Listopad 2007

12. listopadu 2007

12. listopadu 2007 v 20:34 | Lirael |  ) My Diary (
Opět se hlásím do služby. První pracovní den týdne je za mnou a musím říct, že jsem ráda, že je to tak. :-) Ve škole ani nebylo nic hroznýho, jenom jsem kvůli víkendové návštěvě u táty tak trochu neměla víkend. Nedalo se to tak brát. Takže dneska odpoledne jsem si chtěla udělat svůj víkned, moc mi to sice nevyšlo, ale bylo to lepší než víkend s tátou.... Na víkendu bych ale našla i pozitiva, jako například to, že mám kozačky. :-D
Někomu to může připadat jako absolutně normální věc, mít kozačky, no a? Ale pro mě je to trochu víc... Víte, mně se boty neshání zrovna jednodušše. Mám velikost 42, což znamená, že se mi boty hledají hodně těžko. Nechápu, proč obchody nemůžou mít bot v téhle velikosti víc, je přece tolik lidí, kteří mají stejný problém. Někdo jim jejich ne zrovna konfekční velikost vykoupí a co oni potom mají dělat? Já to vyřešila takhle, byla jsem se podívat v nadměrných velikostech bot. A světe div se. Kozačky a kolik! Já měla dokonce na výběr! JÁ!! :D Mě se jich tam zas tak moc nelíbilo, ale vzala jsem si do ruky ty, které se mi líbily nejvíc... Nemám jenom velkou nohu, ale mám taky dost tlustý lýtka, takže už tak nějak automaticky počítám s tím, že mi bota nebude, že to prostě nedopnu... Ale já si nazula tyhle boty a zapla jsem zip, boty končí těsně pod kolenem, takže já byla v naprostém šoku. :-) Pořád jsem cupitala před zrcadlem a prohlížela si svoje nohy ve vysněných botách. Prodavačka říkala, že si nepamatuje, že by v jejím obchodě měl kdo kdy takovou radost z bot jako já. Tomu i věřím. Už několik let jsem je hledala a nenecházela a najednou BUM! :-D Táta si tím vyřešil Vánoce, protože už mi namusí shánět žádný jiný dárek, ale protože si něco takového vymyslí každý rok, ani mě to nepřekvapilo. Já měla totiž kozačky! Dneska jsem si je vzala do školy. Bylo to takový divný, najednou mi nebyla zima na nohy... :-D
Jinak o dnešku... Na tělocviku jsem málem vypustila duši, na matice jsem neměla páru o co jde a na ZSV jsem neslyšela profesorku, protože ve třídě je permanentně kravál. Takový klasický pondělí. :-)

11. listopadu 2007

11. listopadu 2007 v 19:08 ) My Diary (
Ehm, jsem zpět od táty. Musím konstatovat, že táta nezklamal, nudila jsem se celý víkend, až do úmoru. Kdyby tam nebyly moje kočky, asi bych to tam nezvládala ani vůbec, nikdy. Ještě ke všemu se z Městský Knihovny na Mariánskym náměstí nedaly v pátek půjčovat knihy, takže jsem neměla, co si vzít s sebou k tátovi na čtení, tudíž hrůza děs běs. Já si musím před spaním číst, jinak se mi moc dobře neusíná.
Víte, můj táta je ze Slovenska, nic proti Slovensku, ale táta pochází z úplně nejvýchodnější části. To už je skoro Asie, jak by řekla moje nejlepší kamarádka. :-D Táta a jeho spoluvýchodníslováci mají hodně často jedno jediné společné téma - peníze. A o tom já si s ním nikdy moc povídat nechci... Ale dost o tátovi, hlavně, že jsem konečně doma! :-D
Dneska je super datum - 11.11. Moje životní číslo je 11. Mám nějak nejradši čísla jako 22, 33, 55 - dělitelné 11. Prostě cvok... Ani jsem to nevěděla, ale když se z data narození počítá tak numerologicky to jedno číslo - vychází mi 11. Navíc jsem si v 11 připadala naprosto skvěle - jako dospělá. :-D Teď zpětně se sama sobě směju. A abych nezapomněla, v Harrym Potterovi (Pokud jste si toho ještě nevšimli, jsem šílený fanoušek Harryho Pottera O:-) ) jede Harry poprvé do Bradavic v jedenácti letech. O 11 bych takhle mohla pokračovat hodně dlouho, což by vás asi nebavilo, takže konec řečí o mém nejoblíbenějším čísle... :-D
A pro dnešek konec. :)) Protože jinak bych tady mohla takhle mlít až do půlnoci.... O:-)

