Neděle

5. října 2007 v 14:07 | Lirael
Zase mě jednou inspirovala moje češtinářka. Měli jsme psát fejeton na téma: Neděle. Většina lidí se shodla ve svých názorech, ale mě se výjmečně nejvíc líbila moje práce... O:-) I když ostatní je měli taky dobrý. :)

_______________________________________________________________________
"Neděle", slovo, které podle mnoha lidí i knih vzniklo od slova "nedělat". No, jak se to vezme, tohle byla spíše teorie slova "neděle", ale v praxi to funguje alespoň pro většinu lidí našeho věku poněkud jinak. Když začínají prázdniny, den v týdnu se mění, ale konec prázdnin je většinou právě neděle, což je v tuto chvíli pro nás, kterým prázdniny nedávno skončily celkem aktuální.
V neděli píše většina lidí úkoly, co měli dělat přes prázdniny, vypracovává referáty a psychicky se připravuje na další den ve škole, jedním slovem "teror" - vždyť to bude oproti pohodovým prázdninám hrůza. I když ony prázdniny začínaly být pomalu ale jistě nudné, během školy si na ně každý toužebně vzpomene.
Pro mě osobně je neděle nejhorší den v týdnu, protože když už mě někdo donutí odjet na víkend pryč, většinou se vrátím v neděli a to mi víkend zkazí už jen kvůli cestě dostatečně a navíc je tím balením a následným vybalováním celá neděle pryč. A to ani nepočítám následné dělání úkolů, které asi jako skoro každý vypracovávám podle: "Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra, udělej to pozítří a máš 2 dny volna!"
Abych to tak shrnula, je mnoho neoblíbených dnů v týdnu, synonymem nazýváno pracovní, ale neděle je den, který není ani vyloženě skvělý ,ani vyloženě hrozný. Je to den, kdy je sice jakž takž volno, ale volno propletené povinnostmi na druhý den . Jediný případ, kdy není neděle až tak nesnesitelná jsou letní prázdniny, ale tato výjimka se vyskytuje pouze jednou za rok a nikdo z nás asi nezpůsobí, aby se tato výjimka prosazovala častěji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.