Prosinec 2007

31. prosince 2007 aneb poslední článek roku :)

31. prosince 2007 v 23:46 | Lirael |  ) My Diary (
Je tady Silvestr, všude kolem našeho paneláku řachají, září a bouchají rachejtle a já si tady hovím. :-D Teda předtím jsem byla v kuchyni s rodinkou, ale teď je v televizi velký nic (ne, že by předtím nebylo), takže jsem skočila k počítači. :))) Zatímco někteří lidé riskují svůj život na Václavském náměstí, já si tady v teple domova opíjím kolou. :-D
Co bych tak mohla říct k letošnímu roku? Asi je toho tolik, že si neumím vybrat.
Takže se to zase roztáhlo na delší článek ;-)

28. prosince 2008

28. prosince 2007 v 0:21 | Lirael |  ) My Diary (
Nějak poslední dobou píšu samé půlnoční články..... :))
To je tím, že mě odsud nikdo nevyhazuje. Můžu tady být až do rána, ale to se zase nechce mně. :)
Jinak mám za 10 hodin odjíždět k tátovi. Nemám sbaleno, nemám náladu, nechci tam... Nechci balit. S tátou jsem se navíc předevčírem (26.12.) docela dost pohádala, protože k němu prý se sestrou dost nejezdíme. A co já s tim? Zase mi bude chtít dělat přednášku a bůhví co eště. Měla bych se vracet někdy 30.12. odpoledne a už teď myslím jenom na neděli... Ach jo.
Ale notebook si vezmu s sebou... Sice nebude internet, ale aspoň budu mít co dělat. Dostala jsem na Vánoce sice dost knížek, ale k tátovi je toho zapotřebí hodně, jinak člověk vohlodává nudou stěny....
Takže mi držte palce... Jdu si číst a pak spát... Co taky jiného? Teď se vážně balit nebudu... Já tam nechci, akorát bude přednáška. A ráno musím tím pádem vstávat asi v osm, což bude oproti ostatním dnům vánočních prázdnin dost hrozný.... No nic, musím jít. A to mě odsud ani nikdo nemusí vyhazovat.... .zZ

Dárky :)))

25. prosince 2007 v 0:16 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Ahoj. Je něco málo po půlnoci a já sem přidávám článek ze svého vánočního dárku. Dostala jsem notebook! Nějak si to pořád neuvědomuju, ale tahle hromada drátů, plastu a všeho možnýho je moje. :) Jenom moje. Mám rychlej net, oblíbený programy, celkem ucházející zvuk a hlavně: Je můj....
Neni sice novej, mamka ho odkoupila v práci, ale mně to ani v nejmenšim nevadí. Teď si s ním hraju, instaluju všechno možný a hlavně se na něj nemůžu vynadívat. O:-)
Ještě od stromečku jsem volala nejlepší kamarádce, protože jsem ji do svého největšího přání zatáhla, a tak jsem jí to hned volala. Jako každý rok jsem rozdávala dárky já, takže jsem podávala balíček sestře a u toho jásala do mobilu... Ne, nejsem normální.
Tady je můj milášek ("It´s my, my precious." - Pán prstenů - Glum):
A jinak - víc napíšu zejtra.... Možná... Pokud nebudu s miláškem. Ale to se nevylučuje s napsáním na blog/y. :-D
Radši pudu spát teď, jinak se od tohohle zlatíčka neodtrhnu... O:-)

23. prosince 2007

23. prosince 2007 v 14:08 | Lirael |  ) My Diary (
Zítra je Štědrý den, už mám všechny dárky zabalený a jenom nervózně čekám na to, co "Ježíšek" letos přinese mně. O:-)
Asi každý věřil jako dítě v Ježíška. Mně to ale moc dlouho nevydrželo. Bylo mi asi 7 let, když jsem uviděla pravé Ježíšky. :-D Tenkrát byli rodiče ještě spolu a mně všechny slovenské zvyky, které jsme kvůli mému tátovi na Vánoce dodržovali, připadaly normální. To byly časy.