9. listopadu 2007

9. listopadu 2007 v 13:33 ) My Diary (
A je tady konec dalšího úmorného týdne. Poslední dobou začínám už v pondělí myslet na pátky, ale nějak mi nedochází proč.... Moc nespím, večer si moc dlouho čtu a ráno brzo vstávám, tak asi proto. Jinak se mám ale celkem fajn. až na ten nepatrný detail, že si mě v půl třetí vyzvedne táta a jedu na víkend k němu. Věrili byste mi, když napíšu, že napsaný mi to připadá horší než to je? Nějak mi to vůbec nepřijde optimistický... Přitom mám dobrou náladu. Ráno jsem jela k doktorce, ale porotože jsme měli dneska jen 4 hodiny (1 odpadla), stihla jsem jenom tu poslední, a to byla ještě k tomu biologie, která mě baví. Hodinu předtím psali test z dějepisu, ale já tam holt nebyla. O:-)
Beru si k tátovi rozepsanou povídku "Domácí úkol", u táty je vždycky hrozná nuda, takže to aspoň dopíšu. :-D Ale nechci nic slibovat, třeba tam nebude taková nuda jako posledních 5 let.
Musím se jít zabalit, aby táta zase nebyl naštvanej, že jdu pozdě. Já chci zůstat doma...
Jinak vám všem přeju hezekj víkend. :)

Rozcestník - delší povídky

4. listopadu 2007 v 19:42 | Lirael |  - Povídky s kapitolami -
 • napsáno 2007-2008
 • Daniela, David, Dita a Tomáš. Začarovaný kruh lží, nebo jen hora omylů? Pokud si chcete přečíst tuto povídku z tak trochu školního prostředí, víte, co máte dělat.
 • Stopnutá povídka. Pravděpodobně už nebudu pokračovat.
 • napsáno 2008
 • Takže, tuhle povídku jsem přejmenovala z Ale no tak na Natáhni ruku a dotkni se hvězd... Původně se tak vlastně jmenovala, ale na blog jsem ji vložila jako Ale no tak... Postupem času mi došlo, že ten první název se mi líbí daleko víc, takže jsem povídku přejmenovala zpátky. ;))
 • Sára je vcelku spokojená sama se sebou a užívá si života, nebýt Marka, který za ní neustále dolejzá, i když ona o nej absolutně nestojí. Kromě tohohle krapet nepříjemného problému, má Sára ještě jeden - její učitel hudebky jí tak věří, že ji přihlásí do pěvecké soutěže, v které podle sebe nemá Sára ani tu nejmenší naději na úspěch. Ale co když si celé její okolí myslí něco jiného?
 • Povídka je u konce. Popsala jsem 102 stran ve Wordu, na net hodila 38 článků. :)
 • napsáno 2008-2012
 • Znáte takový ten příšerný tlak někde u žaludku, když máte mít referát před celou třídou a kolena se vám klepou tak, že ani nedokážete stát? Přesně tohle je Petřin problém. Přesněji řečeno jeden z mnoha jejích problémů. Ještě k tomu všemu má Petra velkou slabost pro Shakespeara a jeho hry. To by bylo samo o sobě v pohodě... Ale potom se nechá strhnout kamarády a jde na hodinu dramaťáku. A v divadle přece jenom o to mluvení před cizími lidmi tak nějak jde. To už je velký problém, zvlášť v kombinaci s komandujícím režisérem a žárlivým okolím. Jak se s tím vypořádá Petra, která neumí lhát a navíc nemá podporu ani tak v nejlepší kamarádce, jako spíš v jejím klukovi, který nejspíš ani netuší, co mu za jeho zády jeho přítelkyně provádí?
 • Tuhle povídku mám moc ráda, hrozně mě chytla a baví mě ji jak psát, tak si ji po sobě číst. :)
 • Rozepsaná povídka - strašně dlouhá, na druhou stranu jedna z mála, která je hodna přečtení.
 • napsáno 2008
 • Pokus o fantasy. Hlavní postavou je anděl Marion. A je to nepovedenej pokus.
 • Stopnutá povídka. Pravděpodobně víc nenapíšu.
 • napsáno 2010
 • Dobrodružství školního lyžařského výcviku. Víc neprozradim.
 • Rozepsaná povídka.
 • napsáno 2008
 • Aneta se pouští do neznámého světa a sama netuší, kam to až může vést.
 • Povídka je už u konce a má 3 kapitoly. Víc jich neplánuju.

Domácí úkol 1

4. listopadu 2007 v 19:38 | Lirael |  Domácí úkol
Mám tady jednu novou povídku. Bude to mít víc kapitol, protože jinak by to bylo na jednu kapitolu moc dlouhý. :)) Zatím mám pro vás hotovou první kapitolu. Hlavní postavou je Daniela, která má tak trochu problémy s ranním vstáváním. O:-)

3. listopadu 2007

3. listopadu 2007 v 14:49 | Lirael |  ) My Diary (
Je tady víkend! Po týdnu testů a bezesných nocí. Nějak jsem nemohla poslední dobou spát. Včera byla rodinná oslava, takže jsem se domů vrátila kolem jedný v noci. Ale bylo to i celkem fajn. Mám toho do školy na pondělí docela dost, ale řekla jsem si, že dneska nebudu dělat NIC! Možná proto jsem strávila dnešní kompletní dopoledne hraním The Sims 2.
Teď si asi pudu uklidit pokoj, abych tam vůbec mohla být a pak? Potom se asi dám do psaní nové povídky. Mám nějakou psací náladu. KONEČNĚ! V pondělí píšu písemku z matiky. Jinak z ní doteď propadám, takže se docela klepu, ale dneska je mi to jedno. Dneska si napustim vanu, zapálím svíčky a začnu psát... Po dlouhé době mám totiž nápady. :)