jste si, že je mám ráda? Asi až moc ráda. :-D

17. února 2008

17. února 2008 v 22:01 | Lirael |  ) My Diary (
O:-)
V pátek jsem napsala "...a možná, že tu ještě dnes najdete novou kapitolu".... Hm. Tak trochu se mi to nepovedlo.
Teď píšu novou kapitolu k "Za pokus nic nedáš". Zatím si nejsem jistá, jestli budou celkově dvě nebo tři... Teď jsem asi tak v třetině nové kapitoly, takže nevím, jak to bude. Ale jednou se rozhodnu a vy se to dřív nebo později taky dozvíte. ;.-)
Celý víkend jsem s blogem nic nedělala, pokud nepočítám toho Voldyho, což radši vážně nepočítám. Věnovala jsem se jinému blogu. Joo, jinému, ne druhému - jinému. Jsem blázen. :-P Ale odkaz vám sem zatím dávat nebudu, protože blog je fatálně nedodělaný. Založila jsem ho v pátek v chvilce blbosti, takže si to asi dokážete představit. :-D
Blog je úplně jiný než první a druhý, takže si nemyslete, že si někde bokem píšu jiné povídky. :-D To nedělám. Jenom realizuju svůj dlouhodobější nápad a nebudu to teď tady rozpatlávat, nemělo by to moc cenu.
V pátek mi taky začaly prázdniny, takže budu mít víc času psát (když budu mít nápady). Radši už nebudu psát, abyste číhali na novou kapitolu, protože nemůžu říct jistě, jestli bude v pondělí, nebo až v pátek. Uvidim.
Jinak teď jdu spáááááááááááát, protože jsem ráno MUSELA (ne, nebylo to dobrovolně) vstávat v sedm.
Postýlko, už běžim! (Spíš padám....)

Soutěžím O:-)

16. února 2008 v 21:39 | Lirael |  ) Popelnice (
Ahoj!
Dneska jsem sem nic nepsala, nějak mě zase bolela hlava a u notebooku mě bolí ještě víc.
Fakt se kaju! O:-)
Jinak jsem sem šla vlastně napsat, že jsem v soutěži o nejlepší Dollz narozeninového Voldemorta u Mamlaska na blogu. (Přezdívka je samozřejmě Lirael)
Tady je můj Voldy: O:-)
Dělala jsem ho tak, aby se líbil hlavně mně. O:-)
Pokud se zalíbil i vám, můžete pro mě hlasovat na tomhle odkazu a zároveň si můžete prohlédnout i Dollz ostatních. :-) Když se vám víc líbí jejich Voldemorti, hlasujte klidně pro ně, hlavu vám neurvu. Za všechny hlasy pro mě budu samosebou vděčná. :-) Soutěží nás tam dvanáct, takže je opravdu z čeho vybírat. :)

Zase nový design O:-)

15. února 2008 v 13:31 | Lirael |  ) Blog (
Docela dlouho už hledám obrázky pro nový design, ale až dneska jsem našla pár hezkých...
Mezi nimi i tenhle:
Mám ale i jiné obrázky a jiné nápady na design, takže je možné, že se současný brzy změní... Nejsem zrovna milovník zelené barvy... O:-)
Ještě udělám jinak to menu, nelíbí se mi ta brčálová barva. Uvidím, co z toho nakonec vyleze. :-) Jinak mi teď začínají jarní prázdniny, takže se během příštího týdne můžete těšit na větší množství povídek. Snad....
Jdu dodělat ten design a možná, že ještě dnes tu najdete novou kapitolu. Tak číhejte. :-D
AKTUALIZACE: Design dodělán, jdu psát - ale jenom chvilku. :-)