Soutěžím o nejlepší povídku

21. prosince 2007 v 9:53 | Lirael |  ) Popelnice (
Ahoj, :))
Se svojí povídkou -Setkání- jsem se přihlásila do soutěže na blogu Evelinee ODKAZ . Soutěžím tam ještě se čtyřmi jinými, přečtěte si všechny povídky a hlasujte pro toho, kdo vám přijde nejlepší. I když, když budete hlasovat pro mě, zlobit se vážně nebudu. :)) Hlasovat se začalo včera večer. Takže si ty povídky přečtěte. Ostatní soutěžící maj fajn povídky na svejm blozích, takže to berte jako typ. :)
Za všechny případné hlasy děkuju. :))

Domácí úkol 3

19. prosince 2007 v 19:28 | Lirael |  Domácí úkol
Opět tady mám novou povídku. Tak dobře, část povídky. Jde o další kapitolu povídky "Domácí úkol". Nějak se mi to teď chtělo napsat, tajže jsem si tady tak ty dvě hodinky blbla. :) Snad se bude líbit, jakékoliv komentáře vítám (kromě reklam).
V této části má Daniela konečně důvod vstát včas, a proto jednou nezaspí, ne, že by jí to ale bránilo v tom, aby přišla pozdě do školy.... :-D

16. prosince 2007

16. prosince 2007 v 15:21 | Lirael |  ) My Diary (
Je neděle... Ne, že by mi ten víkend utekl zrovna pomalu, to je fakt. Většinu jsem strávila psaním seminární práce na biologii, téma: Užitečné bakterie. Prostě hrůza, děs, běs. Nejdřív jsem nemohla o užitečnosti bakterií najít vůbec nic, ale pak jsem toho zase měla hodně. Teď už na tom udělám jenom "kosmetické úpravy" a budu konečně hotová. :))
Jinak co jsem dělala o víkendu? Tak předně jsem hrála The Sims2. Magor. A potom jsem taky četla knížku. Už dlouho jsem ji sháněla, ale nakonec jsem si ji našla na internetu a v pátek jsem ji vyzvedla na poště. Ehm, neumím číst pomalu, když mě ta knížka baví a tahle mě baví hodně. Za ten jeden den jsem přečetla 179 stran a ráno jsem se zařekla, že dneska (během dne) na tu knížku nešáhnu. Nechám ji hezky na posteli..... Mno, takže jsem na straně 228. Celá já. Když ono to bylo zrovna tak napínavý, když jsem se to ráno násilím donutila zavřít. Každopádně ta knížka se jmenuje: Avalon High. Je od Meg Cabot. A je v angličtině, jak jinak, Knižní klub ani jiné nakladatelství tuhle knihu nepřeložilo, a tak si musím vystačit sama. Ne, že by mi to vadilo. :)) Jinak Meg Cabot napsala třeba známé Deníky Princezny a Mediátora. Já ty knížky nějak hltám...
A přesně takhle vypadá knížka, která mi leží v pokoji na stole. Stejně ji za chvíli otevřu a zase si budu číst... Starší sestra zase dotírá, protože jsem ji dnes ještě nepustila na comp, takže napíšu až zítra. Pokud mě sestra nesežere zaživa.
Jo a taky jsme byli koupit vánoční stromeček. Tenhle rok bude modro-stříbrnej, ať si sestra protestuje jak chce, protože než na Štědrej den vstane, já už ho budu mít dozdobenej. O:-)))
Njn.... Sestra mě sem dneska už asi vážně nepustí, usuzuju tak podle jejího výrazu a taky trochu třískání dveřma... A abych nezapomněla - mučednickýho výrazu, když vypráví mamce, jak jsem na ní zlá. Tak já letim, jinak poletim nedobrovolně a dopad bude tvrdý. Teď si vážně nemůžu dovolit přijít o kapesné... Aspoň než koupím zbytek dárků...
No jo, už du...

Ona, To, Ty a Ten

9. prosince 2007 v 19:47 | Lirael |  Ona, To, Ty a Ten
Ehm, tohle jsem psala jako úkol na sloh. Měla jsem hodně sarkastickou náladu a nenapadaly mě jména. A nakonec jsem napsala slohovku jinou, protože tahle by nejspíš neprošla. Nevinný Mám ji ovšem moc ráda.