Domácí úkol 6

14. února 2008 v 22:31 | Lirael |  Domácí úkol
Už jsem říkala, že mě neštvete? I když jo, říkám to znova. :)
Teda musím uznat, že mě moc ani nemůžete štvát, protože za vás všechny, co sem chodíte odedřou komentáře Lucka, Lilly V a někdy Nora. Jinak mi nikdo nepíše, když nepočítám vzkazy typu "zúčastni se bleskajdy na mém blogísku". Ehm, radši bych něco jiného. Proč nikdo nepíšete? O:-)
Uvědomila jsem si, že nemá cenu dávat vám limity, že jinak nebudu psát, protože to sama nevydržim. :-D Trest pro vás, co vadí mně? To vážně nemá cenu, ale když budete psát dobrovolně, nemám nic proti. ;)
Sedla jsem si ke compu a prostě jsem se rozhodla, že tuhle kapitolu napíšu, tak je tady!
Valentýnská blbinka, kterou jsem si po sobě nečetla.
Jinak se mi moc nelíbí, že David jezdil na začátku na kole, v minulé kapitole pršelo a bylo hnsuno a v téhle, to by jeden nečekal, sněží. O:-)
To, co si přečtete v kapitole, si čtete na vlastní nebezpečí psychické újmy. ;-)
Teď si to po sobě přečtu a pak ještě napíšu. :-D
AKTUALIZACE: Přečteno, chyby opraveny a blbosti předělány. Teď se mi to i docela líbí až na jednu část tam, ale nebudu vás na ní upozorňovat, třeba si jí nevšimnete.... :-D

14. února 2008

14. února 2008 v 19:10 | Lirael |  ) My Diary (
Dneska je Valentýn, co?
Ale mně je to jedno. :-D Jako už každý rok, teda když jsem byla menší, tak jsem to hrozně prožívala a jednou jsem dokonce (já debil) poslala klukovi přáníčko... jako že někdo ho má rád a tak a já už si to radši nepamatuju. :-D Byla jsem ve čtvrté třídě, no! Od té doby tenhle americký svátek ignoruju, protože ani nemám někoho, s kym bych slavila. O:-)
Jinak jsem Valentýna strávila tím naprosto nejhorším způsobem, jaký si dokážete představit... Celé dopoledne jsem strávila po dokotorech a zrovna těch úplně nejhorších.... No dobře, Janík má pravdu, zubař je krapet horší. :-D
Zbytek dne jsem byla jak jinak než doma, nemoc totiž pokračuje neohroženě dál! Asi se jí se mnou líbí. A protože mám plný zuby čaje, dneska jsem měla jenom jednu horkou čokoládu, ale dala jsem si na ní záležet. :-D Čaj jsem měla jenom ráno a ten jsem nestihla dopít, takže jsem ho logicky neměla. ;-)
Zítřek strávím stejně jako dnešek - doma s čajem. :-! Ale aspoň nejdu k tomu hroznýmu doktorovi.
Asi by vás mohlo zajímat, co bude s novými kapitolami. :-) Zítra budu psát a teď budu psát předtím než půjdu na Simpsonovi. O:-) A pak budu asi taky psát, takže nejpozději zítra tady snad bude kapitola, spíš dneska. Uvařim si nějaký hnusný čaj (čokoláda došla :-( ) a půjdu psát.
Máte chuť? Já taky, ale došla nám. :-D
AKTUALIZACE: 19:24
  • Na Simpsony se asi sotva budu koukat, když je na dvojce nějakej blbej fotbal.... :-( Takže se jdu vrhnout na psaní DÚ. :-) ;-)

Všechny diplomy, které jsem kdy dostala

13. února 2008 v 22:48 | Lirael |  ) Popelnice (
Mám tady nové diplomy od Mamlaska, najednou jich je hodně... Takže jsem si řekla, že tenhle článek bude jenom s diplomy za všechny možné soutěže, kterých jsem se na netu, kdy účastnila. Nechci mít blog, kde pořád přibývají jenom články typu "Diplom" a "A zase diplom", tenhle blog mám přece na povídky, ne? :-) Postupem času budu článek aktualizovat.
Nějak mě baví to zkoušet ty soutěže a bleskovky, teď mám nějaké takové období. Baví mě soutěže, kde jsou otázky z HP a je to asi poznat. :-D
Jinak za uveřejněné diplomy děkuji všem autorům autorům, konkrétně tvořili: Lucka, Mamlasek, ... (možná přibudou další) :-)
Takže uvnitř článku jsou časově seřazené diplomy, které jsem si na netu získala/vybojovovala (vyberte si sami). :-D Nejnovější jsou na konci.

12. února 2008

12. února 2008 v 20:33 | Lirael |  ) My Diary (
Tak, udělala jsem si chvilku, abych sem napsala. :-)
Jinak - už nejsem naštvaná. O:-) Teda já ani tak moc nebyla, jenom mě mrzelo, že mi sem nikdo nepíše. Každopádně jste mi to vynahradili moc příjemně a všem třem bych vám za to chtěla poděkovat. Noře, Lucce a Lily V. Fakt dík. :-)
Mám napsanou i novou kapitolu k DÚ, ale myslím, že nechci, aby se příběh vyvíjel tímhle směrem, takže kapitola projde rekonstrukcí. A to celkem zásadní. Dělala jsem si tam zě všeho prostě až moc velkou legraci a nakonec byste to asi skoro nikdo nepochopil, protože moje myšlenkový pochody jsou - ehm - nepochopitelné. :-D Takže novou kapitolu, nebo povídku, nebo cokoli dodám, až přestanu mít haha náladu.
Což asi bude brzo, protože a jelikož jsem doma a nemocná. Mamka je taky nemocná. Stonáme spolu. :-D Teda, ne že by to byla taková úleva, protože mamka má něco se zádama a já dneska vařila oběd místo toho, abych si lehla do postele, po čemž jsem tak neskonale toužila. Zítra do školy taky nejdu, už jsem mluvila s mamkou.
Pokud nebudu dělat zrovna sluhu, oběd, nebo nebudu spát - a nebude mi tak zle - zkusím psát i nějaké ty kapitoly. Na jednorázovky sice nápady mám, ale nějak jsem teď zažraná do kapitolovek. :-D
Takže teď si jdu uvařit další nenáviděný čaj a pak si budu chvíli číst. A že neuhádnete co... :-D Ano, hádáte správně - Harryho. Ale ne sedmičku, protože jsem se tím poslední dobou nějak předávkovala, jdu si číst dál trojku.... Četla jsem už ráno.
Takže to by bylo tak vše, co jsem měla na srdci a teď, když to čtete, to mám i na blogu. :-D A přeju vám, ať nedopadnete tak jako já, s nesnesitelnou bolestí hlavy, s kterou nedokážete nic udělat....

O:-)

11. února 2008 v 21:36 | Lirael |  ) Popelnice (

Planý výhružky?

11. února 2008 v 18:04 | Lirael |  - Plácání o psaní -
Ahoj všichni, co jste ochotní číst moje blbinky. :-)
Nevíte, proč začínám tak debilně?
Tak znova: Chci sem vlastně napsat, že mě nehorázně štvete. Asi chcete vědět proč.... Ne, že by sem nikdo nechodil, nebo tak, to vůbec. Jenom mě mrzí, že mi nikdo nepíšete komentáře k povídkám.Člověk si vždycky najede na web, vleze na svůj blog a tu vteřinu, kdy se načítá stránka, doufá, že mu aspoň někdo něco napsal. A nikdo nenapsal. Nic. Blbý je, že vám tady vyhrožuju a nikdo ani nereaguje.
Stručněji: Dokud tady, tady a tady nebudou aspoň dva komentáře týkající se povídky, nic sem nevložím. Budu si psát pěkně do složky.
Nikdy bych nevěřila, že tohle napíšu, protože bych měla být ráda za to, že sem nechodím jako jediná, že jste tady i vy... Tak promiňte, jenomže mně to hrozně vadí, já se s něčím píšu, doufám, že mi napíšete a teď to vypadá, že nikdo o další kapitoly nestojí. Tak fajn, dokud mi nenapíšete ty komentáře, budu pořád naštvaná a nový kapitoly ani povídky nebudou....
Tak jako mě to spíš mrzí, ale taky nehorázně štve.
Nechtěla jsem být tak nepříjemná, ale napsala jsem to tak, jak to cítím a nemám náladu to přepisovat do prosící a podlézající formy. To bych nebyla já. Já jsem extrovertní a labilní cholerik.
Ach jo....
Asi jsem dneska na každýho jenom hnusná, jenomže mi pár týdnů v kuse (měsíc, dva, tři - kdo to počítá?) třeští hlava. Naprosto nehoráznym způsobem. Dneska jsem si zkusil vzít prášek, ale to je dvě hodiny zpátky a nic nezabírá... :-(
Nechci omlouvat i tenhle nepříjemný článek pro vás bolestí hlavy, jenom mě berte s rezervou...