Nová povídka je spíš taková chvilková hloupost. Na češtinu, na úterý, máme za úkol napsat pohádku. No, je to sice hezký téma, ale ne, že bych potřebovala před třídou číst takovou pohádku, jaká by se mi líbila. Tzn. víly, princezny, atd. Asi je to na můj věk trochu dětinský, pravda, ale já mám pohádky jako takové ráda. No, jednoduše jsem si k tomu dneska sedla a napsala jsem tohle. Nevím, co si o tom mám myslet, protože mně to přijde jako super blbost, mojí mámě se to líbí a nejlepší kamarádka mi řekla, ať změnim jména. Ale problém je, že právě ty se mi na tom jako jediný líbí. Úžasný Prosím tímhle kohokoli, kdo sem do pondělí do večera zavítá, aby mi napsal, co si o této "pohádce" myslí.
Je o želvě, rybách, rybáři a městě. Blbej nápad... Ale pokus číslo jedna, no.

Za chvíli konec...

7. prosince 2007 v 19:06 | Lirael |  ) My Diary (
Teď, když začínám psát tenhle článek, je 18:59. Za minutu je konec. Alespoň pro mojí šmudlu. Za minutu přijde veterinář... Je to divnej pocit, už dva dny vím, že k tomu dojde, ale pořád tomu nevěřím... Zítra jedu s mamkou za nevlastnim tátou, k němu domů - představte si, už zítra touhle dobou bude u nich doma nový štěně. Dneska Kora, zítra kdo? Nechci, aby byl konec, já vím, že se zbytečně trápí a tak, ale nechci... Už je 19:01... Třeba už tam ten veterinář je. :(
19:02
Já normálně nejsem zas taková citlivka, místama.... Ale tohle - brečim. Jak malá...
19:03
Stejně tomu pořád nevěřím... Minuty utíkaj.
19:04
Jenom usne, že jo? Nebude nic cejtit.... Já to neznám, nikdy jsem se o tom s nikým nebavila.
19:05
Tohle nejde, tohle je morbidní, já jenom - jsem doma sama a nemám si s kym pobulet.
19:06
Jsem hroznej blb. A sentimentální hysterická citlivka k tomu.
Fajn, už nemůžu psát, ani nevidim na monitor, jestli píšu blbiny. Což vim i bez toho, abych se koukala na překlepy....
Korunka moje.... Už nikdy to nebude stejný.

6. prosince 2007

6. prosince 2007 v 14:11 | Lirael |  ) My Diary (
Dnešek.... Včerejšek.... Včera byl Mikuláš. Můj Mikoláš byl skoro fajn. Taky jsem mamku ukecala, aby mi koupila advenťák. Takovej ten, jak je v něm na každej prosincovej den čokoláda, až do Vánoc. Vánoce jsou nějak hrozně moc blízko. Běží to rychle. Ten čas. Ale o tom jsem psát nechtěla.
Včerjší večer mi zkazil jeden fakt. Moc dobře se to nedá zformulovat, takže se omlouvám, jestli to je nepochopitelný. Ale musim začít od začátku, abych se v tom sama neztratila.
(Nakonec jsem to napsala hrozně dlouhý, takže zbytek si můžete přečíst uvnitř článku.)

Domácí úkol 2

6. prosince 2007 v 13:05 | Lirael |  Domácí úkol
Je tady už druhá kapitola povídky "Domácí úkol", trochu moc jsem se s tím patlala, ale nakonec je to hotové. V této části povídky se má Daniela setkat s Davidem před videopůjčovnou a mají společně dělat domácí úkol. Proč se nakonec ale nedostane na vypracování úkolu? No, to si budete muset přečíst uvnitř článku.... :)