Dva nové diplomy :-)

11. února 2008 v 17:44 | Lirael |  ) Popelnice (
Jdu sem hodit dva diplomy, jeden je z bleskovky na Lucčiném blogu a druhý jsem získala u Mamlaska.
Z obou diplomů mám hroznou radost. :-)
A tady jsou:
A ten diplom od Mamláska. Ehm. Ona má na blogu narozeninové soutěže a já vždycky (no dobře většinou) vím odpověď, ale přijdu pozdě. Teďka jsem nějak přišla, když soutěž už dvacet minut běžela. A jelikož je na jejím blogu většinou online víc jak 30 lidí, myslela jsem si, že nemá cenu psát odpověď. Ale zkusila jsem to. :-))))
Na oba diplomy jsem si nechala dát Rona Weasleyho. :-))) Fotky Emmy chce na diplom každý druhý, Dan je Dan, a tak jsem si řekla, proč ne Ron. :-) Hrozně sympatická postava HP. Já je mám nejradši asi skoro všechny.... :-D

Domácí úkol 5

10. února 2008 v 12:20 | Lirael |  Domácí úkol
Tak, právě jsem dopsala páté pokračování kapitolovky "Domácí úkol" a napadá mě, že tahle kapitolovka vlastně už o žádném domácím úkolu není. :-D
Jinak doufám, že vás pokračování nezklame. Jo a taky jsem aktualizovala rozcestníky povídek, vždycky jsem napsala něco o povídce, jestli máte zájem, mrkněte se. :-)
A teď už vážně chci komentáře! :-D
Napište aspoň dva, ať mám náladu vůbec psát něco dalšího. Prosííííím. O:-)
Dokud nebudou dva, další nebude.
A basta. :-(
Protože se mi nikdo neozýváte, u posledních dvou nových kapitol není ani komentář. Takže buď budou u týhle aspoň dva a a u předchozích taky, nebo budu naštvaná. :-(
Spíš smutná.
Prosím....

Ještě maličkost O:-)

9. února 2008 v 22:30 | Lirael |  - Plácání o psaní -
Už chci jít spát, ale když jsem vkládala novou kapitolu, napadla mě myšlenka. :-D
Jde o to, že mě zajímalo, která z kapitolových povídek je nejdelší. Tedy povídka "Za pokus nic nedáš" nebyla ni započítávaná do hlasování. Šlo jen o "Stíny Andělů" a "Domácí úkol", při psaní nové kapitoly jsem si totiž všimla, že píšu už sedmnáctou stranu ve Wordu.
Tady je počet slov povídek...
Stíny Andělů: 5 827
Domácí úkol: 5 327
:-D Docela vtipný, no. Na to, že Stíny mají 5 kapitol a Úkol jenom 4. :-D
Člověk si neuvědomí, kolik toho už vyplodil za nesmysly, dokud si to nespočítá. :-D
A jdu spát, dneska o mě už neuslyšíte. :-D
Jinak - víte co je vtipný? Všechny nový články a kapitoly píšu tak dlouho, protože hledám nové obrázky. Že jsem magor? :-P
Jsem, správná odpověď. Ale mně se to s těmi obrázky nějak líbí víc. :-D O:-)

Domácí úkol 4

9. února 2008 v 22:06 | Lirael |  Domácí úkol
Po dlouhé době jsem si sedla k počítači za účelem napsání kapitoly k "Domácímu úkolu". Nakonec jsem se dohrabala ke konci a docela se mi to i líbí.
Chvíli teď nebudu psát "Stíny Andělů", protože nechci psát jenom je, i když se mi píšou dost dobře a nějak to ze mě samo leze do klávesnice. :-D Nechám to chvíli ležet ladem a jako první ne-stíny-andělů povídky jsem se vrhla právě na "Domácí úkol".
Asi to končí natolik imbecilně, že co nejdřív napíšu pokračování.
Teď si to po sobě už nechci číst... Chci si jít číst knížky. :-D
Jinak bych chtěla tuhle kapitolu povídku věnovat Noře van Hallen, která se poslední dobou moc neozývá. O:-) Snad se tobě a i vám všem ostatním bude nová kapitola líbit.
A mimochodem, mohli byste taky konečně napsat nějaký komentář... Přijde mi jako kdyby si moje povídky nikdo nečetl. :-( Pěkně prosím, smutně koukám. :-D
Neee, vážně, budu ráda za všechny komentáře a už toho nechávám. :)
AKTUALIZACE (22:12): Právě jsem si to po sobě dočetla, vůbec se mi to nelíbí, ale aspoň jsem opravila několik chyb, kterých sem si předtím nevšimla. Ta kapitola je trochu nic neříkající, ale posuďte to sami. Mám nápad, co kdybyste mi rozsudek napsali do komentářů?
PROSÍM. :-D

A další diplom :-D

9. února 2008 v 8:00 | Lirael |  ) Popelnice (
Takže, na Lucčiném blogu byla vědomostní soutěž s otázkami z Harryho Pottera. Byly tři kola, takže tři otázky. Tzn. Jaký účinek má kouzlo Reduccto, Engorgio a Apparecium.
Moje ceny najdete k náhlednutí uvnitř článku.

5. kapitola - Zamlžený rozbřesk

7. února 2008 v 19:46 | Lirael |  Stíny Andělů
Takže - jak jsem slibovala, tady je nová kapitola. :) A to ještě není osm! :-D
Momentálně si nejsem moc jistá názvem kapitoly, takže ho doplním později, jinak bych tady seděla a půl hodiny uvažovala nad názvem, místo toho, abych článek vložila. O:-)
  • Eeehm, takže název kapitoly už jsem dopsala, ale asi to ještě časem změním, nechám tomu volný průběh. :)
Jinak doufám, že se nová kapitola líbí. Nevím, jestli budu teď hned psát dál, protože mám rozečtenou napínavou část knížky... O:-)
Ale nejpozději během víkendu psát určitě budu. Spíš zítra po škole. :)
Uvidíme.
Komentáře uvítám s otevřenou náručí.
Přeju příjemné čtení. O:-)

Diplom O:)

7. února 2008 v 7:06 | Lirael |  ) Popelnice (
Na blogu Mamlaska o Harrym Potterovi jsem se zapojila do soutěže. Náhodou jsem byla ve správnou chvíli na správném místě. :-D
Jinak otázka byla, jaký je nejdokonalejší školní trest. Já napsala: Povinné rande s Filchem nebo naučit Drápa valčík. O:-)
Tady je diplom:

Tak zase zítra. :-)))

6. února 2008 v 21:03 | Lirael |  - Plácání o psaní -
Taakže, pro dnešek s psaním končím, další kapitola má v této chvíli přes 2 strany a bojím se, že to bude ještě hodně dlouhý, protože a jelikož tohle se nedá utnout uprostřed. :-D
Jinak možná budu ještě chvilku psát zítra ráno, protože mi odpadají první dvě hodiny. O:-) Jupí! Místo nudy na Informatice, budu spááát. :)
Kapitolu přidám někdy během zítřejšího odpoledne. :) Po škole mám ještě program, ale řekla bych, že tak někdy večer - kolem osmý, nebo tak, by to tady mohlo být. :)
Teď mě chytnul nápad, takže jsem toho napsala docela dost. Je to nakonec jinak než jsem plánovala, ale to se dozvíte až zítra. ;-)

4. kapitola - Den uprostřed noci

6. února 2008 v 17:01 | Lirael |  Stíny Andělů
Ehm, ehm....
Jak začít.....
Podle toho, jak dlouho na kapitolu už čekáte, byste si mohli myslet, že bude dlouhatááááánskáá, ale asi vás zklamu. Délka je nic moc, lépe řečeno prakticky nic. Hned, jak vložím článek se pustím do další a budu se snažit, aby byla už delší. Tahle mi vyšla ani ne na dvě stránky...
Každopádně - snad se vám bude líbit, i když mně se to moc nelíbí... Jako ostatně vždy. Tyhle řeči stejně nemaj cenu - výsledek posuďte sami a názory pište do komentářů, budu za ně moc vděčná. (Nějak se opakuju. :-D )
Jinak tenhle obrázek jsem trochu upravila, namodřila a ztmavila, ale už nemám odkaz na DeviantART, takže vám nemůžu ani ukázat originál. :-D - Jo nebudu už zdržovat, otevřte si ten článek. ;-)