Dvojí život

5. prosince 2007 v 19:00 | Lirael |  ) Moje maličkost (
Je prosinec a na mě doléhá vánoční nálada. Možná mi zastřela mozek. Každopádně o napsání tohohle článku uvažuju už dost dlouho, několikrát mi to prošlo hlavou a myslím, že je čas. :-D Musím se k něčemu přiznat. Na internetu žiju už od října dvojím životem, mám takovou trochu rozdvojenou osobnost... To to zase okecávám, jako vždy.... Prostě a jednoduše, založila jsem si v říjnu už v pořadí druhý blog. Byla jsem nemocná a prostě se mi nějak zachtělo dát někomu přečíst svoje povídky a jiné blbiny. Byl asi jediný člověk, kterému jsem o svém dvojím životě řekla... Ona na to vlastně tak trochu přišla sama. :) Evelinee. To ona mě taky inspirovala, když si sama založila druhý blog... Na tom prvním jsem jí pravidelně zvyšovala návštěvnost. :D Já jsem si ale narozdíl od ní chtěla založit úplně jiný blog než ten první. A tak jsem to prostě udělala. Jednou večer mě to napadlo a hned jsem taky svůj nápad uskutečnila.
Začátky pravda nic moc, třeba pokusy o vytvoření záhlaví, ale nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Záhlaví mám a jsem na ně patřičně hrdá. :D Dalo mi hodně práce. Nakonec se ale povedlo. Myslím, že dost dlouho nebudu pociťovat potřebu měnit design.
Vidíte... Stejně to tady okecávám a zakecávám, asi neumim mluvit k věci... O:-) Prostě jsem nějak postižená.
Tak já to zkusím znovu. ;-) Mám dvě přezdívky, nečekaně. Lirael a _____. Na první pohled nemají nic společného, ale adresy blogů si jsou velmi podobné. Asi čekáte, že vám sem teď hodím odkaz, ale tak to nebude.... :-D Jestli chcete můj druhý blog vidět, ať už se nyní nacházíte na kterémkoli z nich, musíte se aspoň trochu snažit. :) Máte docela dost možností, jak hledat... Nemůžu vám to ulehčovat tak moc, ale trochu napovím. O:-))
Návod najdete uvnitř článku....

Setkání

4. prosince 2007 v 9:04 | Lirael |  Setkání
Mám tady další povídku. Psala jsem ji do souteže Evelinee . Je o holce, kterou máma odložila do dětského domova. Nějak mě to napadlo, a tak jsem dneska nacvakala do počítače. Mysela jsem, že napíšu něco jiného, ale to až někdy jindy. Možná...

1.prosince 2007

1. prosince 2007 v 11:32 | Lirael |  ) My Diary (
Je tady další měsíc.... Posední dobou jsem tenhle blog zanedbávala, ale míním to napravit. O:-)) Ale nechci radši nic závazně slibovat, protože pak se mi do toho nikdy nechce... Prostě se znám. Ve čtvrtek jsme měli imatrikulaci. Měla jsem na výber z tří různých šatů. První byly moje, černé s bílými puntíky - ta sukně na nich se mi moc líbila, ale ten vršek prostě nesnášim, říkala jsem si, že si je vezmu jen přes svou mrvolu... :-D Ty druhé ptří mojí sestře a musela bych v nich mít celou dobu zatáhlý břicho tak, že bych ani dejchat nemohla. Prostě komfort. A až v úterý jsem s uvědomila, že mám ještě třetí šaty. Jsou trochu šílené, ale moc pohodlné. Připadám si v nich jak v pyžamu, jak jsou pohodlné, ale doufám, že jak pyžamo nevypadaly. :-D Až přijedu domů, hodím sem nějaké fotky.... Možná. Jinak ty šaty, ve kterých jsem nakonec šla jsou modro-bílo-černé. Jak říkám, majní všechny zákldní barvy. :-D Základní alespoň pro mě.
Jinak jsem na další víkend u táty, zatímk se tak moc nenudím a táta se se mnou zatím ani jednou nehdal, což je celkem rekord. Nebo taky štěstí. Uvidíme, třeba to nebude tak hrozný. Většinou tady nemám, co dělat, alemám tady s sebou docela dost věcí, co bych jinak musela dělat v neděli večer, jako třeba čtenářák - Robinson Crusoe. To asi pudu udělat jetě než bude oběd. Já už to psala během týdne, ale teďka to ještě upravím a přepíšu do sešitu. No jo no.
Jo a taky mám od středy souromý hodiny angličtiny. Daší mám v ponděí, tak uvidíme... Mám jako učitelku hlku, která studuje anglickou liteaturu. Myslím, že tak nějak to říkala. Budeme spolu dělat i gramatiku, i konverzaci. Zatím to vypadá slibně. :)
Jo a ještě musím něco napsat... Přihlásila jsem na blog k Evelinee do soutěže o nejlepší povídku.
Pro Evelinee: Mám tak trochu nápad a během víkendu zkusím něco hodit na papír. Pak bych to přepsala do počítače a poslala ti to. Uvidíme... Je to skvělý téma, to vážně, ale musím si to ještě nechat projít hlavou.
A všem přeju hezkej víkend. :))