Ehm - 3? :-D

3. února 2008 v 21:07 | Lirael |  ) Popelnice (
Jestli se při projíždění mého blogu díváte na nadpisy, tak dva nejnovější mi v řadě za sebou připadají jako jeden velký vtip. :-D Ale není to účel, fakt ne. Až když jsem napsala předchozí článek, tak jsem si toho všimla ve výpisu únorových článků. O:-)

3. února 2008

3. února 2008 v 21:04 | Lirael |  ) My Diary (
Takže, zase je konec. Zase je konec Harryho Pottera, aspoň pro mně. Asi tak před deseti minutami jsem dočetla poslední kapitolu sedmého dílu a s nadějí jsem otočila stránku tam, kde moje oko nalezlo jenom obsah. Holt smůla, ale mohla jsem to čekat, no ne?
Jinak - je to zase divný jako v létě, když jsem tuto knihu dočetla poprvé. Teď jsem si jí ale přečetla přeloženou do češtiny a musím uznat, že moje angličtina není tak rozsháhlá, abych znala všechna přídavná jména, která Rowlingová vcelku hojně používá. Na druhou stranu zase musím říct, že byly pasáže, kdy bych se s panem Medkem asi docela hádala, protože jeho překlad se mi moc nelíbil. Ale to šlo vážně jenom o části, které znám bez přehánění slovo od slova. Samozřejmě, že odborník je pan Medek, takže bych měla být radši zticha a tiše se radovat, že to někdo přeložil. :-D
Celkem utrpení pro mě nastlo v předposlední kapitole "Trhlina v plánu" ("The Flaw in the Plan"), protože anglickou verzi jsem znala natolik přesně, že jsem se nedokázala ani moc soustedit na text, který přede mnou ležel. Když jsem četla českou verzi věty, v hlavě mi automaticky naskočila anglická. - Tuhle část bych vám vážně mohla z fleku odrecitovat. :-D V tý chvíli jsem v sobě taky docela úspěšně dusila touhu zaklapnout knihu, nebo minimálně přeskočit tak notoricky známou kapitolu.
Ale vydržela jsem to a jsem ráda. :-))
Jak jste asi už sami usoudili - můj víkend byl jednoduše řečeno - HarryPotteroidní. Ne úplně, včera jsem se totiž ve čtení naprosto zasekla, protože jsem se dostala do části knihy, která mě moc nebaví. Dneska ráno jsem se ale probudila na tuhle pasáž dostatečně naladěná, abych ji byla sto přečíst. Ehm, dneska jsem toho kromě Harryho asi moc nestihla.... Někdy kolem desátý jsem si napsala úkoly na zítřek, abych mohla zbytek dne číst Harryho, potom jsem si umyla vlasy.....taky jsem obědvala, ale jinak samej Harry. :-D
Docela by mě zajímalo, co teď budu dělat, protože spát se mi ještě nechce, učit tuplem ne a vlasy už mám umytý.... Ale ono se něco najde. ;-)

3. kapitola - Mezi lesem

2. února 2008 v 11:51 | Lirael |  Stíny Andělů
Docela dlouho už jsem nepřidala novou kapitolu k povídám, ale dneska se mi nějak chtěla to napsat, takže...tady máte novou kapitolu ke "Stínům Andělů", jinak ještě budu chvilku psát a pak zase skočim za Harrym. Zrovna jsem se dostala do ne zrovna oblíbené části knihy, takže jsem si udělala přestávku a napsala kapitolu.
Jinak si myslím, že je tahle kapitola příšerná a ani jsem tam toho moc nenapsala.... Není tak dlouhá.
Předem děkuju za každý komentář a přeju příjemné čtení nejen mojí povídky, ale i Harryho. :-))